Sekundy od výhry

Len 36 sekúnd delilo hráčov Topoľčian od plného bodového zisku z Michaloviec.

Topoľčany si vezú len bod, hoci k výhre im veľa nechýbalo.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Michalovce – Topoľčany 3:2sn (0:0, 0:2, 2:0)

V úvodnej tretine sa gólovo nedokázalo presadiť ani jedno z mužstiev. Až v prostrednej časti hry využili hráči Topoľčian dve presilovky a ujali sa vedenia 0:2. Domáci v záverečnej časti znížili na 1:2 v 43. minúte a následné vyrovnanie prišlo až v záverečných sekundách, keď hosťujúci hráči neustále nápor domácich – 2:2. Keďže v predĺžení gól už nepadol, o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia domáci, a tak si Topoľčany odviezli len jediný bod...

Góly: 43. a 60. T. Banovský – 34. J. Ďurčo, 38. D. Hegyi, rozhodujúci samostatný nájazd premenil T. Banovský. Rozhodovali Švajka – Šoltés, Štofančík, vylúčenia 7:4, presilovky 0:2, oslabenia 0:0. HC: Račko – Bystričan, Ďurčo, Hrudík, Kohút, Král, Nitriansky – Dobrý, Gašparovič, Hegyi, Hudec, Laššo, Pekarčík, Podstavek, Priganc, Šťastný, Šuba, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Čakal nás veľmi ťažký zápas, nakoľko sme v nohách mali náročný domáci zápas proti Trnave a Michalovce mali voľno. Na východ republiky sme cestovali celý deň, čo nám tiež nepridalo na pohode. Na stretnutie sme museli nastúpiť v oklieštenej zostave, chýbali nám až štyria hráči. Tábiho si stiahli späť Nové Zámky, Kluka síce prišiel na zraz, ale pre horúčku sme ho poslali domov. Aj preto sme zápas museli odohrať len na tri päťky. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany, hráči podali výborný výkon, vynikajúci bol najmä brankár Račko. Škoda rýchleho gólu v tretej tretine, ktorý sme inkasovali už po troch minútach z hry. Dovtedy sme po dvoch presilovkových góloch viedli 2:0. Po znížení na 2:1 domáce Michalovce priam búšili do nás, ale dlho sme odolávali. Inkasovali sme až v samotnom závere po menšej chybičke, keď sme dostatočne nepokryli domáceho útočníka. Pred zápasom by som z Michaloviec bod s určitosťou bral, teraz sme však sklamaní, pretože sme mohli vyhrať. Nemáme sa za čo hanbiť, dokázali sme, že aj v oklieštenej zostave vieme odohrať vyrovnanú partiu proti mužstvám z čela prvoligovej tabuľky. Teraz nás čaká ďalší náročný týždeň, verím, že hráči sa rýchlo po zdravotnej stránke dajú opäť dokopy.

Ostatné výsledky 42. kola: Pov. Bystrica – Spišská Nová Ves 5:1, Trnava – Martin B 10:2, Skalica – Prešov 4:6.

1. Prešov 39 26 3 2 8 168:97 86

2. Detva 38 25 2 2 9 180:89 81

3. Michalovce 37 22 5 3 7 147:89 79

4. Skalica 38 20 1 3 14 136:115 65

5. Topoľčany 38 16 4 2 16 132:120 58

6. Sp. Nová Ves 38 17 2 3 16 124:118 58

7. Trnava 38 15 1 4 18 134:166 51

8. P. Bystrica 38 6 2 1 29 90:175 23