Štvrtok, 27. júl, 2017 | Meniny má Božena

Úspešný štart do jari

Horné Obdokovce i Hrušovany doma naplno.

Hrušovany doma porazili Imeľ 5:1, keď jeden gól strelil i Dárius Soboňa (vľavo). Vpravo dohliada na súboj Martin Rusinko a s číslom 17 je Ján Boldiš. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Hrušovany – Imeľ 5:1 (1:0)

Hostia pricestovali do Hrušovian ako popredné mužstvo IV. ligy Juhovýchod, ale domáci nenechali nič na náhodu a pustili sa do súpera hneď od začiatku stretnutia. Prvá strela letí nad bránku hostí už v 4. minúte z kopačky Masaroviča. V 23. minúte strelu Kurbelu chytá brankár hostí. O dve minúty prišla krásna prihrávka Masaroviča na Bégera, ktorý nekompromisne otvára skóre – 1:0. V 31. minúte stojí za zmienku strela Oršolíka, ale Kopecký chytá. Hostia sa snažili hrať zväčša na brejky, ale domáca obrana bola pozorná.

Po obrátke si v 49. minúte výborný Oršolík z mužstva hostí sekol loptu a ľavačkou krásne vyrovnáva na 1:1. V 58. minúte domáci založili krásnu akciu po pravej strane, k lopte sa dostal D. Jankovič a peknou strelou zavesil vyrazenú loptu – 2:1. Dárius Sobňa v 63. minúte po prihrávke Masaroviča zvyšuje už na 3:1 pre domácich. Prišla 65. minúta, domáci Rusinko nakopáva dlhú loptu a hosťujúci Bacigál prehlavičkoval vlastného brankára – 4:1. Domáci ovládli hru, hostia sa snažili hrať na vysunutého Oršolíka, ale domáca obrana stála na pevných nohách. V 78. minúte krásna strela Rusinka letí nad bránku hostí. Center Masaroviča brankár hostí vyráža na roh. Domáci stále tlačili, svojho súpera uzavreli na vlastnej polovičke. V 86. minúte vysúva Krško Bégera, ktorý prihráva ešte Šutovskému – 5:1. V závere sa k slovu dostal po sóle Béger, mieri ale tesne vedľa. Domáci zvládli tento zápas a ich víťazstvo je plne zaslúžene.

Góly: 25. M. Béger, 58. D. Jankovič, 63. D. Soboňa, 65. vlastný (Bacigál), 86. R. Šutovský – 50. T. Oršolík. R Janus, 160. OFK: Kopecký – Krško, Kurbel, Slíž, Sipos (60. P. Sporina), Masarovič, Rusinko, Jankovič, Boldiš (76. I. Sporina), Béger, Soboňa (79. Šutovský).

(AC)

H. Obdokovce – Levice 2:0 (1:0)

V prvom polčase mali domáci tlak, hrali s podporou mierneho vetra, ale dve sľubné šance zneškodnil výborný Kolčár v bránke hostí. Domáci sa až v 45. minúte dostali do vedenia, keď sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval J. Martonka – 1:0. V druhom polčase chceli domáci navýšiť vedenie a po jednej zo šancí D. Vaňom aj upravili na 2:0. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával. V závere ešte tretí domáci gól mohol pridať Košláb, ale až pridlho váhal so zakončením. V tomto stretnutí mali domáci jasnú prevahu v držaní lopty a v zápase aj zaslúžene vyhrali.

Góly: 45. J. Martonka, 68. D. Vaňo. R Volf, 50. OTJ: Bránsky – Fekete, Ondrka, Kupec, Kuchtiak, Martonka, Krajčír (88. Mondek), Zsebi, Grznár (83. Lacena), Vaňo (75. Košlab), Kšinant.

(MŠ)

Kolárovo – ČFK Nitra 1:1 (1:1), 31. M. Kókai – 22. N. Ondzík.

FC Nitra jun. – Tvrdošovce 2:0 (2:0), 3. a 21. P. Gunda.

Veľké Lovce – Štúrovo 1:1 (1:0), 22. P. Kolibab – 84. vlastný (Galovič).

Svätý Peter – D. Saliby 3:3 (3:2), 11., 38. a 42. J. Lakatoš – 16. O. Prístavok, 43. D. Bednár, 50. G. Renczés.

Čeľadice – Dvory n/Ž. 2:1 (1:0), 22. D. Koprda, 87. Ľ. Kminiak – 86. D. Pilný.

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 11 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 10 – D. Koprda (Čeľadice), 9 – G. Tóth (Štúrovo), 8 – Zs. Magyar (Kolárovo), G. Švec (Levice), S. Balog (Štúrovo).

Zostava kola: P. Kostoláni (Čeľadice) – J. Ondrka (H. Obdokovce), V. Lomen (ČFK Nitra), O. Prístavok – Sz. Halák (D. Saliby), P. Gunda (FC Nitra), S. Balog (Štúrovo), D. Hajko (V. Lovce) – J. Jurky (V. Lovce), M. Béger (Hrušovany), J. Lakatoš (Sv. Peter).

1. Nahota počas predstavenia v topoľčianskom podchode. Prípadom sa zaoberá polícia 3 479