Preseľany i Veľké Bedzany začali jar dôležitými výhrami

Prvé jarné kolo patrilo domácich, tri body nezískali iba Krušovce.

Veľké Bedzany vyhrali doma, víťazný gól strelil Ján Mucha.Veľké Bedzany vyhrali doma, víťazný gól strelil Ján Mucha. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Tovarníky – Báb 1:0 (1:0)

Súper z Bábu od začiatku zápasu zaskočil domácich aktívnou hrou a desať minút ich prakticky nepustil za polovicu ihriska. Postupne sa do hry dostávalo aj domáce mužstvo a hra sa vyrovnávala. Mužstvo Tovarník mohlo ísť do vedenia v 18. minúte, keď po spätnej prihrávke A. Candráka mohol skórovať V. Candrák, avšak jeho strelu vykopol z bránkovej čiary hosťujúci obranca. Po ďalšej krásnej akcii Schwarza s Martinom Rusňákom st. otvoril skóre A. Candrák – 1:0. Domáci ožili a po najkrajšej akcii zápasu na jeden dotyk zakončoval A. Candrák mimo bránu. V druhom polčase sa hra odohrávala prevažne na polovici Tovarník, no domáce mužstvo hostí z Bábu nepustilo do vyloženej šance. Domáci hrozili z rýchlych protiútokov, ale bez gólového zakončenia. Keďže na konci zápasu hostia nevyužili zaváhanie domácej obrany, ktorú podržal brankár Mikuláš, zrodilo sa víťazstvo lídra z Tovarník v pomere 1:0. Avšak treba dodať, že hostia si za predvedený výkon zaslúžili v Tovarníkoch bodovať.

Gól: 23. A. Candrák. R Krč-Konečný, 280. OFK: Mikuláš – Kapusta, Lacika, M. Kopún, Schwarz, Mrázik (77. Sečanský), V. Candrák, M. Rusňák st. (90. Škreko), M. Rusňák ml. (69. Hájovský), T. Kopún, A. Candrák.

(JG)

Krušovce – H. Kráľová 2:2 (1:2)

Zápas sa začal napodiv vo veľmi dobrom tempe, keďže sa hralo iba prvé kolo jarnej časti. Domáci sa po veľkej obmene mužstva pustili do súpera nebojácne, s cieľom dokázať, že zmeny v mužstve padli na úrodnú pôdu. Pri tejto eufórii však zabudli na zadne vrátka a hostia sa pri prvom dotyku s loptou v 4. minúte zápasu ujali vedenia gólom Frkalu. Domácich gól nezlomil a pokračovali v nasadenom tempe. Vyrovnať mohol v 7. minúte Filip Gális, ale jeho strelu zlikvidoval hosťujúci gólman Kokeš. Domáci tím sa dočkal v 13. minúte, keď strelu Filipa Gálisa hosťujúci brankár iba vyrazil pred seba a dobiehajúci Bazala pohotovo vyrovnal – 1:1. Domáci si vybrali ešte jeden smolný moment, keď rohový kop nešťastne nadvihol Juraj Čuhák a lopta zapadla k vzdialenejšej žrdi domácej brány – 1:2. Hostia mohli zápas prakticky rozhodnúť v 33. minúte, kedy strelu hosťujúceho Kollára z piatich metrov zázračne vychytal Križma. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom výsledok otočiť, a preto mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Krušovce sa dočkali až v 69. minúte, keď po rýchlej akcii Filipa Gálisa po pravom krídle sa lopta dostala do stredu šestnástky na Vlada Masaryka, ktorý, aj keď tiesnený hosťujúcim obrancom, dokázal loptu umiestniť k pravej tyči a stanovil tak konečný výsledok – 2:2. Hostia už umnou zdržiavanou taktikou výsledok ubránili, tým skôr, keď v 87. minúte neudržal emócie na uzde Vlado Masaryk a videl v ruke hlavného rozhodcu červenú kartu za strčenie do brankára hosti. S remízou je nakoniec asi spokojnejšie hosťujúce družstvo.

Góly: 13. M. Bazala, 69. V. Masaryk – 4. R. Frkala, 25. vlastný (J. Čuhák). R Vyletelka, ČK: 87. V. Masaryk (Krušovce) za faul, 120. TJ SLOVAN: Križma – J. Gális, Procházka, Masaryk, J. Čuhák, Marek Čuhák, F. Gális, Karl, Janček, Bazala, R. Čaniga (62. Petrus).

(ĽČ)

V. Bedzany – Jacovce 1:0 (0:0)

Dlho očakávaný derby zápas mal v sebe všetko, čo k tomu patrí – emócie, kvalitu, rýchlosť, či nasadenie, škoda, že aj zranenia počas zápasu. Prvý polčas sa odvíjal v réžii V. Bedzian, kde domáci hráči si vypracovali šance, tie zostali ale nevyužité. Štyri rohové kopy, ktoré boli dobre zahrané, ale obrana hostí odvrátila. So šťastím Jacovce udržali v prvom polčase nerozhodný výsledok 0:0, hoci domáci v prvom polčase nastrelili dve tyče a jedno brvno. Druhý polčas sa odvíjal v rovnakej réžii, domáci hráči sa snažili o vsietenie vedúceho gólu, čo sa im aj podarilo po peknej akcii, na konci ktorej bol Ján Mucha. Znovu obrana hostí odolávala následným protiútokom a strelám, kde domáci nastrelili opäť dvakrát tyč a raz brvno. Raritou bola strela Gerbela, keď jeho strela smerovala od jednej tyče do druhej, no lopta smerovala von z bránky. Zlomový okamih nastal v 50. minúte, kedy bol vylúčený brankár hostí a od tohto momentu sa hra priostrila, ale v medziach pravidiel. Následne sa hosťom zranil aj náhradný brankár, ktorý v súboji s domácim útočníkom zostal ležať na zemi s narazením hrudníkom, dokonca musela zasahovať aj záchranka, ktorá ho previezla na dodatočne vyšetrenie do nemocnice. Do bránky tak musel ísť hráč z poľa – Zigo. Hra sa následne vyrovnala, V. Bedzany si ešte vypracovali dve šance, ale tie nepremenili. Zápas sa dohral za emócii na oboch stranách, ale domáci si víťazstvo za bojovnosť a snahu jednoznačne zaslúžili.

Gól: 74. J. Mucha. R Bulko, ČK: 50. Uhlár (Jacovce) za urážku rozhodcu, 500. TJ SLOVAN: Beliansky – Tlstý, Bocman (69. F. Kolenčík), Ladický, Bisák, Matejov, Pirťan (82. T. Barborík), Toman, Gerbel (90. Ľ. Kolenčík), Filipeje, Mucha. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Beňo, Majba, Bajzík, M. Chrenko, Buček, Kaman, L. Piterka (82. M. Hustý), Bujna (53. Barienčík, 69. Bukvay), Galbavý.

(JL)

Preseľany – Oponice 1:0 (1:0)

V prvom polčase sa z oboch strán súperi akoby len oťukávali, na domácej strane bola vidieť netrénovanosť zo zimnej prípravy. Preseľany dali dokopy mužstvo prakticky až v piatok, dva dni pred zápasom. Od úvodu domáci hrali akoby vo vlažnom tempe, pretože sa od nich očakávalo len víťazstvo a zisk troch bodov. V 35. minúte potiahol loptu po pravej strane Urbanec, jeho center dorazil do siete Kamencay – 1:0. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia, ktorí domácich predčili hlavne po kondičnej stránke. Napriek tomu ale Preseľany aj so šťastím dôležité tesné vedenie udržali.

Gól: 35. D. Kamencay. R Hrabaj, 100. TJ SLOVAN: Fúska – M. Candrák, Kapusta, Vaňo, Macko, Urbanec, Lacena (77. Bubla), Kuna, Kamencay, Kráľ (64. Csáky), T. Greguš. TJ: Ondruš – T. Krošlák (46. Varga), Sahulčík, Hrnčár, J. Švec, Gaži (80. Aneštík), A. Gerši, F. Gerši, Paulovič, R. Gerši (68. Žák), M. Švec.

(JJ)

Lapáš – Solčany 1:0 (0:0)

Bol to typický prvý jarný zápas, najmä v I. polčase bola hra rozháraná. Terén neprial kombinácii, domáci pôsobili mierne nesúrodo, hostia hlavne bránili. Po obrátke Lapáš zvýšil aktivitu, prišli aj šance a zrodilo sa zaslúžené víťazstvo. O jediný gól sa postaral domáci kapitán Tirpák, keď po centri zľava dorazil loptu do brány, okrem toho trafil ešte prízemnou strelou do žrde.

Gól: 73. V. Tirpák. R Ševčík, 120. OFK: Ambroz – Zelíska, Mihálik, P. Ducký, Krošlák, Mančík, Bulák, Pavlovič, Urminský (84. L. Ducký), Ondruš, Hupka.

Radošina – Alekšince nehrali pre podmočený terén, dohrávka je na programe v stredu 7. apríla o 16.30 hod.

Ostatné výsledky: Nevidzany – V. Zálužie 2:1 (0:1), 52. E. Špleha, 75. M. Kajaba – 2. M. Antl. Zbehy mali voľno.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 – M. Kurej (Báb), 15 – P. Zlatňanský (Zbehy), 14 – A. Candrák (Tovarníky), 13 – R. Žikavský (Nevidzany), 10 – E. Penzeš (H. Kráľová).

Zostava kola: L. Fúska (Preseľany) – D. Lacika (Tovarníky), N. Bocman (V. Bedzany), M. Fröhlich (Nevidzany), D. Procházka (Krušovce) – R. Frkala (H. Kráľová), V. Tirpák (Lapáš), E. Špleha (Nevidzany), F. Gális (Krušovce) – M. Rusňák st. (Tovarníky), J. Mucha (V. Bedzany).