Na domácej palubovke odohrali dva tesné zápasy.

BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Junior Levice 69:55pp

Body BBK: S. Urban 31, M. Hronský 16, M. Lagin 9, M. Špánik 7, M. Kolárik 4, P. Gajdoš 2, D. Fišer, M. Miklo, J. Crha, M. Géczy, T. Belák, Š. Gajdoš.

BBK Bánovce nad Bebravou – ŠBK Junior Levice 57:59

Body BBK: S. Urban 24, M. Hronský 14, M. Špánik 10, M. Lagin 7, M. Kolárik 2, M. Miklo, D. Fišer, J. Crha, M. Géczy, T. Belák, P. Gajdoš, Š. Gajdoš.

Žiaci BBK odohrali predposledné kolo základnej časti súťaže na domácej palubovke proti doposiaľ nezdolanému tímu z Levíc. Po výbornom vstupe do zápasu, keď prvú štvrtinu vyhrali jasne 18:11, prišla slabšia druhá štvrtina, avšak, stále to stačilo na polčasové vedenie 30:26. V tretej časti Bánovce najmä výbornou efektivitou streľby za tri body odskočili súperovi a po tejto časti viedli domáci už 46:35. V záverečnej štvrtine si domáci hráči sami zbytočnými stratami lopty pri rozohrávke skomplikovali stretnutie, ktoré sa v riadnom hracom skončilo remízou 53:53 a na rad prišlo päťminútové predĺženie, kde chalani z Bánoviec už vôbec nič nenechali na náhodu, svojho súpera v ňom prevýšili vo všetkých činnostiach. Predĺženie vyhrali v pomere 16:2 a celý zápas 69:55, keď sa strelecky zaskvel najmä Samuel Urban, ktorý súperovi nastrieľal 31 bodov.

Úvod druhého stretnutia bol podobný tomu prvému, keď úvodnú časť domáci hráči vyhrali jednoznačne 23:9 a zdalo sa, že aj tento zápas sa bude odohrávať v réžii Bánoviec. Ostatné tri časti však domáce Bánovce prehrali, z čoho sa napokon po veľmi vyrovnanom priebehu a napínavom závere zrodila výhra hostí o dva body v pomere 57:59. Pod túto prehru sa výraznou mierou podpísalo veľké množstvo zbytočne stratených lôpt ako aj slabý, najmä obranný doskok.

Žiakov Bánoviec čaká v základnej skupine o týždeň ešte domáce stretnutie s Malackami a potom už prídu na rad súboje v štvorčlennej skupine o postup na záverečný turnaj majstrovstiev SR „FINAL SIX“. Do tejto skupiny z B skupiny postupujú Bánovce, ako aj družstvo Levíc a zo skupiny A to budú s najväčšou pravdepodobnosťou družstvá Interu Bratislava a BSC Bratislava. Tieto 4 tímy zohrajú medzi sebou stretnutia systémom každý s každým, doma – vonku a najlepší dvaja potom postúpia do už spomínaného záverečného turnaja FINAL SIX.

(TP)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 301

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.