Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Séria je vyrovnaná, štyrikrát udrel Kluka

Aj vo štvrtom zápase platilo, že vyhral domáci celok. Na zimný štadión si našlo cestu až 2100 fanúšikov, ktorí videli opäť výborný hokej. A tento zápas po prvýkrát rozhodovali až dvaja hlavní arbitri.

Kluka práve dosahuje hetrik, hoci ešte Kalináč sa snaží o dorážku. Topoľčany už v prvej tretine viedli 4:0.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Skalica 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)

V úvode mali miernu prevahu hostia, ale na druhej strane mohol skóre otvoriť Podstavek, výborným zákrokom sa blysol Petrík. A v ďalšom priebehu sa opäť tlačili do zakončenia hostia, Račko bol na svojom mieste. Domácim v 8. minúte vyšiel brejk a po skvelej prihrávke Kalináča otvoril skóre zápasu Kluka – 1:0. Topoľčany po góle ožili, vypýtali si presilovú hru. Síce súpera uzavreli vo vlastnom obrannom pásme, presilovku nedokázali využiť. Hneď po naskočení vylúčeného hráča si ale gólový účet v topoľčianskom drese otvoril Pätoprstý – 2:0. Topoľčany boli v laufe a po obrovskej chybe hosťujúceho zadáka upravil Šuba už na 3:0. S hosťami pochopiteľne tri inkasované góly otriasli a to ešte v 17. minúte Kluka zvýšil na 4:0, keď si brankár hostí zrazil prilbou puk do vlastnej siete. Vynikajúcu prvú tretinu ale zatienilo menšie zaváhanie domácich po vhodenom buly v závere tretiny, keď nahodený puk Petráša skončil v domácej sieti – 4:1.

Do druhej tretiny vstupovali hostia so snahou zdramatizovať zápas, ale v 24. minúte po akcii celého útoku sa dočkal hetriku Kluka – 5:1. Týmto gólom zároveň vyhnal brankára Petríka z bránky, na jeho miesto prišiel Košút. Už o štyri minúty pekná strela P. Kotzmana do vinkľa znamenala zníženie na 5:2.

V záverečnej tretine sa domáci snažili čo najdlhšie udržať nádejný trojgólový náskok, súper sa tlačil dopredu. Hostia si v 50. minúte zobrali aj oddychový čas a po ňom mali výhodu presilovky päť na tri, keď po faule Krála nešťastne Ďurčo o osem sekúnd vyhodil puk do hľadiska. Početnú výhodu o dvoch hráčov využil Petráš – 5:3. Skalica vycítila šancu, ale pribrzdilo ju vylúčenie Drahoráda. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, no strelou do prázdnej bránky Kluka svojim štvrtým gólom rozhodol o výhre 6:3, čím vyrovnal sériu hranú na tri zápasy na 2:2.

Zápas skončil nešťastne pre topoľčianskeho obrancu Samuela Haina, ktorý po tvrdom ataku musel odísť do nemocnice s podozrením na otras mozgu.

Rozhodujúci piaty zápas bude utorok – 21. februára od 18.00 hod. na zimnom štadióne v Skalici.

Góly: 8., 17., 24. a 59. M. Kluka, 12. D. Pätoprstý, 13. M. Šuba – 20. a 53. Š. Petráš, 28. P. Kotzman. Rozhodovali Mĺkvy, Adamec – Šefčík, Gajdošech, vylúčenia 5:6, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 2100 divákov. HC: Račko – Ďurčo, Hain, Hrudík, Král, Nitriansky, Bystričan, Duran, Ficel – Nemček, Kalináč, Kluka – Podstavek, Laššo, Pätoprstý – Priganc, Dobrý, Pekarčík – Šuba, Šťastný, Gašparovič. HK: Petrík (24. Košút) – Horváth, Škápik, Drahorád, Grman, Pavešic, Mikéska, Gula, Romančík – Petráš, Vereš, Vaškovič – Knyazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáš, Ivičič, A. Kotzman.

Povedali po zápase:

Ľubomír Hurtaj (tréner Topoľčian): Vedeli sme, že to bude náročnejší zápas ako včera, pretože vždy ten druhý zápas býva spravidla ťažší ako prvý. Úvodná tretina nám vyšla perfektne, hoci som z nej mal menšie obavy. Rýchlo sme sa ujali vedenia 4:0. Avšak, viedli sme 4:0 i 5:1, ale na môj vkus sme si zápas zbytočne skomplikovali. Od polovice zápasu sme už nehrali taký jednoduchý hokej ako včera, zbytočne sme sa púšťali do šarvátok a chlapci sa zbytočne vybíjali v rôznych potyčkách. Myslím si, že po inkasovanom góle na 5:3 nás zachránila presilovka, pretože Skalica sa postupne vracala do stretnutia. Výborný zápas odchytal brankár Račko, ktorý nás v mnohých momentoch podržal a skvele pracovali aj naši obrancovia, hoci sme museli nútené dohrávať len na štyroch-piatich zadákov. Sme šťastní, že sa nám podarilo vyrovnať sériu na 2:2, škoda len, že výhoda domáceho prostredia v rozhodujúcom zápase nie je u nás. Na druhej strane ale posledný rozhodujúci zápas býva vždy otvorený, so šancami na oboch stranách. Tešíme sa do Skalice.

Michal Ružička (tréner Skalice): Do zápasu sme išli s tým, aby sme nezopakovali presne to, čo vo včerajšom zápase. Museli sme zlepšiť hlavne pohyb, bohužiaľ, v prvej tretine sme inkasovali až štyri góly, čo proti takému súperovi, ako sú Topoľčany, sa veľmi ťažko otáča.