Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Zlatý Karate klub Topoľčany

Karatisti Karate klubu Topoľčany sa v roku 2017 zatiaľ nevrátili domov zo súťaže bez zlatej medaily, hoci sa zúčastnili už piatich súťaží, z toho dvoch medzinárodných.

Topoľčianski karatisti.Topoľčianski karatisti. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Najskôr sa Ingrid Marková po prázdninách strávených v Čechách zúčastnila 25. februára medzinárodnej súťaže Veľká cena mesta Trutnov, kde opäť zviditeľnila slovenské karate. Na tejto súťaži pretekalo až 340 pretekárov z 37 klubov Českej republiky, Poľska a Slovenska. Ingridka nastúpila v početnej kategórii KATA mladších žiačok 6 – 9 ročných a počínala si naozaj skvelo. Nenašla žiadnu premožiteľku a získala originálny pohár pre víťaza, krásny diplom, medailu a ceny sponzorov. Aj v KUMITE sa jej darilo, keď získala 3. miesto a teda spokojná odcestovala domov na Slovensko.

Všetci mladí karatisti celého Slovenska sa stretli 4. marca na 2. kole Slovenského pohára mládeže v Šuranoch a Karate klub Topoľčany reprezentovali dievčatá Miriam Wenderlová, Ingrid Marková a Stella Patai a chlapci Lukáš Tóth, Samuel Šproch, Leo Cápay, Daniel Tóth, Matej Šproch, Marcel Smatana, Filip Grman a Kristián Mandúch.

Najskôr všetci nastúpili v disciplíne KARATE AGILITY, kde preukázali popri umeniu karate aj všestrannú pohyblivosť a fyzickú zdatnosť. Toto všetko zvládla na výbornú Ingridka, keď dosiahla najlepší čas bez penalizácie v kategórii 8 ročných dievčat a získala pre klub prvú zlatú medailu. Darilo sa aj Leovi, ktorý i napriek opakovanému zastaveniu časomiery, získal striebro v kategórii 5 ročných chlapcov. Druhé miesto získal aj Filipko v kategórii 8 ročných chlapcov, ktorý sa presadil spomedzi 27 pretekárov. Menšie problémy mali na trati Stellka v kategórii 10 ročných dievčat a Danko v kategórii 6 ročných chlapcov, no i napriek nim získali dravým výkonom obaja bronzové medaily. Našich najmladších Samka, Lukáška, Silva a Mirku z hry o medaily vyradil hlavne nový prvok v agility a to zastavenie časomiery, inak by asi všetci získali jednu z cenných medailí.

Následne súťaž pokračovala súbornými cvičeniami KATA. Svoje umenie predviedla Ingrid Marková, ktorá v kategórii mladších žiačok 8-9 ročných začiatočníčok jednoznačne dominovala a získala v tento deň svoju druhú zlatú medailu. Rovnako presvedčivo vyhrala kategóriu starších žiačok 10-11 ročných začiatočníčok Stella Patai, ktorá potvrdila svoju dominanciu v tejto kategórii a k zlatu z 1. kola v Trenčíne pridala opäť zlato. Ešte sa darilo v KATA aj Filipovi Grmanovi, ktorý našiel svojho premožiteľa až v boji o postup do finále, čo mu zabezpečilo boj o tretie miesto. Filip však narazil na svojho rivala zo Športovej školy karate Prievidza a tento raz prehral, a získal tak piate miesto, ktoré mu do Slovenského pohára prinesie 2 body. Mirka mala v KATA na Slovenskom pohári premiéru, ktorá jej ukázala, čo treba vylepšiť. Leo, Daniel, Marcel a Kristián mali asi čierny deň, lebo sa im vôbec nedarilo, a dali tak možnosť vyniknúť svojim súperom. Rovnako aj oni si musia vziať ponaučenie z osobného neúspechu a poctivými tréningami dokázať na ďalších súťažiach, že patria na stupne pre víťazov.

Po KATA prebehli zápasy KUMITE, kde nastúpili iba Filipko a Kristián v kategórii mladších žiakov 8-9 ročných. Filipko vo svojej váhovej kategórii do 26 kg získal rovnako ako v KATA 5. miesto.

Slovenský pohár so svojimi tromi kolami je jednou z vrcholových súťaží celoslovenského karate. Karate klub Topoľčany sa ziskom 5 zlatých, 5 strieborných a 6 bronzových medailí po dvoch kolách radí k úspešným klubom Slovenska.

Pretekári Karate klubu si teraz dva víkendy trochu oddýchnu, aby opäť zabrali na tatami.

Karate klub Topoľčany opäť úspešne reprezentoval klub, ZŠ Hollého a mesto Topoľčany. V priestoroch ZŠ Hollého v Topoľčanoch sa členovia klubu pripravujú na súťaže karate a radi tu privítajú aj nových adeptov na medaile, ktorí sa budú spolu so svojimi rodičmi a trénermi tešiť z mnohých úspechov.

(IM)

1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Autobusy budú jazdiť ako cez prázdniny

K zmene režimu dochádza na prímestských linkách, ktoré zabezpečuje prevádzka v Topoľčanoch od pondelka 18. januára 2021.

Aké mená si vybrali rodičia pre svoje deti?

K 31.12. 2020 malo mesto Topoľčany 25 196 obyvateľov. V Topoľčanoch sa narodilo 208 detí, aké dostali mená?

Ruská VHL mu nevyšla, sezónu dohrá v Topoľčanoch. Šimun sa pokúsi o tvrdý reštart

„Táto pandémia mi zruinovala sezónu,“ hovorí odchovanec Topoľčian Eduard Šimun.

Eduard Šimun v drese Topoľčian už stihol odohrať tri zápasy, v ktorých strelil i dva góly.