Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Hokejisti vyhrali aj v Skalici

Po zbabranej prvej tretine sa hráči Topoľčian prebrali a dotiahli zápas do víťazného konca.

Ľubo Vaškovič pred bránkou Topoľčian.(Zdroj: Vlado Miček)

Skalica – Topoľčany 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Domáci už aj s Rasťom Verešom a premiérovo v sezóne s Gründlingom, hostia naopak bez Albína Podstavka, či s niektorými hráčmi s náznakom chrípky. V úvode sa zdalo, že Skaličania to v tomto zápase využijú. Obzvlášť, keď dokázali po výbornej prihrávke Vereša Petrášom otvoriť skóre počas presilovej hry. V 17. minúte si pri tlaku útočnej trojice Kňazev, Hluch a Kučera výborne nakorčuľoval obranca Pavešic a dostal Záhorákov do dvojgólového vedenia.

Lenže hostia sa nevzdali a v druhej tretine výrazne pridali a boli všade skôr ako domáci. Tí v niektorých prípadoch nevedeli kam skôr a v 26. minúte prvýkrát inkasoval aj Patrik Romančík, keď ho počas presilovej hry prekonal Tábi. Hosťom stačilo 37 sekúnd, aby vyrovnali stav stretnutia zásluhou Hudeca. Domáci sa ešte raz dokázali dostať do vedenia, keď po akcii obrancov Gründling - Mikéska sa dostal sám pred brankára Foltána Hluch a nedal mu šancu. Lenže hostia už boli rozbehnutí. Defenzíva Skalice horela a Kalináč o dve minúty vyrovnal. Domáci sa nepoučili, naopak, kopili chybu na chybu. V poslednej minúte druhej časti zbytočne otáľali s vyhodením puku a tak prišiel 22 sekúnd pred sirénou trest v podobe presného zásahu Dobrého – 3:4.

Skaličanom v záverečnej časti nemožno uprieť snahu o vyrovnanie, ale na ich hokejky sa vkradla nervozita. Nedokázali sa dostať do výraznejšieho tlaku a aj keď súpera z Topoľčian prestrieľali, gól mu už streliť nedokázali. Hostia sa svojou bojovnosťou ubránili aj záverečnej hre bez brankára, ktorá bola podporená presilovou hrou a vezú si domov tri body.

Góly: 11. Petráš, 17. Pavešic, 32. Hluch – 26. Tábi, 27. Hudec, 34. Kalináč, 40. Dobrý. Rozhodovali Mĺkvy – Regec, J. Šefčík, vylúčenia 4:7, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 630 divákov. HC: Foltán – I. Kohút, J. Ďurčo, M. Král, Hrudík, Hain, Nitriansky – F. Pekarčík, Dobrý, Priganc – Tábi, Kalináč, D. Hegyi – Berák, Laššo, Šuba – J. Gašparovič, P. Šťastný, J. Hudec.

Ľubomír Hurtaj (tréner): V šesťbodovom zápase v Skalici sme chceli potvrdiť naše domáce víťazstvo proti Detve a zopakovať aj náš výkon. Prvá tretina bola ale z našej strany azda najhoršia v celej doterajšej sezóne, kedy mužstvo doslova spalo, miestami sme akoby ani neboli na ľade... Cez prestávku musel v kabíne nastať rázny dohovor a od druhej tretiny na ľad vykorčuľovalo z našej strany úplne iné mužstvo. Bolo to mužstvo, ktoré chcelo hrať hokej a doviezť zápas do víťazného konca. Chalani ukázali, že vedia hrať hokej a len potvrdili fakt, že aj Topoľčany môžu hrať kvalitný hokej. Už v druhej tretine sa nám podarilo otočiť skóre v náš prospech. Vedenie sme držali aj v záverečnej tretine, a aj napriek našim oslabeniam sme tlak domácich ustáli. V závere sme sa ubránili aj pri power-play domácich, keď sme mali navyše aj vylúčeného hráča. Som rád, že pokračujeme naladení na víťaznej vlne a verím, že ziskom týchto troch bodov sme zároveň pozvali fanúšikov na stredajší náročný domáci zápas proti Prešovu, v ktorom zabojujeme o ďalšie víťazstvo.

Ostatné výsledky 44. kola: Sp. Nová Ves – Michalovce 3:2, Pov. Bystrica – Trnava 1:2, Detva – Martin B 4:2.

1. Prešov 40 26 4 2 8 173:101 88

2. Detva 40 26 2 2 10 186:97 84

3. Michalovce 39 23 5 3 8 155:92 82

4. Skalica 39 20 1 3 15 139:119 65

5. Topoľčany 40 18 4 2 16 142:125 64

6. Sp. Nová Ves 40 19 2 3 16 131:121 64

7. Trnava 40 16 1 4 19 137:171 54

8. P. Bystrica 40 6 2 2 30 95:182 24

9. Martin B 39 4 1 1 33 77:214 15

Ďalší program: 18. 1. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Prešov, 20. 1. (piatok): Topoľčany majú voľno.