Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Fantastický Podstavek odmietol predĺženie

Topoľčianski hokejisti vyhrali gólom z 58. minúty a v tabuľke im patrí priebežná štvrtá priečka.

Albín Podstavek (vpravo) po víťaznom góle do siete Michaloviec. Forma Topoľčian pred play-off graduje...(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

V piatok podvečer takmer spadol topoľčiansky zimný štadión. Postaralo sa o to vynikajúceho publikum a skvelí topoľčianski hokejisti, ktorí predviedli priam heroický výkon. Strhujúci hokej v Topoľčanoch sledovalo takmer 1100 divákov.

Úvodná tretina patrila hosťom, ktorí výrazne prestrieľali hráčov domácich, ale skóre v 15. minúte otvoril Albín Podstavek. Domáci sa z gólu radovali len niečo vyše minúty, kedy Vorobyev po spolupráci celého útoku vyrovnal na 1:1.

Do druhej tretiny nastúpili už aktívnejšie domáci hráči, ktorí sa dostávali do šancí. Síce rozbeh domácich zastavilo vylúčene Kalináča, domáci brankár Račko svoj tím podržal. Následne po prihrávke Podstavka poslal domácich po druhýkrát v zápase do vedenia Tábi – 2:1. Topoľčany po góle ešte viac ožili, vypýtali si tri vylúčenia hostí v rade, ale ani jednu presilovú hru nedotiahli do gólovej podoby.

Najlepší hokej si ale obe mužstva ponechali do tretej tretiny. Domáci mohli rýchlo rozhodnúť Laššom, ten však tesne minul. Topoľčany držali hostí na dištanc, tí poriadne brankára Račka neohrozili. V 49. minúte boli vzájomné vylúčení Hrudík s Giľákom a pri hre štyroch proti štyrom nekrytý Ščurko po vyhranom buly vyrovnal. Domácich gól nezlomil a ohromnou vôľou sa tlačili pred hosťujúceho brankára Trenčana. Najskôr Podstavek, po ňom Kalináč i Tábi zahodili obrovské tutovky. Vykúpenie prišlo v 58. minúte, kedy Podstavek predviedol parádnu individuálnu akciu. Najskôr si vybojoval puk na útočnej modrej čiare, potom vyzvŕtal dvojicu hráčov hostí, aby si následne položil brankára Trenčana a bekendom trafil pod hornú žrď – 3:2. Na štadióne vypukla obrovská radosť a bola ešte väčšia, keď hostia v záverečnej minúte nedokázali zápas zdramatizovať ani počas hre bez brankára. Topoľčany po heroickom výkone zaslúžene v zápase vyhrali.

Góly: 14. a 58. A. Podstavek, 30. L. Tábi - 16. D. Vorobyev, 50. L. Ščurko. Rozhodovali Mĺkvy – Šefčík, Konc, vylúčenia 4:6, vyššie tresty: 27. Kalináč (Topoľčany) – 10 minút osobný trest, presilovky a oslabenia 0:0, 1085 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Hain, Hrudík, Král, Bystričan, Nitriansky, Ficel, J. Hudec – Pekarčík, Kalináč, Tábi – Podstavek, Nemček, Kluka – Priganc, Šťastný, Laššo – Berák, Dobrý, Matejov, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Každý jeden fanúšik, ktorý zavítal na štadión, musí byť iba spokojný. Tešiť môže nielen víťazstvo, ale najmä hokej, ktorý predvádzali obe mužstvá. Myslím si, že od začiatku sa hralo v šialene rýchlom tempe a nebojím sa povedať, že tento zápas spĺňal extraligové parametre. Niekoľko rokov pred touto sezónou som nebol v Topoľčanoch na zápase, ale myslím si, že takýto zápas sa tu neodohral už niekoľko rokov a som len rád, že som mohol byť jeho súčasťou. Som hrdý na mojich chlapcov, ktorí neskutočne „makali“, pretože porazili kvalitný prvoligový tím. V prvej tretine boli hostia lepším tímom, ale od druhej tretiny sme prepli na vyšší stupeň a boli sme lepším tímom. Z tohto stretnutia ma mrzí jedine vyrovnávajúci gól na 2:2, pretože padol ihneď po buly, kde až dvaja naši hráči vykorčuľovali na jedného útočníka a pre druhého osamoteného hráča Michaloviec nebolo problém vyrovnať. Napriek tomu sme videli krásne góly, vynikajúci výkon v bránke podal Račko a atmosféra bola famózna. O tomto zápase sa ešte po meste bude isto dlho rozprávať, čo je dobrou pozvánkou pred blížiacim sa play-off. My ideme ďalej, so Skalicou sa chceme pobiť o štvrté miesto, verím, že nám pomôžu aj uzdravení Dobrý s Nemčekom, i keď nás mrzí zranenie Pekarčíka, ktorý vypadol na dlhšie obdobie.

Ostatné výsledky 51. kola: Prešov – Skalica 9:4, Spišská Nová Ves – Pov. Bystrica 7:4, Martin B – Trnava 2:3, Detva mala voľno.

Už v nedeľu odohrajú Topoľčany ďalší zápas, vycestujú na ľad do Detvy.

Z bytoviek majú odísť ďalší nájomníci

Problém bytoviek na ulici K nemocnici sa ťahá už od októbra 2016.

Cenné drevené bábky zavítali do radošinskej sýpky

Cena bábky sa pohybuje v stovkách eur.

Deti a ich rodičov potešili ukážky poľovníckej kynológie a sokoliarov.

V Oponiciach ukázali aj bicykel, ktorý nabrúsi nože

Milovníci starých áut a bicyklov majú v Oponiciach silné zázemie. Cez víkend prevetrali svoje bicykle.

Počas motokrosu si 16-ročný Čech poranil hlavu a panvu, zachraňoval ho vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína zasahovali v nedeľu v obci Veľké Uherce v okrese Partizánske. Počas motokrosových pretekov sa tam zranil 16-ročný český pretekár.