Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Fantastický Podstavek odmietol predĺženie

Topoľčianski hokejisti vyhrali gólom z 58. minúty a v tabuľke im patrí priebežná štvrtá priečka.

Albín Podstavek (vpravo) po víťaznom góle do siete Michaloviec. Forma Topoľčian pred play-off graduje...Albín Podstavek (vpravo) po víťaznom góle do siete Michaloviec. Forma Topoľčian pred play-off graduje... (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Michalovce 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

V piatok podvečer takmer spadol topoľčiansky zimný štadión. Postaralo sa o to vynikajúceho publikum a skvelí topoľčianski hokejisti, ktorí predviedli priam heroický výkon. Strhujúci hokej v Topoľčanoch sledovalo takmer 1100 divákov.

Úvodná tretina patrila hosťom, ktorí výrazne prestrieľali hráčov domácich, ale skóre v 15. minúte otvoril Albín Podstavek. Domáci sa z gólu radovali len niečo vyše minúty, kedy Vorobyev po spolupráci celého útoku vyrovnal na 1:1.

Do druhej tretiny nastúpili už aktívnejšie domáci hráči, ktorí sa dostávali do šancí. Síce rozbeh domácich zastavilo vylúčene Kalináča, domáci brankár Račko svoj tím podržal. Následne po prihrávke Podstavka poslal domácich po druhýkrát v zápase do vedenia Tábi – 2:1. Topoľčany po góle ešte viac ožili, vypýtali si tri vylúčenia hostí v rade, ale ani jednu presilovú hru nedotiahli do gólovej podoby.

Najlepší hokej si ale obe mužstva ponechali do tretej tretiny. Domáci mohli rýchlo rozhodnúť Laššom, ten však tesne minul. Topoľčany držali hostí na dištanc, tí poriadne brankára Račka neohrozili. V 49. minúte boli vzájomné vylúčení Hrudík s Giľákom a pri hre štyroch proti štyrom nekrytý Ščurko po vyhranom buly vyrovnal. Domácich gól nezlomil a ohromnou vôľou sa tlačili pred hosťujúceho brankára Trenčana. Najskôr Podstavek, po ňom Kalináč i Tábi zahodili obrovské tutovky. Vykúpenie prišlo v 58. minúte, kedy Podstavek predviedol parádnu individuálnu akciu. Najskôr si vybojoval puk na útočnej modrej čiare, potom vyzvŕtal dvojicu hráčov hostí, aby si následne položil brankára Trenčana a bekendom trafil pod hornú žrď – 3:2. Na štadióne vypukla obrovská radosť a bola ešte väčšia, keď hostia v záverečnej minúte nedokázali zápas zdramatizovať ani počas hre bez brankára. Topoľčany po heroickom výkone zaslúžene v zápase vyhrali.

Góly: 14. a 58. A. Podstavek, 30. L. Tábi - 16. D. Vorobyev, 50. L. Ščurko. Rozhodovali Mĺkvy – Šefčík, Konc, vylúčenia 4:6, vyššie tresty: 27. Kalináč (Topoľčany) – 10 minút osobný trest, presilovky a oslabenia 0:0, 1085 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Hain, Hrudík, Král, Bystričan, Nitriansky, Ficel, J. Hudec – Pekarčík, Kalináč, Tábi – Podstavek, Nemček, Kluka – Priganc, Šťastný, Laššo – Berák, Dobrý, Matejov, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Každý jeden fanúšik, ktorý zavítal na štadión, musí byť iba spokojný. Tešiť môže nielen víťazstvo, ale najmä hokej, ktorý predvádzali obe mužstvá. Myslím si, že od začiatku sa hralo v šialene rýchlom tempe a nebojím sa povedať, že tento zápas spĺňal extraligové parametre. Niekoľko rokov pred touto sezónou som nebol v Topoľčanoch na zápase, ale myslím si, že takýto zápas sa tu neodohral už niekoľko rokov a som len rád, že som mohol byť jeho súčasťou. Som hrdý na mojich chlapcov, ktorí neskutočne „makali“, pretože porazili kvalitný prvoligový tím. V prvej tretine boli hostia lepším tímom, ale od druhej tretiny sme prepli na vyšší stupeň a boli sme lepším tímom. Z tohto stretnutia ma mrzí jedine vyrovnávajúci gól na 2:2, pretože padol ihneď po buly, kde až dvaja naši hráči vykorčuľovali na jedného útočníka a pre druhého osamoteného hráča Michaloviec nebolo problém vyrovnať. Napriek tomu sme videli krásne góly, vynikajúci výkon v bránke podal Račko a atmosféra bola famózna. O tomto zápase sa ešte po meste bude isto dlho rozprávať, čo je dobrou pozvánkou pred blížiacim sa play-off. My ideme ďalej, so Skalicou sa chceme pobiť o štvrté miesto, verím, že nám pomôžu aj uzdravení Dobrý s Nemčekom, i keď nás mrzí zranenie Pekarčíka, ktorý vypadol na dlhšie obdobie.

Ostatné výsledky 51. kola: Prešov – Skalica 9:4, Spišská Nová Ves – Pov. Bystrica 7:4, Martin B – Trnava 2:3, Detva mala voľno.

Už v nedeľu odohrajú Topoľčany ďalší zápas, vycestujú na ľad do Detvy.

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V Topoľčanoch začali s očkovaním

Topoľčianska nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov. K 15. januáru zaočkovala spolu 320 ľudí – zamestnancov nemocnice a ďalších zdravotníkov z mesta Topoľčany.

Ilustračná fotografia.

Autobusy budú jazdiť ako cez prázdniny

K zmene režimu dochádza na prímestských linkách, ktoré zabezpečuje prevádzka v Topoľčanoch od pondelka 18. januára 2021.

Aké mená si vybrali rodičia pre svoje deti?

K 31.12. 2020 malo mesto Topoľčany 25 196 obyvateľov. V Topoľčanoch sa narodilo 208 detí, aké dostali mená?

Ruská VHL mu nevyšla, sezónu dohrá v Topoľčanoch. Šimun sa pokúsi o tvrdý reštart

„Táto pandémia mi zruinovala sezónu,“ hovorí odchovanec Topoľčian Eduard Šimun.

Eduard Šimun v drese Topoľčian už stihol odohrať tri zápasy, v ktorých strelil i dva góly.