Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Šimonovany opäť vonku bodovali

Prvé jarné víťazstvo má na konte i Tempo Partizánske.

Partizánske – Častkovce 2:0 (1:0)

Už v 2. minúte si po rýchlej akcii Madro narazil loptu s Adamcom, no spoza šestnástky vypálil po zemi vedľa pravej žrde domácej bránky. O dve minúty po rohu a Slivkovej hlavičke, zahral rukou vo vlastnej šestnástke obranca hostí, a z nariadeného pokutového kopu sa o prvý jarný gól domácich postaral Křapka. V 9. minúte sa nad Gašparíkom zatriaslo brvno po Husárovej razantnej strele z hranice veľkého vápna. Na druhej strane sa v 19. minúte ocitol pred Kukučkom po dlho pase Slivka, ktorý sa snažil ešte hlavou priťuknúť loptu Kučerovi, no neúspešne. V 22. minúte musel Kukučka k zemi po Slivkovej prízemnej strele z tridsiatich metrov. O minútu obaja zviedli ďalší mikrosúboj, brankár hostí tentoraz na dvakrát zlikvidoval Slivkovu delovku z hranice šestnástky a v 28. minúte schoval v rukaviciach aj jeho štandardku z 25 metrov. V 44. minúte bol v permanencii Gašparík, ktorý s istotou kryl Madrov priamy kop z dvadsiatich dvoch metrov. V 53. minúte Mano vybojoval v šestnástke hostí loptu Slivkovi, ktorý bez prípravy zakončoval zo štrnástich metrov nad. V 58. minúte napriahol z 22 metrov Benca a jeho tiahlu strelu Kukučka robinsonádou vytlačil od pravej žrde. O tri minúty sa domáci už radovali, keď Mano zaznamenal premiérový gól medzi seniormi. Domáci dorastenec krížnou strelou z pätnástich metrov umiestnil loptu k vzdialenejšej ľavej žrdi. V 71. minúte mohlo byť pre domácich ešte veselšie, ale Kučera lobom z ostrého uhlu poslal loptu tesne vedľa ľavej tyče. Bodku za stretnutím urobil v 79. minúte Jančovič, ktorý z hranice pokutového územia pálil tesne nad.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 5. Křapka (11 m), 61. Mano. R Hrenák, 150. TEMPO: Gašparík – Kompas, Křapka, Nový, Nižňanský (46. Dobiaš), Sedláček, Mano, Benca, Slivka, Obert (63. Kučerka), Kučera (86. Blaho).

(MP)

Hlohovec – Šimonovany 0:1 (0:0)

Šimonovany prišli do Hlohovca hrať behavý futbal, domácim nenechávali priestor na rozohrávku. Napriek tomu sa snažili držať s hosťami krok. Bol to zápas na šance chudobnejší o jednom góle, ten sa nakoniec podarilo streliť hosťom, a to pre Hlohovec v najnevhodnejší moment. V samom závere sa totiž Šimonovanom vydaril brejk a Žikavský dorážkou z päťky rozhodol o troch bodoch pre hostí.

Gól: 90. Žikavský. R. Darnadi, 200. ŠIMONOVANY: Gramblička – Žiak, Varga, Sobota (90. Adamček), Mi. Oršula, Laurinec, Chrenko, Ma. Oršula, Gális (46. Žembera), Kodaj (60. Bielich), Žikavský. Tréner J. Žiak.

(STC)

Boleráz – Myjava B 2:0 (2:0), 2. Lalík, 29. Mackovčín.

Prečín – Vrbové 0:1 (0:0), 85. Zelenay.

N. Dubnica – Domaniža 1:0 (0:0), 47. Minárik (11 m).

Holíč – Trenčianske Teplice 2:3 (2:0), 19. Privrel, 21. Mihálik – 52. Bretschneider, 60. Paška, 76. vlastný (T. Milota).

Jasl. Bohunice – Borčice 3:2 (1:1), 17. Krajčovič (11 m), 64. vlastný (Hanzel), 69. Machovič – 42. Mravec, 55. Plavšić.