Vyhrala domáca Šaľa

Ak chcelo Agro ešte pomýšľať na druhú priečku po základnej časti, muselo pri Váhu bodovať.

V Šali sa z výhry tešili domáci.V Šali sa z výhry tešili domáci. (Zdroj: MILAN POSPIŠ)

Šaľa – Topoľčany 34:30 (19:15)

Prvých desať minút hralo s HKM vyrovnanú partiu. V drese Šale mal domácu premiéru reprezentačný brankár Žernovič, pretože Fabián nie je ešte zdravotne k dispozícii. Krídelník Szapu (strelil v I. polčase 6 gólov) dostal síce Šaľu do vedenia, ale hostia zo sedmičky vyrovnali Cigáňom. V ďalšom priebehu sa mužstvá striedali vo vedení o gól (3:4, 5:6, 8:7), keď sa v domácom drese presadzovali strelecky F. Šulc s pivotom Dudášom, na druhej strane kontrovali najmä Cigáň s Ivanovom. Do prvého trháku sa dostali zverenci trénera Kolesára v závere prvej štvrťhodiny, keď domáci Žernovič podržal defenzívu dobrými zákrokmi a strelecky disponovaný Szapu s Polakovičom nedali šancu brankárom Agra (Meluš nebol fit a do duelu nezasiahol) a Šaľa získala trojgólové vedenie (11:8, 14:11), čo hostí dosť znervóznelo. Napriek snahe o korigovanie domáceho náskoku sa im to nedarilo (nepresná streľba, pohotový Žernovič), naopak, Šaľa pridala ďalšie góly Polakovičom a Mažárom. Ten však pre nezavinené zranenie odstúpil za stavu 18:13 z hry a na pivote musel zaskakovať aj robustný Maguška. Agro síce tesne pred odchodom do kabín dvomi gólmi Ivanytsiu čiastočne upravilo skóre, ale štvorgólový náskok domácich bol viac ako nádejný.

Do druhého dejstva nastúpili domáci trochu bezstarostne a chyby obrany hostia potrestali tromi gólmi v rade (Ivanytsia 2, Cigáň) a razom bolo skóre 19:18 pre hostí priaznivejšie. Skúsený Dudáš spolu s Melnykom gólovo kontrovali a znova bol náskok domácich o tri góly väčší – 21:18. Hostia ešte do 45. minúty „hrýzli“, keď najskôr Klačanský premenenou sedmičkou znížil stav zápasu na rozdiel gólu 24:23 a Briatka na 25:24, ale to bola posledná šanca trojnásobného majstra o možný zvrat v tomto zápase. V 45. minúte najlepší strelec domácich Polakovič (zaznamenal 7 gólov) opäť dostal HKM do trojgólového vedenia 28:25 a v 49. minúte po góle deviateho najlepšieho strelca extraligy Guzyho viedla už Šaľa o šesť gólov 31:25 a o osude dôležitého súboja bolo rozhodnuté. Najlepší strelec hostí Cigáň s Klačanským ešte v závere kozmeticky upravili skóre, ale na zaslúženom víťazstve Šali to už nič nezmenilo. Vo výbornom regionálnom derby, v ktorom si výborné obecenstvo prišlo na svoje, sa hralo tvrdo, ale v rámci fair-play (napriek tomu, že duel pre tri vylúčenia nedohral pol minúty pred koncom Ivanov). Šaľa si víťazstvom už dve kolá pred koncom základnej časti zabezpečila isté druhé miesto pred nadstavbou extraligy, čo je historickým úspechom. V prípade, že by ich aj teoreticky Topoľčany v závere základnej časti bodovo dostihli, Šaľa má s nimi lepšie vzájomné zápasy.

Rozhodovali Rudinský a Mandák, pokutové hody: 2/1 – 5/5, vylúčení: 5 – 4, ČK: 60. Ivanov (HK Agro), 750 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček, P. Králik – J. Briatka 1, Klačanský 3/2, Michalka, Ivanytsia 4, Miženko 1, Ivanov 3, Cigáň 10/3, Adamčík 1, Jadroň 5, Ďurček 1, M. Urban, Žilinčík, Kucher 1, tréner P. Farář.

JOZEF SKLENÁR

Pavel Farář (tréner): Potvrdilo sa, že to bude ťažký zápas. Cez prestávku sa Šaľa navyše ešte posilnila o brankára Žernoviča, my sme do zápasu vstupovali bez zranených a chorých – Hlinku, Žilinčíka i Meluša. Úvod zápasu sme nezvládli, v obrane sme boli nedôrazní, nedarilo sa ani brankárom. Šaľa si vytvorila štvorgólový náskok, čím sa upokojila. V druhom polčase sme boli agresívnejší v obrane, podržal nás i brankár Javorček, čím sme náskok domácich dokázali stiahnuť na jeden gól. Vzápätí sme sa ale dopustili zbytočných technických chýb, niekoľko vyložených šancí sme tiež nevyužili, a tak si Šaľa vedenie už udržala. Napriek prehre sme videli veľmi kvalitné stretnutie, chlapcom môžem len poďakovať za výkon a pochvalu si zaslúžia aj naši fanúšikovia, ktorí nás v hojnom počte prišli do Šale povzbudiť.

Ostatné výsledky: ŠKP Bratislava – N. Zámky 25:26, Pezinok – Malacky 24:27, Prešov – Modra 42:21, Hlohovec – Pov. Bystrica 28:22. Dohrávky: Prešov – Pov. Bystrica 33:23, ŠKP Bratislava – Prešov 22:34, Prešov – Šaľa 35:32.

1. Prešov 15 14 1 0 526:360 29

2. Šaľa 16 12 1 3 524:416 25

3. Topoľčany 16 9 3 4 467:402 21

4. N. Zámky 16 10 1 5 474:437 21

5. P. Bystrica 16 9 1 6 444:394 19

6. Hlohovec 16 8 0 8 449:389 16

7. Modra 16 6 0 10 387:469 12

8. ŠKP Ba 16 4 2 10 401:431 10