Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Hokejistov zastavila Skalica

Pred domácim fantastickým publikom sa z výhry tešili hostia. Deväťzápasová šnúra výhier HC je na konci.

Klenko sa raduje v závere druhej tretiny z gólu na 3:2, no domáci vyťažili zo zápasu iba jeden bod.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Skalica 4:5pp (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)

Takmer 1500 divákov videlo vyrovnaný hokej, v ktorom sa domáci hráči trápili v zakončení a na druhej strane viacero výborných zákrokov predviedol brankár Račko. Pred posledným kolom je tak boj o štvrtú pozíciu pred play-off otvorený. Topoľčany majú síce bod k dobru, ale posledný zápas odohrajú na ľade lídra z Prešova. Skalica doma privíta posledný Martin B.

V prvej tretine mali hostia miernu prevahu, v 8. minúte ale po akcii celého útoku otvoril skóre Kalináč. Domáci sa z gólu tešili len štyri minúty a po peknej strele Knyazeva sa začínalo odznova. V 12. minúte bol vylúčený prvý hráč zápasu, potrestaný hosťujúci Gula sa z trestnej lavice vrátil predčasne, pretože početnú výhodu využil Nemček - 2:1.

V prostrednej časti sa hral vyrovnaný hokej, hosťom sa Verešom podarilo vyrovnať a v ďalšom priebehu to bola práve Skalica, ktorá sa častejšie dostávala pred brankára Račka. Ten si ale s pokusmi hostí poradil. Na druhej strane domáci neboli až tak nebezpeční ako hostia, no Klenko tesne pred odchodom do šatní prekvapil strelou spomedzi kruhov a poslal domácich po tretíkrát v zápase do vedenia – 3:2.

V úvode záverečnej tretine sa zbytočného faulu dopustil Dobrý a presilovku hostia využili už po 19 sekundách – 3:3. Po góle spálil na druhej strane dva dobre pokusy Priganc s Laššom, aby následne hostia hrali presilovku štyroch proti trom. Tú hostia ukážkovo zahrali a gólom do prázdnej bránky poslal hostí po prvýkrát do vedenia Knyazev. Ubehlo len 29 sekúnd a po strele Nitrianskeho dorazil puk do siete Priganc – 4:4. Topoľčany sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nepomohlo im k tomu ani vylúčenie Pavešica a presilovka od 55. minúty. Po vyrovnaní síl si v závere zahrali v početnej výhode aj hostia, vylúčenie Hrudíka mohol potrestať Vereš, ale po vyšachovaní domácej obrany v 59. minúte netrafil prázdnu bránku. A Vereš mohol byť hrdinom aj tri sekundy pred koncom tretej tretiny, v čistej šanci ale zaváhal sám pred prázdnou bránkou.

V predĺžení domáci podcenili strelu Vereša, ktorú pred Račkom jemne tečoval Vaškovič a bolo rozhodnuté – 4:5.

Góly: 8. M. Kalináč, 15. F. Nemček, 40. J. Klenko, 53. D. Priganc – 12. a 53. V. Knyazev, 27. Vereš, 41. a 62. Vaškovič. Rozhodovali Mĺkvy – Makúch, Drblík, vylúčenia 5:5, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, 1450 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Hain, Hrudík, Král, Nitriansky, Bystričan, Ficel, Duran – Kluka, Kalináč, Tábi – Priganc, Nemček, Podstavek – Šťastný, Dobrý, Laššo – J. Hudec, Klenko, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Absolútne nemôžem byť spokojný s takýmto výkonom. Myslím si, že zápas sme si prehrali už pred stretnutím v hlavách. Puky nám odskakovali od hokejok, každý z hráčov sa akoby bál niečo vymyslieť. Dostali sme od Skalice facku, musíme sa rýchlo vrátiť späť na zem, pretože po deviatich výhrách sme hrali ako profesori a to sa nám vypomstilo. Mrzí má aj gól v predĺžení, pretože hra troch proti trom nám vychádzala, ale v tomto stretnutí sme urobili obrovskú hrúbku, čo sa nám nemôže stavať. Pred posledným kolom máme na Skalicu k dobru ešte jeden bod, o zotrvanie na štvrtom mieste sa pobijete v Prešove. Avšak, ak budeme hrať taký hokej ako v tomto stretnutí, tak je absolútne jedno či začneme play-off doma alebo vonku, určite nebudeme úspešní ani v jednom stretnutí... Musíme sa vrátiť späť k našej hre, viac napádať súperových hráčov, pretože v play-off veľa dobrých výsledkov s takýmto výkonom isto neuhráme.

Ostatné výsledky 53. kola: Detva – Martin B 6:2, Michalovce – Sp. Nová Ves 1:4, Trnava – Pov. Bystrica 4:2, Prešov mal voľno.

9. Martin B 48 4 1 2 41 93:258 16

V piatok cestujú hokejisti Topoľčian na posledný zápas základnej časti do Prešova.