Na domácej palubovke odohrali dva tesné zápasy.

BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Junior Levice 69:55pp

Body BBK: S. Urban 31, M. Hronský 16, M. Lagin 9, M. Špánik 7, M. Kolárik 4, P. Gajdoš 2, D. Fišer, M. Miklo, J. Crha, M. Géczy, T. Belák, Š. Gajdoš.

BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Junior Levice 57:59

Body BBK: S. Urban 24, M. Hronský 14, M. Špánik 10, M. Lagin 7, M. Kolárik 2, M. Miklo, D. Fišer, J. Crha, M. Géczy, T. Belák, P. Gajdoš, Š. Gajdoš.

Žiaci BBK odohrali predposledné kolo základnej časti súťaže na domácej palubovke proti doposiaľ nezdolanému tímu z Levíc. Po výbornom vstupe do zápasu, keď prvú štvrtinu vyhrali jasne 18:11, prišla slabšia druhá štvrtina, avšak, stále to stačilo na polčasové vedenie 30:26. V tretej časti Bánovce najmä výbornou efektivitou streľby za tri body odskočili súperovi a po tejto časti viedli domáci už 46:35. V záverečnej štvrtine si domáci hráči sami zbytočnými stratami lopty pri rozohrávke skomplikovali stretnutie, ktoré sa v riadnom hracom skončilo remízou 53:53 a na rad prišlo päťminútové predĺženie, kde chalani z Bánoviec už vôbec nič nenechali na náhodu, svojho súpera v ňom prevýšili vo všetkých činnostiach. Predĺženie vyhrali v pomere 16:2 a celý zápas 69:55, keď sa strelecky zaskvel najmä Samuel Urban, ktorý súperovi nastrieľal 31 bodov.

Úvod druhého stretnutia bol podobný tomu prvému, keď úvodnú časť domáci hráči vyhrali jednoznačne 23:9 a zdalo sa, že aj tento zápas sa bude odohrávať v réžii Bánoviec. Ostatné tri časti však domáce Bánovce prehrali, z čoho sa napokon po veľmi vyrovnanom priebehu a napínavom závere zrodila výhra hostí o dva body v pomere 57:59. Pod túto prehru sa výraznou mierou podpísalo veľké množstvo zbytočne stratených lôpt ako aj slabý, najmä obranný doskok.

Žiakov Bánoviec čaká v základnej skupine o týždeň ešte domáce stretnutie s Malackami a potom už prídu na rad súboje v štvorčlennej skupine o postup na záverečný turnaj majstrovstiev SR „FINAL SIX“. Do tejto skupiny z B skupiny postupujú Bánovce, ako aj družstvo Levíc a zo skupiny A to budú s najväčšou pravdepodobnosťou družstvá Interu Bratislava a BSC Bratislava. Tieto 4 tímy zohrajú medzi sebou stretnutia systémom každý s každým, doma – vonku a najlepší dvaja potom postúpia do už spomínaného záverečného turnaja FINAL SIX.

Z bytoviek majú odísť ďalší nájomníci

Problém bytoviek na ulici K nemocnici sa ťahá už od októbra 2016.

Cenné drevené bábky zavítali do radošinskej sýpky

Cena bábky sa pohybuje v stovkách eur.

Deti a ich rodičov potešili ukážky poľovníckej kynológie a sokoliarov.

V Oponiciach ukázali aj bicykel, ktorý nabrúsi nože

Milovníci starých áut a bicyklov majú v Oponiciach silné zázemie. Cez víkend prevetrali svoje bicykle.

Počas motokrosu si 16-ročný Čech poranil hlavu a panvu, zachraňoval ho vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína zasahovali v nedeľu v obci Veľké Uherce v okrese Partizánske. Počas motokrosových pretekov sa tam zranil 16-ročný český pretekár.