Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Pezinok Agro nepotrápil

Na povinné dva body stačilo domácim aj tréningové tempo, príležitosť dostali najmä hráči z druhého sledu.

Topoľčany doma vyhrali, najviac gólov strelil Tomáš Adamčík (č. 29.)(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pezinok 44:18 (25:9)

Od úvodných minút bolo vidieť rozdiel v tabuľkovom postavení oboch mužstiev. Topoľčany udávali tempo hry, už v 10. minúte viedli 6:2. V 15. minúte Adamčík upravoval na 10:3 a v 21. minúte po góle Klačanského zo sedmičky viedlo Agro už o desať gólov – 26:6. V pohode hrajúci domáci hráči ešte do polčasu navýšili rozdiel skóre na 25:9.

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, navyše úvodných sedem minút nepustil za svoj chrbát Javorček ani gól, a tak Topoľčany viedli už 30:9. V závere vyhrávali Topoľčany aj 42:15. V priemernom zápase si tak domáci hádzanári pripísali na konto povinné dva body.

Rozhodovali Cipov – Klus, vylúčenia 5 – 2, pokutové hody: 2/2 – 2/1. HK AGRO: Javorček, P. Králik – J. Briatka 5, Klačanský 2/1, Franta 6, Michalka 4/1, Ivanytsia 6, Miženko 3, Ivanov, Cigáň 3, Adamčík 9, Ďurček 4, M. Urban, Žilinčík, Kucher 2, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Som rád, že aj posledné stretnutie, ktoré sa radilo do kategórie povinných víťazstiev, sme výborné zvládli. Zápasy, ktoré sme mali vyhrávať s ľahšími súpermi, tak tie sme v tejto sezóne zvládali pomerne na výbornú. Chalanov som len nabádal k tomu, aby k stretnutiu pristúpili zodpovedne, aby tento zápas mal aspoň ako-takú úroveň najmä z našej strany. Bolo mi jasné, že súper pricestuje do Topoľčian z obrannou taktikou, pretože v ich kádri nie sú tak kvalitní hráči, ako máme my. Som veľmi rád, že chalani plnili taktické pokyny a podľa výsledku i hry by takto mal vypadať rozdiel medzi mužstvom, ktoré chce hrať o medaily a mužstvom, ktoré momentálne okupuje posledné miesto v tabuľke.

Ostatné výsledky: ŠKP Bratislava – Modra 30:20, N. Zámky – Šaľa 28:27, Malacky – Hlohovec 22:33, Pov. Bystrica – Prešov 28:27.

10. Pezinok 17 0 0 17 337:605 0

Ďalší program: 11. 2. (sobota) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany (posledné kolo základnej časti).

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí