Rozhodol Tábi v predĺžení, dva body sú málo

Topoľčany si proti martinskej rezerve pripísal na konto len dva body, hoci tabuľkové postavenie velilo hosťom zabodovať naplno.

Lukáš Tábi strelil v zápase tri góly.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Martin B – Topoľčany 4:5pp (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1)

Hostia ako favorit stretnutia vstúpil lepšie do zápasu a po peknej kombinačnej akcii počas presilovky otvoril skóre Tábi – 0:1. Domáci sa snažili hosťom vyrovnať herne a v 14. minúte Brveník vrátil Martin späť do zápasu gólom na 1:1.

V prostrednej časti, ktorá aj na strely bola najvyrovnanejšia, sa hostia opäť ujali vedenia. Kalináč poslal Topoľčany v 26. minúte do vedenia 2:1, o päť minút Gašparovič zvyšoval na 3:1. Domáci ale už o 25 sekúnd skorigovali náskok hostí na 3:2, aby Bednarčík len 35 sekúnd pred záverom tretiny vyrovnal a vrátil domácich späť do boja o body.

V tretej tretine mali hostia prevahu, ale nedarilo sa im prekonať Orčíka v bránke Martina. A tak prišiel trest v 58. minúte, kedy Burzík poslal domácich po prvýkrát do vedenia. Po vhodenom buly stačilo hosťom len sedem sekúnd a Tábi svojim druhým gólom poslal zápas do predĺženia – 4:4.

V predĺžení Topoľčany ubránili dvojminútové oslabenie a v poslednej minúte po akcii Podstavka zariadil víťazstvo Tábi, ktorý tak dosahuje hetrik.

Góly: 14. I. Brveník, 31. M. Dírer, 40. Ch. Bednarčík, 58. J. Burzík – 10., 58. a 65. L. Tábi, 26. M. Kalináč, 31. J. Gašparovič. Rozhodovali Tornay – Šoltés, Štofančík, vylúčenia 3:6 na dve minúty, vyššie tresty: 28. Bystričan (Topoľčany) – 10 minút za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 46 divákov. HC: Komžík – Ďurčo, Hain, Hrudík, Ficel, Nitriansky, Bystričan, Duran – Podstavek, Kalináč, Kluka – Berák, Klenko, Priganc – Tábi, Laššo, Pekarčík – Gašparovič, Šťastný, Hudec, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): V Martine sme zbytočne stratili bod laxnou hrou pred našou bránkou a nemohúcnosťou, priam lajdáckosťou, v zakončeniach. Okrem strelených gólov sme mohli pridať minimálne ďalších päť, ale chýbal nám aj dôraz. Gólové situácie hráči veľmi zle riešili, k zakončeniam pristupovali ľahkovážne, čo nás stalo bod. S poslednými dvomi zápasmi proti súperom z dna tabuľky nemôžem byť absolútne spokojný. Aj preto hneď po zápase sme mali sedenie s hráčmi a verím, že na zápas proti Spišskej Novej Vsi vykorčuľuje to mužstvo, ktoré dokázalo odohrať vyrovnané partie proti špičke prvej ligy.

Ostatné výsledky 48. kola: Pov. Bystrica – Detva 3:5, Michalovce – Skalica 6:4, Trnava – Prešov 0:4, Sp. Nová Ves mala voľno.

Už zajtra o 17.00 hod. hostia Topoľčany na domácom ľade Spišskú Novú Ves.