PRESEĽANY. Preselianski ochotníci pod vedením Igora Pargáča opäť spojili svoje sily a natočili ďalší televízny film.
Igor Pargáč svoj najnovší film Na dno duše natočil na motívy rozprávky Oscara Wilda Rybár a jeho duša. Príbeh je však posunutý do súčasnosti a odohráva sa v Chorvátsku. „Vo filme je kus romantiky, rozprávky, ale aj kriminálky. Nerád by som veľa prezrádzal, no poviem, že hlavná hrdinka príde o svojho snúbenca, čo roztáča kolotoč ďalších udalostí,“ prezradil nám Pargáč s tým, že v hlavnej roli sa predstaví Dominika Zeleníková, ktorú pozná väčšina slovenských divákov zo seriálu Divoké kone.
Väčšina záberov vznikla v chorvátskom Splite pred dvoma rokmi v lete. Počas ďalších rokov sa film strihal a ozvučoval.
Počas nakrúcania vzbudzovali pozornosť
„Pochopiteľne sme na natočenie nemali peniaze ako veľké produkcie, preto vznikol dosť spontánne. Nemal som možnosť dopredu si vybrať exteriéry, preto sme v tomto smere dosť improvizovali. Nemali sme napríklad možnosť uzavrieť námestie v Splite, preto sa točilo doslova medzi turistami. Tí si zasa na oplátku točili nás, lebo si mysleli, že nakrúcame nejaký hollywoodsky trhák,“ zaspomínal si Igor Pargáč.
Film sa podarilo natočiť behom siedmych dní a v súčasnosti zostáva doriešiť autorské práva na použitú hudbu a doplniť titulky, aby sa mohol zúčastniť filmových festivalov.
„Keďže sme ho netvorili pod žiadnou veľkou produkciou, či televíznou spoločnosťou, jeho osud je otvorený a uvidíme, či sa ho podarí dostať aj do televízií.“
Pracuje aj na druhej sérii seriálu
Na dno duše je už piatym filmovým počinom preselianskeho učiteľa náboženskej výchovy Igora Pargáča. Jeho krátke filmy Veľká noc s Bonifácom a Bonifác a zázračný anjel pravidelne počas sviatkov vysielajú slovenské televízie. Menej známym je jeho seriál Fara, ktorý vznikol z produkcie LUX communication a v súčasnosti sa vyrábajú ďalšie štyri diely druhej série.
Igora Pargáča divadlo zaujímalo od detstva. Už v pätnástich rokoch začal písať svoje prvé scenáre a zúčastňoval sa kultúrneho života v obci.
V roku 1989 musel narukovať na povinnú vojenskú službu, kde začal písať svoju prvú divadelnú hru. Témou bol výbuch Černobyľu, čo bol na tú dobu pomerne odvážny krok.
V preselianskom divadle začínal ako pomocný režisér pri vzniku hry pre deti Šuster a čert. Nasledovala hra Maranatha, ktorá zaujala na festivale kresťanského divadla Gorazdov Močenok.
„Vďaka tomuto úspechu som dostal ponuku napísať scenár pre vznikajúce divadelné spoločenstvo Rafael z Bošian. Pre Rafael som napísal muzikál založený na biblickej tematike Láska je silnejšia. Keďže z toho vznikol aj celkom zaujímavý komerčný titul, tak vznikol aj druhý muzikál Sen o ruži, ktorý som napísal na motívy knihy Oscara Wildea Slávik a ruža.“ Oba muzikály sa reprízovali takmer 130-krát v mestách po celom Slovensku a získali ocenenia na divadelných súťažiach Gorazdov Močenok a Scénická žatva.