Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Dva dôležité body zostali doma

Topoľčianski hádzanári po dvoch prehrách porazili doma Nové Zámky.

Agro prelomilo sériu dvoch prehier, doma porazilo N. Zámky o štyri góly.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 28:24 (13:12)

Topoľčianski hádzanári pred skvelou diváckou kulisou, keď o atmosféru sa postaral najmä domáci fanklub, pretrhli šnúru dvoch prehier a bodovali naplno.

Úvod poznačili nepresnosti na oboch stranách, v 2. minúte otvoril skóre Cigáň - 1:0. O tri minúty zvýšil Ivanytsia na 2:0, aby Žilinčík po trháku upravil na 3:0. Domáceho Javorčeka prekonali hostia až v 6. minúte - 3:1. N. Zámky do 8. minúty vyrovnali na 3:3 a Stráňovsky zo sedmičky posiela hostí po prvýkrát do vedenia - 3:4. Minarovič v 11. minúte zvyšuje už na 3:5. Päťgólovú šnúru hostí v 12. minúte zastavil Ivanytsia počas presilovky - 4:5. V 17. minúte Michalka vyrovnáva na 6:6 a ten istý strelec posiela domácich aj do vedenia - 7:6. V 21. minúte zvyšuje Cigáň na 9:7. O minútu šiel do úniku Žilinčík, ale fauloval ho M. Kocák, za čo dostal červenú kartu. Klačanský nariadený sedmičku nepremenil. Hra sa priostrila, pribudli vylúčenia, po faule Kuchera zostal ležať na zemi Stráňovský, sedmička Vadkertiho znamenalo zníženie - 10:9. Hostia hrali zároveň presilovku šiestich proti štyrom, ale Javorček svoj tím podržal. V 26. minúte pri ďalšej presilovke hostí vyrovnal Stráňovsky na 10:10. Kucher strieľa gól na 11:10, ale po prísnych vylúčeniach hrajú domáci opäť len štyria, skvelý Javorček ale drží domáce Agro. Cigáň zo sedmičky upravuje na 12:10. , ale hostia v záverečných sekundách znižujú na polčasových 13:12.

Stráňovsky hneď po zmene strán vyrovnáva - 13:13, Minarovič po brejku posiela hostí do vedenia - 13:14. Pavlovič v bránke hostí pridal tri zákroky, no prvý gól Agra v druhom polčase zaznamenal Žilinčík až v 37. minúte - 14:14. V ďalšom priebehu boli hostia vždy o gól vpred. Až v 46. minúte Cigáň z pokutového hodu posiela Agro do vedenia - 20:19 a hneď po ďalšom útoku zvyšuje Miženko z krídla na 21:19. V 49. minúte mohol vyrovnať Stráňovsky, triafa ale mimo zo sedmičky, na druhej strane Miženko vracia domácim dvojgólový náskok. V 50. minúte prišiel trhák Ivanytsiu, ktorý znamenal vedenie 23:20. V 57. minúte Ďurček zvyšuje už na 26:22. Miženko aj napriek oslabeniu upravuje na 27:23, aby následne výborný zákrok predviedol Javorček. A po dvoch prehrách tak Agro konečne boduje naplno, keď v závere obe mužstva pridali ešte po góle - 28:24.

Rozhodovali Cipov – Klus, vylúčenia 9 – 3, ČK: 22. M. Kocák (N. Zámky) za faul, pokutové hody: 3/2 – 4/3, 580 divákov. HK AGRO: Javorček, Meluš – J. Briatka, L. Klačanský, Michalka 2, Ivanytsia 4, Miženko 6, Ivanov, Cigáň 8/2, Adamčík, Hlinka, Jadroň, Ďurček 3, M. Urban, Žilinčík 3, Kucher 2, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Pre nás bolo toto stretnutie veľmi dôležité, pretože sme nutne potrebovali bodovať naplno a tiež sme nechceli stratiť bodový kontakt na prvú štvorku. Vedeli sme, že v rovnakom postavení sú aj Nové Zámky, ktoré cez týždeň doma prehrali s Považskou Bystricou a tiež tie domáce stratené body chceli dohnať práve na našej palubovke. Už v kabíne som chalanom hovoril, že to bude urputný boj, v ktorom budú rozhodovať maličkosti. Dovolím si povedať, že v tomto zápase sme boli o niečo lepším tímom a zaslúžene sme vyhrali. Zároveň musím poďakovať chalanom, že tentokrát sa im podarilo udržať hernú disciplínu počas celého zápasu a hlavne v koncovke dodržiavali taktické pokyny takmer po celý zápas. Konečne sme sa presadili i gólovo, a aj preto sme zápas otočili v náš prospech. Samozrejme, obrovské poďakovanie patrí fantastickým divákom, ktorí nás povzbudzovali po celý zápas.

Ďalší program: 4. 3. (sobota) o 18.00 h: Pov. Bystrica - Topoľčany.