Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Aj druhá štvrťfinálová dráma pre domácich

Aj druhé štvrťfinálové stretnutie play-off 1. ligy medzi Skalicou a Topoľčanmi musel rozhodnúť nadstavený čas a opäť sa tešili domáci hokejisti.

Topoľčany opäť padli v predĺžení.Topoľčany opäť padli v predĺžení. (Zdroj: VLADIMÍR MIČEK)

Skalica – Topoľčany 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Ešte pred úvodným buly siahli obaja tréneri k zmenám na brankárskom poste, v domácej bránke sa predstavil Petrík, na druhej strane Halo. Úvodná tretina sa začala opatrne a šancí bolo na oboch stranách poskromne. Postupne v zápase pribúdalo dôrazu a osobných stretov, k čomu najvýraznejšie prispel neistý a hlavne mimoriadne nepresný hlavný rozhodca Fridrich. To čo najskôr pustil, o pár sekúnd odpískal ako faul a naopak, a tak hráči nevedeli, aký je meter a vznikala zbytočná nervozita, čo sa odzrkadlilo v kúskovaní hry a častých šarvátkach. V závere tretiny bol za údajné napadnutie vylúčený Petráš a hostia sa necelé dve minúty pred koncom ujali vedenia zásluhou skúseného Podstavka. Keď sa už chystali do kabín, zabudli pred vlastnou bránkou na nekrytého Dvonča a ten so sirénou vyrovnal na 1:1.

SkryťVypnúť reklamu

Druhú tretinu začali lepšie domáci, ale skóre sa dlho nemenilo. Až v 33. minúte získali výhodu presilovej hry Skaličania a Škápik podarenou strelou dostal domácich prvýkrát do vedenia. Lenže v predposlednej minúte využili Žochári zaváhanie domácej obrany a Tábi vymietol horný rok Petríkovej bránky. V závere rozhodca Fridrich prehliadol narazenie na mantinel, po ktorom zostal na ľade Vereš, a to spustilo po záverečnej siréne druhej tretiny poriadnu melu na ľade.

Na začiatku tretej časti si hlavný rozhodca priniesol poznámky s trestami a najhoršie dopadol hosťujúci brankár Halo, ktorý v zápase dohral. Domáci dostali výhodu presilovej hry, ale dlho sa zdalo, že skončí nevyužitá. V jej samom závere sa v útočnom pásme ocitol osamotený Vaškovič a keďže mu spoluhráči odišli striedať, vystrelil a na prekvapenie skončil puk v sieti nerozchytaného Račka. Lenže už o necelé dve minúty bolo vyrovnané, keď síce Petrík skvele zlikvidoval samostatný nájazd Pekarčíka, ale vracajúci Škápik si nešťastne zrazil puk do vlastnej siete. V tretej tretine bol pre zmenu narazený na mantinel hosťujúci Král, ale aj v tomto prípade zostala píšťalka rozhodcu Fridricha nemá. V záverečnej desaťminútovke sa hral opatrný hokej s minimom šancí, a tak sa logicky dostal duel do predĺženia.

V ňom sa čakalo na chybu a tej rozhodujúcej sa dopustili hostia, keď zle striedali a dostali trest za príliš veľa hráčov na ľade. Domácim stačila necelá minúta, aby ponúknutú príležitosť využili a kapitán Vaškovič dostal puk po strele Škápika za chrbát bezmocného Račka.

Skalica tak vedie 2:0 na zápasy a o postupe môže rozhodnúť už v sobotu na ľade Topoľčian.

Góly: 20. Dvonč, 34. Škápik, 42. a 67. Vaškovič – 19. Podstavek, 39. Tábi, 44. Pekarčík. Rozhodovali Fridrich – Regec, Beniač, vylúčenia 8:10 na dve minúty, vyššie tresty: 40. J. Halo (Topoľčany) – osobný trest do konca zápasu, vylúčenia 3:1, oslabenia 0:0, 963 divákov. HC: Halo (41. J. Račko) – Hain, Ďurčo, M. Král, Hrudík, Bystričan, Nitriansky, Ficel – Tábi, Kalináč, Laššo – F. Pekarčík, Dobrý, Priganc – Podstavek, F. Nemček, Kluka – J. Klenko, Pe. Šťastný, J. Hudec – Ju. Gašparovič.

Ľubomír Hurtaj (tréner): Ťažko sa mi hodnotí zápas, pretože sme prehrali po druhýkrát po sebe v predĺžení. Hokej mal ale všetky potrebné parametre, škoda len, že sme opäť prehrali, keď sme sa dopustili zbytočných chýb. Zápas mal všetko, emócie, náboj, chlapci siahli na dno svojich síl, mali sme na to, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca. Akurát ma mrzí, že niektorým chalanom chýbala disciplína a nezvládli vypäté situácie. Nezaslúžili sme si prehrať, ale kruto sme pykali za zlé striedanie a následný dvojminútový trest. Teraz nás čaká domáci dvojzápas, určite sa nevzdávame, ideme sa pobiť o postup do semifinále. Verím, že nám k tomu pomôžu aj diváci, ktorí nás poženú dopredu za víťazstvami. Sme odhodlaní vyhrať oba domáce zápasy, aby sa o postupujúcom rozhodlo v utorok v Skalici. Hlboko som ale sklamaný s výkonom hlavného rozhodcu. Po dvadsiatich rokoch som sa vrátil do Topoľčian, aby sme niečo dokázali v I. lige, ale výkon hlavného rozhodcu bol katastrofálny. Som absolútne z toho znechutený, takéto niečo som nezažil ani v Rumunsku, a to je už čo povedať....