Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Bánovce opäť s výhrou

Topoľčany čakajú na gól, dvaja nedohrali.

Bánovce zatiaľ v jarnej časti vyťažili z dvoch zápasov všetkých šesť bodov.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Nemšová – Topoľčany 2:0 (1:0)

Vo veternom počasí diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Domáci hráči síce držali loptu na kopačkách väčšinu času, veľa šancí si však nevypracovali. Hostia v prvom polčase prišli až o dvoch hráčov, keď sa pod sprchy v 31. minúte porúčal Iranzi a v 44. minúte Isac Akbas. Nemšová sa ujala vedenia v 28. minúte, keď po priamom kope z ľavej strany sa v šestnástke utešeným volejom presadil Schiszler. V druhom polčase sa domáci hráči napriek početnej prevahe nevedeli dostať do tempa. Hralo sa najmä na polovici hostí, avšak bez väčšej šance. Spečatenie výhry potvrdil až v 88. minúte Prekop, ktorý po centri z ľavej strany prehlavičkoval brankára hostí Kochana. Domáci hráči napriek slabšiemu výkonu získali dôležité tri body.

Góly: 28. Schiszler, 88. Prekop. R Fehér, ŽK: Prekop, Schiszler, Majerský – Omborenga, ČK: 31. Iranzi, 44. Akbas (obaja Topoľčany), 100 divákov. MFK: Kochan – Števko, Omborenga, Rusnák, Laouzai, Iranzi, Kalisa, Takada, Akbas, Sabo (68. Militosyan), Šudík (82. Fiala). Tréner R. Števko.

TOMÁŠ BEŇO

FC Horses/Bánovce – ViOn B Vráble 2:1 (2:0)

Bánovce po minulotýždňovej výhre začali náporom a hneď v úvode sa nebezpečným pokusom prezentoval Arsenović. Nasledovala gólovka Jambora, ale v rozhodujúcej chvíli mu lopta poskakovala len medzi nohami. Úvodný tlak domácich pretavil do gólu Olej v 13. minúte, keď sa presadil utešenou strelou – 1:0. Ubehlo len deväť minút a po prihrávke Svatíka strelil Olej svoj druhý gól v zápase – 2:0. Následne sa v 32. minúte zranil spoľahlivý stopér Szabó a hostia hru vyrovnali. Do konca prvého polčasu sa do šancí dostávali už iba hostia, najskôr z hranice päťky mierili tesne mimo a po brejku hosťujúcich útočníkov včas zasiahli domáci obrancovia. Do druhého polčasu nastúpili s tlakom hostia, hneď v úvode Da Silva prekopol loptu s desiatich metrov. Bánovce po zaváhaní hosťujúceho brankára mohli Jamborom definitívne rozhodnúť o výsledku, ale ten namieril len tesne vedľa. Hostia pôsobili po celý zápas sympatickým dojmom a zaslúženého gólu sa dočkali v 59. minúte, kedy sa presadil Guilavogui. V ďalšom priebehu mali viac z hry hostia, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. Naopak, po rýchlych brejkoch mohli zvýšiť vedenie Jambor s Olejom, ale vyznamenal sa brankár Pichňa. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, i keď hostia hrýzli až do posledných sekúnd. Z úvodných dvoch zápasov získali Bánovce šesť bodov, čo je výborná vizitka a už teraz sa tešia na sobotný zápas, kedy privítajú lídra z Komárna. Napriek šesťbodovému zisku sa ale Bánovce presvedčili, že tretia liga je poriadne náročná súťaž.

Góly: 13. a 22. T. Olej – 59. P. Guilavogui. R Kišš, ŽK: Kastelovič, Mrocek, Gajdošík – Pichňa, Jamrich, Zrubec, Fekiač, 300. FC: Slijepčević – Kastelovič, Mrocek, Líška, Jambor (90. Tabak), Olej, Svatík, Gajdošík, Arsenović (73. Marko), Halás, Szabó (32. Poštrk), tréner M. Slovák.

(MK)

Komárno – Púchov 2:0 (1:0), 16. a 65. Haša.

Nové Zámky – Šurany 1:1 (1:0), 10. Kráľ – 48. vlastný (Petráš).

Dubnica – Neded 4:2 (2:0), 17. a 79. Filo, 36. Jakúbek, 51. Janco – 71. a 83. Nikolič.

Horná Nitra – DAC B/Vrakúň 0:4 (0:2), 8. Sabler, 14. Černák, 51. vlastný, 62. Michalík.

Led. Rovne – V. Ludince 3:0 (1:0), 21. a 50. Detko, 70. T. Púček.

Galanta – Šaľa 2:0 (0:0), 83. R. Meszlényi (11 m), 90. Kočiš.

Gabčíkovo – Beluša 0:1 (0:0), 80. M. Gorelka.