Dva body zostali na Považí

Hádzanárom nevyšiel druhý polčas.

Topoľčany na Považí nebodovali.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Pov. Bystrica – Topoľčany 31:23 (20:17)

Hostia od začiatku neustále viedli o gól až do stavu 2:3, ale potom Š. Macháč s Vallom dostali MŠK do vedenia 4:3. Bystričania nedokázali ubrániť strelcov hostí a nedarilo sa ani Motlíkovi. Hostia sa opäť dostali do vedenia 4:5, a keď za stavu 6:7 Chudoba poslal sedmičku od zeme do brvna, z protiútoku zvyšoval v 13. minúte Cigáň na 6:8. Domáca lavička reagovala striedaním v bráne do ktorej prišiel Biel. Topoľčanom vychádzala taktika a v 16. minúte viedli najvyšším rozdielom 8:11. Po Vallovom góle nasledovalo vylúčenie Ivanytsiu a v presilovke sa presadil Š. Macháč – 10:11. Hostia kontrovali na 10:12, ale potom vytiahol Biel zopár zákrokov, Topoľčanci v útoku stratili loptu a zápas sa začal otáčať. Po sérii štyroch gólov viedli Považania v 20. minúte 14:12. Potom sa oba tímy striedali v skórovaní, no za stavu 17:16 dostal červenú kartu Hlinka. Paradoxne viac šancí mali hostia, ale záver polčasu vyšiel hráčom MŠK, ktorí ho vyhrali 20:17. Po prestávke začali hostia dvoma zahodenými šancami, kým domáci svoje premenili – 22:17. Biel sa rozchytal k výbornému výkonu a aj vďaka tomu domáci získali v 45. minúte náskok 25:20 a to ešte Š. Macháč z trháku trafil Javorčeka. Hostia pridali a v 48. minúte znížili na 26:23. To ešte netušili, že sa tešili naposledy, lebo Biel pochytal aj nemožné a jeho spoluhráči okrem piatich gólov zahodili niekoľko tutoviek, takže výhra mohla byť aj vyššia.

Rozhodovali Mandák – Rudinský, vylúčenia 4:4, ČK: 27. Hlinka (Topoľčany) za faul, pokutové hody: 5/4 – 3/3. HK AGRO: Javorček, A. Králik – J. Briatka, Klačanský 3/3, Franta, Michalka 4, Ivanytsia, Miženko, Cigáň 6, Hlinka 1, Adamčík, Jadroň, Ďurček 3, M. Urban 2, Žilinčík 3, Kucher 1, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Tento zápas by som prirovnal k stretnutiu, ktoré sme odohrali v Šali. Tentokrát sme ale mali lepší úvod a dovolím si tvrdiť, že v úvodných dvadsiatich minútach sme boli lepším tímom. Súpera sme pritlačili v obrane a šli sme do vedenia. V závere prvého polčasu začal byť súper dôraznejší a na našej strane pribudlo viacero prísnych vylúčení, navyše prišla aj červená karta pre Hlinku. Súper sa od tohto momentu chytil, začali sme kopiť chybu za chybou a súper do polčasu otočil skóre vo svoj prospech. Pred druhým polčasom sme si povedali, že musíme nadviazať na výkon z úvodu zápasu, ale väčšina hráčov opäť nedodržala taktické pokyny a súper rýchlymi brejkmi trestal naše technické chyby a navyše sme aj zbŕklo zakončovali nepripravené akcie. V týchto momentoch sa nám i ľahšie zranil brankár Adam Králik, a stretnutie tak musel dochytať už iba Javorček. Z našej strany to bol veľmi nepodarený zápas a zostáva nám už len veriť, že hráči sa z týchto chýb poučia, pretože v Hlohovci už musíme bodovať, ak chceme bojovať o prvú štvorku.

Ostatné výsledky: Šaľa – Hlohovec 30:25, Hlohovec – Pov. Bystrica 31:31.

1. Prešov 19 17 1 1 668:449 35

2. Šaľa 20 14 2 4 636:520 30

3. P. Bystrica 21 13 2 6 592:523 28

4. Topoľčany 21 11 3 7 614:534 25

5. N. Zámky 20 12 1 7 592:545 25

6. Hlohovec 21 10 1 10 591:537 21

Ďalší program: 11. 3. (sobota) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany.