Hokejisti dali Detve poltucet

Zverenci Ľubomíra Hurtaja po zodpovednom výkone vysoko doma porazili Detvu.

Topoľčany doma zaslúžene vyhrali.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Topoľčany – Detva 6:2 (0:0, 5:1, 1:1)

Topoľčianski hokejisti po zodpovednom výkone v obrane a skvelej streleckej produktivite v prostrednej časti si do tabuľky pripísali veľmi dôležité tri body. V úvodnej tretine sa hral vyrovnaný hokej. Síce sa do šancí dostávali obe mužstvá, brankári na oboch stranách boli pozorní.

Vrece s gólmi sa roztrhlo až v prostrednej časti, keď v 23. minúte po akcii celého útoku otvoril skóre zápasu Kalináč – 1:0. Aj po góle domáci predvádzali pekný kombinačný hokej a po ďalšej spolupráci celého útoku zvyšoval Pekarčík na 2:0. Hostia po góle znervózneli, dopúšťali sa lacných faulov a Topoľčany tak hrali presilovku piatich proti trom. Tú aj využili, keď Ďurčo poslal puk do odkrytej bránky – 3:0. V 37. minúte sa k slovu dostali aj hostia, ktorý Zorvanom zdramatizovali zápas gólom na 3:1. Topoľčany ale už o dve minúty Tábim počas presilovky zvyšovali na 4:1, aby o pár sekúnd Pekarčík svojim druhým gólom v zápase upravoval už na 5:1.

V záverečnej tretine sa hostia ešte raz gólovo presadili, počas presilovky znížil Srnka na 5:2. V ďalšom priebehu domáci umne bránili, hostí do ničoho nepúšťali a zaslúžene víťazstvo ešte prikrášlili gólom Beráka v záverečných sekundách – 6:2.

Góly: 23. M. Kalináč, 29. a 39. F. Pekarčík, 31. J. Ďurčo, 39. L. Tábi, 60. L. Berák – 37. I. Zorvan, 45. B. Srnka, rozhodovali Hatala – Drblík, Makúch, vylúčenia 6:10, vyššie tresty: 51. Videlka (Detva) 5+DKZ, presilovky 2:1, oslabenia 0:0, 630 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Kohút, Hrudík, Král, Nitriansky, Bystričan, Hain, Šťastný – Šimun, Hegyi, Tábi – Šuba, Kalináč, Berák – Priganc, Dobrý, Pekarčík – Hudec, Laššo, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Odohrali sme vynikajúci zápas, v ktorom sme dobre korčuľovali a mali sme výborný pohyb. Na domácom ľade sme dokázali poraziť silného súpera a tri body tešia. Diváci videli dobrý hokej, i keď sme sa v zápase nevyhli dvom hluchým momentom. Najskôr pri vedení 3:0 sme sa nechali zbytočne od Detvy zatlačiť a inkasovali sme gól na 3:1. Našťastie sme sa opäť rozbehli, zvýšili sme vedenie na 5:1. Druhý výpadok nastal v záverečnej tretine, kedy sme sa pri päťminútovej presilovke nechali dvakrát vylúčiť, čo by sa nám nemalo stávať. S výkonom a najmä získanými bodmi som ale spokojný.

Ostatné výsledky 43. kola: Trnava – Sp. Nová Ves 1:4, Martin B – Michalovce 0:6, Prešov – Pov. Bystrica 5:4pp, Skalica mala voľno.

1. Prešov 40 26 4 2 8 173:101 88

2. Michalovce 38 23 5 3 7 153:89 82

3. Detva 39 25 2 2 10 182:95 81

4. Skalica 38 20 1 3 14 136:115 65

5. Topoľčany 39 17 4 2 16 138:122 61

6. Sp. Nová Ves 39 18 2 3 16 128:119 61

7. Trnava 39 15 1 4 19 135:170 51

8. P. Bystrica 39 6 2 2 29 94:180 24