Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

V Hlohovci dva body pre Agro

Meluš vygumoval domácich strelcov a dobre rozbehnutý zápas si už hostia vziať nenechali.

Urban strelil v Hlohovci tri góly, Hlinka šesť.Urban strelil v Hlohovci tri góly, Hlinka šesť.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Hlohovec – Topoľčany 23:29 (8:15)

Skóre zápasu otvoril Hlinka, Miženko dával po trháku na 0:2 a až po góle Michalku sa presadili z krídla aj domáci – 1:3. Agro veľmi dobre vysúvalo obranu a nepúšťalo Sportu do šancí, naopak, z brejkov trestalo, a tak si v 10. minúte za stavu 2:5 bral tréner Lipták oddychový čas. Po ňom sa po góle Tschura a dorážke Laha domáci dotiahli na rozdiel gólu, no vylúčenie Dačeviča okamžite potrestal Miženko, a to hneď dvakrát, keď pri zlej rozohrávke domácich využil fakt, že Sporta hrala bez brankára – 4:7. Znížiť mohol Zaťko, no neuspel zo sedmičky proti Melušovi. Ten následne vychytal M. Briatku aj Mažára a Ďurček z pivota upravil už na 4:8. Tréner Lipták preskupil rady, na palubovku sa dostali Majbík s Chiseliovom a v 21. minúte si za stavu 6:9 bral time-out tréner hostí. V 26. minúte si musel tréner Lipták zobrať ďalší time-out po góle Michalku na 7:13. Do brány domácich sa postavil Konečný, ale ani on neuspel proti J. Briatkovi – 7:14. Na záver polčasu zo sedmičky neuspel proti Melušovi ani Mažár, Kucher spoza deviny upravil na 7:15 a polčas uzavrel z ďalšej sedmičky Tschur – 8:15.

V úvode druhého polčasu strčil Hlinka vo vzduchu do zakončujúceho Majbíka a domáci hráč musel byť po nepríjemnom dopade ošetrený a vynesený z palubovky. Hosťujúci hráč dostal dvojminútový trest. Tento moment domácich poriadne nabudil a na palubovke sa pritvrdilo. Sporty bola rázom plná palubovka, Agro malo problém sa dostať k zakončeniu a „Liptákovci“ sériou piatich gólov znížili na 14:17, na čo reagoval hosťujúci tréner time-outom. Ten Agru pomohol a zastavilo doťahovanie domácich. V polovici druhého polčasu sa zápas lámal, keď sa Sporta z útoku mohla dotiahnuť na 18:20, miesto toho však inkasovala z trháku (17:21) a pri následnom vylúčení M. Briatku pochovali domáce nádeje Klačanský s J. Briatkom – 17:23. S nádejou spraviť niečo so zápasom si zobral tréner Lipták v 49. minúte aj tretí oddychový čas, Tschur hral osobku na Kuchera, Takáč na Hlinku a pri útoku hrala Sporta so siedmimi hráčmi. Do deja zápasu to už výrazne nezasiahlo a po výsledku 23:29 sa z dôležitých bodov tešili Topoľčany.

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia 4 – 5, pokutové hody: 5/3 – 3/3, 700 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – J. Briatka 2, Klačanský 2/2, Franta, Michalka 3, Miženko 4, Ivanov, Hlinka 6, Adamčík, Jadroň, Ďurček 2, M. Urban 3, Žilinčík 5/1, Kucher 2, tréner P. Farář.

STANISLAV CIBULKA

Pavel Farář (tréner): Tentokrát sme do zápasu vstúpili koncentrovane a veľmi dobre. Vychádzala nám obrana, za ktorou spoľahlivo chytal navrátilec do zostavy po zranení Michal Meluš. V útoku sme si trpezlivou hrou dokázali pripraviť šance, ktoré sme aj premieňali, a tak do polčasu sme viedli už 15:8. Bohužiaľ, na začiatku druhého polčasu sme sa nevyvarovali zbytočných chýb, keď najmä nedôraznou hrou v útočnej fáze sme dovolili domácim hráčom stiahnuť gólový rozdiel len na tri góly. Hráči sa ale rýchlo spamätali a opäť začali dodržiavať všetko, čo sme povedali pred stretnutím. Súperovi sme rýchlo odskočili na rozdiel siedmych gólov a už sme vedenie nepustili z rúk. Rád by som poďakoval všetkým našim fanúšikom, ktorí vycestovali na zápas do Hlohovca a veľké ďakujem patrí najmä tým skalným fanúšikom, ktorí aj napriek prehre v Považskej Bystrici, nám v Hlohovci vytvorili super atmosféru.

Ostatné výsledky: Šaľa – N. Zámky 27:24, Prešov – Pov. Bystrica 35:20.

1. Prešov 20 18 1 1 703:469 37

2. Šaľa 21 15 2 4 663:544 32

3. P. Bystrica 22 13 2 7 612:558 28

4. Topoľčany 22 12 3 7 643:557 27

5. N. Zámky 21 12 1 8 616:572 25

6. Hlohovec 22 10 1 11 614:566 21

Ďalší program: 18. 3. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Šaľa, 22. 3. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Prešov.

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

Sály chcel rekonštruovať aj bývalý správca topoľčianskej nemocnice

Prečo sa začína s rekonštrukciou operačných sál až teraz? Pozreli sme sa, prečo sa pôvodný projekt rekonštrukcie zmaril.

Mobilné operačné jednotky v roku 2014 pri nemocnici. Lekár Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ľubomír Ševčík v nich jednoznačne zakázal operovať.

Hurtajovci majú prvý bod, rozhodol Uhnák

Topoľčianski hokejisti znížili stav série s Michalovcami na 1:2, domácim tlieskal vypredaný štadión.

Juraj Halo v nájazdoch opäť neinkasoval ani gól.

Historik: Matúš Čák má korene v Topoľčanoch

Prvé z majetkov, ktoré sa podarilo Čákovcom získať na území dnešného Slovenska, boli v topoľčianskom regióne.Topoľčanci boli najvernejší služobníci najmocnejšieho muža v Uhorsku.

Matúš Čák Trenčiansky bol uhorský šľachtic a vojvodca.

Vyhral šport, oba kluby sa dohodli

Hokejisti v piatok a v sobotu odohrajú dva domáce zápasy v semifinálovej play-off sérii. Hádzanári doma hostia v nadstavbe Nové Zámky.

Hokejistov Topoľčian čaká v piatok i v sobotu dvojzápas na domácom ľade.