Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma

Majstrovi zobrali bod

Topoľčianski hádzanári ešte pred Vianočnými sviatkami odohrali dvojzápas na domácej palubovke.

Hádzanári sa cez víkend zúčastnia turnaja v Čechách.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Pred extraligovou prestávkou odohrali hádzanári HK Agro Topoľčany dvojzápas na domácej palubovke v priebehu troch dní. Najskôr v pohodovom tempe porazili ŠKP Bratislava 29:21, následne si pripísali bod za remízu 29:29 proti majstrovskému Prešovu. Pre hostí z Prešova to bol vôbec prvý stratený bod v aktuálnej sezóne. „Výsledok stretnutia by som pred zápasom s určitosťou bral. Do zápasu sme priam vleteli a začiatok bol ako z ríše snov,“ povedal po stretnutí tréner Topoľčian Pavel Farář, nakoľko Topoľčany v úvode viedli už 8:1. Skúsení hostia ale zápas zdramatizovali, dokonca sa ujali aj vedenia. „Opäť sa nám stalo, najmä v druhom polčase, že sme na niekoľko minút vypadli z tempa a absolútne sme sa nevedeli gólovo presadiť v útoku. Prestaneme premieňať šance a chýba nám aj trochu odvahy, aby sme sa púšťali do zakončenia. Mužstvo z Prešova to využívalo, no na druhej strane musím hráčom poďakovať a najmä divákom za to, že nás hnali dopredu.“ Topoľčianski hádzanári tak remízovým skóre 29:29 uchmatli majstrovi bod, čím dali domácim fanúšikom pekný predvianočný darček.

Po stretnutí s Prešovom nasledovala prestávka až do konca januára. „Ešte 23. decembra sme mali posledný ranný tréning, po ktorom sme sa rozišli na dovolenky. Sviatky sme trávili doma so svojimi rodinami, no už 2. januára nám začala príprava,“ povedal tréner Pavel Farář po poslednom zápase v roku 2016 a zároveň prezradil aj januárový program. „Počas druhého januárového víkendu nás čaká turnaj na Morave, kde počas troch dní odohráme štyri stretnutia. Následne na domácej palubovke odohráme domáci turnaj, na ktorý nám prisľúbili účasť špičkové tímy – z Čiech príde momentálny líder z Lovosíc, aktuálne štvrté mužstvo z poľskej ligy a jeden tím z Rakúska. Môžem tak povedať že nás čaká veľmi kvalitná príprava, v ktorej sa pokúsime odstrániť naše nedostatky. Vieme dobre, kde nás tlačí topánka a len kvalitné prípravne zápasy nám môžu pomôcť v našom spoločnom napredovaní. Verím, že v Extralige sa nám ešte podarí v tabuľke poskočiť na vyššie priečky,“ zaželal si tréner P. Farář.

1. Platíte si poistenie domova zbytočne?