Šimonovany vezú body, Tempo s remízou

Cez víkend sa rozbehla už aj IV. liga Severozápad.

Laurinec strieľa víťazný gól Šimonovian.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Partizánske – Domaniža 0:0

V stretnutí hrajúcom sa v príjemnom slnečnom počasí, avšak za silného vetra, ktorý sa podpísal pod kvalitu hry, sa prvá gólová šanca črtala domácim. V 11. minúte Obert hlavou predĺžil loptu Kučerovi, ktorý nasadil k povestnému šprintu, no pred veľkým vápnom ho rukou nedovolene zastavil Svoboda. V 18. minúte zaujal Svitekov ďalekonosný pokus, ktorý Gašparík bezpečne schoval v náručí a o minútu domáci gólman včasným vybehnutím prikryl loptu pred dobiehajúcim Lednickým. V 38. minúte Sedláček z pravej strany hľadal v malom vápne Kučeru, obrancovia hostí ho však včas odzbrojili. Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu prenikol do šestnástky hostí Kučera a z jeho centra Slivka hlavou poslal loptu nad bránku. V 52. minúte domáci s vetrom v chrbtoch založili rýchlu akciu po ľavom krídle, odkiaľ Slivka našiel nabiehajúceho Oberta, ktorý z 12 metrov ale netrafil loptu podľa predstáv a tá putovala mimo žrdí. V 69. minúte bol blízko úvodného gólu jari Slivka, no jeho strela zo štandardky z 30 metrov skončila na pravej spojnici. O tri minúty Nižňanského zatočenú loptu z rohového kopu Zdurienčík s námahou vyškriabal od vzdialenejšej tyče. V 83. minúte Slivka kolmicou vysunul do šestnástky Mana, ten sa chcel zasekávačkou zbaviť Šterdasa, ktorý ho však v súboji na zemi pridržal, a zbavil tak šance. Domáci sa v záverečnom nápore mohli predsa len radovať. Proti bol ale Zdurienčík, ktorý v prvej minúte nadstaveného času vyškriabal od ľavej žrde Kučerkovu krížnu prízemnú strelu spoza veľkého vápna.

R Kollárik, 120. TEMPO: Gašparík – Kompas, Křapka, Nový, Nižňanský (80. Kučerka), Sedláček, Šmitala (67. Mano), Benca (89. Dobiaš), Slivka, Obert, Kučera, tréner: J. Čikas.

(MP)

Prečín – Šimononovany 0:1 (0:0)

Už v 15. minúte fauloval Rybanský zozadu unikajúceho Hybbena a dostal červenú kartu. V 19. minúte Gramblička vyrazil Hybbenovu strelu na roh. Hostia dobre bránili a snažili sa o brejky. V 30. minúte ušiel Sobota, ale Miščík loptu vyrazil na roh, po ktorom zabránil gólu po strele Kodaja. V 38. minúte bol v šanci Kmošena, no z uhla pálil nepresne. Druhý polčas začal aktivitou domácich a v 47. minúte Hybben zblízka netrafil bránu a v 49. minúte Strapkovu strelu zablokoval obranca. V 53. minúte po centri Strapko trafil z troch metrov žrď odkrytej brány a v 57. minúte Michalcova technická strela skončila na brvne. Prečínu sa herne nedarilo, hral komplikovane a súper čakal na šancu. Hybben v 66. minúte mieril nad a v 70. minúte Pauer zblízka prestrelil ránu hostí. Po prieniku Sobotu Laurinec v 75. minúte medzi štyrmi hráčmi domácich dokázal prekonať Miščíka – 0:1. Tlak domácich neprichádzal, chýbal pokoj a jedinú možnosť mal v 90. minúte po skrumáži T. Orávik, no ležiaci brankár mu loptu včas uchmatol.

Gól: 75. Laurinec. Rozhodoval Kasznár, ŽK: Sádecký, ČK: 15. Rybanský, 150 divákov. ŠIMONOVANY: Gramblička – Žiak, Varga, Sobota, Oršula, Rybanský, Laurinec, Chrenko, Gális, Kodaj (88. Adamček), Žikavský.

JOZEF ŠPROCHA

Malženice – Častkovce 3:1 (1:1), 24. Pikulík, 80. Vdovjak, 86. Benkovský – 14. Jančovič.

Boleráz – Vrbové 2:1 (1:0), 35. a 52. Mackovčín – 74. Verchola.

Jaslovské Bohunice – Trenčianske Teplice 0:1 (0:0), 73. Šiko.

Hlohovec – Borčice 0:3 (0:1), 37. Le Giang, 54. Zuziak, 55. Barčík.

N. Dubnica – Tr. Stankovce odložené na 12. apríla z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie kabín.