Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

V Prešove poltucet, v play-off proti Skalici

Topoľčianski hokejisti zakončili základnú časť prehrou, v tabuľke obsadili piate miesto.

A play-off môže začať.A play-off môže začať. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Prešov – Topoľčany 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Domáci začali náporom, úvodné šance ale nevyužili, rovnako na druhej strane si počínali aj útočníci Topoľčian. V 12. minúte hrali domáci presilovku, ale udrelo na druhej strane, keď Topoľčany poslal do vedenia Laššo – 0:1. Ubehlo len pár sekúnd a Abdul z dorážky počas presilovky vyrovnal na 1:1. Následne hrali presilovku i Topoľčany, výborné šance Podstavka i Nitrianskeho kryl brankár domácich.

V druhej tretine sa hral opäť útočný hokej v podaní oboch celkov. Po šanciach domácich trafil Bystričan tyčku, aby na druhej strane vzápätí poslal Jokeľ domácich do vedenia 2:1. Onedlho pokus Lašša zastavila opäť žrď, tutovku spálil i Podstavek. Počas ďalšieho vylúčenia domáci Jokeľom odskočili už na 3:1.

Do poslednej tretine nastali v zostave hostí zmeny. Do bránky šiel Komžík a oddych dostala najmä vyťažená prvá formácia Topoľčian. Domáci sa dostávali do šancí, ktoré dokázali využiť a šli do vedenia 5:1. Šťastný ešte korigoval gólom na 5:2, no Abdul uzavrel v záverečných sekundách stav stretnutia na konečných 6:2.

Topoľčany tak po základnej časti obsadili konečnú piatu priečku, v play-off narazia na Skalicu. Prvé dva zápasy sa hrajú v utorok a v stredu v Skalici, na topoľčianskom ľade sa títo súperi stretnú cez víkend – sobota, nedeľa. Hrá sa na tri víťazné stretnutia.

Góly: 13. a 60. Abdul, 35., 40. a 52. Jokeľ, 43. Bylina – 12. D. Laššo, 58. P. Šťastný. Rozhodovali Vojtek – Stanzel, Gajan, vylúčenia 6:5, presilovky 3:1, oslabenia 0:1, 1212 divákov. HC: Račko (41. Komžík) – Ďurčo, Hain, Hrudík, Ficel, Nitriansky, Bystričan, Duran – Kluka, Kalináč, Podstavek – Priganc, Dobrý, Tábi – Hudec, Laššo, Šťastný – Šuba, Klenko, Gašparovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Vedeli sme, že ak budeme v Prešove bodovať naplno, zostaneme na štvrtej priečke. Na východe republiky sme chceli bodovať naplno, hoci Prešov má vynikajúce mužstvo. My sme mali v nohách zápas so Skalicou a k tomu sme museli absolvovať aj náročnú cestu na východ, pričom Prešov mal pred týmto stretnutím voľno. Po prvej tretine sme napriek tomu držali nerozhodný stav 1:1. V druhej tretine domáci zvýšili aktivitu, vynikajúci výkon ale podal Račko. Pri tlaku domácich sme mali tri čisté šance na skórovanie po brejkoch, dvakrát sme dokonca trafili žrď. Keby sme premenili aspoň jednu šancu, určite by to bol iný zápas. V závere nás zlomili dva góly počas presiloviek, kedy sa Prešov ujal vedenia 3:1. Po druhej tretine som videl v kabíne na chalanoch, že majú dosť a sú unavení. Preto som sa rozhodol vystriedať Račka v bránke, príležitosť dostal Komžík. Taktiež som nechal na lavičke aj celú prvú päťku, pretože som myslel už skôr na play-off a tento zápas sme chceli dohrať bez zranení.

Ostatné výsledky 54. kola: Michalovce – Trnava 5:1, Detva – Sp. Nová Ves 3:1, Skalica – Martin B 8:0, Pov. Bystrica mala voľno.

9. Martin B 49 4 1 2 42 93:266 16

Ďalší program: 14. 2. (utorok) o 18.00 h: Skalica – Topoľčany, 15. 2. (streda) o 18.00 h: Skalica – Topoľčany, 18. 2. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Skalica, 19. 2. (nedeľa) o 18.00 h: Topoľčany – Skalica. Štvrťfinále play-off sa hrá na tri víťazné zápasy.

10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 728

Výkonný výbor ObFZ Prievidza na podnet Športovo-technickej komisie ObFZ Prievidza rozhodol o novej pohárovej súťaži. Zmeny nastanú aj v súťaži prípraviek.

15 h
Pacienti s ochorením obličiek budú dostávať dialyzačnú liečbu v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany v úplne nových priestoroch.

Prestavba priestorov dialyzačného pracoviska trvala sedem mesiacov. Uplynulý týždeň čakalo dialýzu slávnostne otvorenie.

15 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

15 h
Pred stretnutím si predseda OFK Solčany a starosta obce Juraj Soboňa prevzal z rúk predsedu ObFZ Topoľčany Pavla Šípoša bronzový odznak SFZ pri príležitosti 60. narodenín.

O triumf v IV. lige Severozápad zabojuje v poslednom kole i Partizánske.