Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Zlatý Karate klub Topoľčany

Karatisti Karate klubu Topoľčany sa v roku 2017 zatiaľ nevrátili domov zo súťaže bez zlatej medaily, hoci sa zúčastnili už piatich súťaží, z toho dvoch medzinárodných.

Topoľčianski karatisti.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Najskôr sa Ingrid Marková po prázdninách strávených v Čechách zúčastnila 25. februára medzinárodnej súťaže Veľká cena mesta Trutnov, kde opäť zviditeľnila slovenské karate. Na tejto súťaži pretekalo až 340 pretekárov z 37 klubov Českej republiky, Poľska a Slovenska. Ingridka nastúpila v početnej kategórii KATA mladších žiačok 6 – 9 ročných a počínala si naozaj skvelo. Nenašla žiadnu premožiteľku a získala originálny pohár pre víťaza, krásny diplom, medailu a ceny sponzorov. Aj v KUMITE sa jej darilo, keď získala 3. miesto a teda spokojná odcestovala domov na Slovensko.

Všetci mladí karatisti celého Slovenska sa stretli 4. marca na 2. kole Slovenského pohára mládeže v Šuranoch a Karate klub Topoľčany reprezentovali dievčatá Miriam Wenderlová, Ingrid Marková a Stella Patai a chlapci Lukáš Tóth, Samuel Šproch, Leo Cápay, Daniel Tóth, Matej Šproch, Marcel Smatana, Filip Grman a Kristián Mandúch.

Najskôr všetci nastúpili v disciplíne KARATE AGILITY, kde preukázali popri umeniu karate aj všestrannú pohyblivosť a fyzickú zdatnosť. Toto všetko zvládla na výbornú Ingridka, keď dosiahla najlepší čas bez penalizácie v kategórii 8 ročných dievčat a získala pre klub prvú zlatú medailu. Darilo sa aj Leovi, ktorý i napriek opakovanému zastaveniu časomiery, získal striebro v kategórii 5 ročných chlapcov. Druhé miesto získal aj Filipko v kategórii 8 ročných chlapcov, ktorý sa presadil spomedzi 27 pretekárov. Menšie problémy mali na trati Stellka v kategórii 10 ročných dievčat a Danko v kategórii 6 ročných chlapcov, no i napriek nim získali dravým výkonom obaja bronzové medaily. Našich najmladších Samka, Lukáška, Silva a Mirku z hry o medaily vyradil hlavne nový prvok v agility a to zastavenie časomiery, inak by asi všetci získali jednu z cenných medailí.

Následne súťaž pokračovala súbornými cvičeniami KATA. Svoje umenie predviedla Ingrid Marková, ktorá v kategórii mladších žiačok 8-9 ročných začiatočníčok jednoznačne dominovala a získala v tento deň svoju druhú zlatú medailu. Rovnako presvedčivo vyhrala kategóriu starších žiačok 10-11 ročných začiatočníčok Stella Patai, ktorá potvrdila svoju dominanciu v tejto kategórii a k zlatu z 1. kola v Trenčíne pridala opäť zlato. Ešte sa darilo v KATA aj Filipovi Grmanovi, ktorý našiel svojho premožiteľa až v boji o postup do finále, čo mu zabezpečilo boj o tretie miesto. Filip však narazil na svojho rivala zo Športovej školy karate Prievidza a tento raz prehral, a získal tak piate miesto, ktoré mu do Slovenského pohára prinesie 2 body. Mirka mala v KATA na Slovenskom pohári premiéru, ktorá jej ukázala, čo treba vylepšiť. Leo, Daniel, Marcel a Kristián mali asi čierny deň, lebo sa im vôbec nedarilo, a dali tak možnosť vyniknúť svojim súperom. Rovnako aj oni si musia vziať ponaučenie z osobného neúspechu a poctivými tréningami dokázať na ďalších súťažiach, že patria na stupne pre víťazov.

Po KATA prebehli zápasy KUMITE, kde nastúpili iba Filipko a Kristián v kategórii mladších žiakov 8-9 ročných. Filipko vo svojej váhovej kategórii do 26 kg získal rovnako ako v KATA 5. miesto.

Slovenský pohár so svojimi tromi kolami je jednou z vrcholových súťaží celoslovenského karate. Karate klub Topoľčany sa ziskom 5 zlatých, 5 strieborných a 6 bronzových medailí po dvoch kolách radí k úspešným klubom Slovenska.

Pretekári Karate klubu si teraz dva víkendy trochu oddýchnu, aby opäť zabrali na tatami.

Karate klub Topoľčany opäť úspešne reprezentoval klub, ZŠ Hollého a mesto Topoľčany. V priestoroch ZŠ Hollého v Topoľčanoch sa členovia klubu pripravujú na súťaže karate a radi tu privítajú aj nových adeptov na medaile, ktorí sa budú spolu so svojimi rodičmi a trénermi tešiť z mnohých úspechov.

10. Zmenky a dlhopisy s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a. 2 642

Deti a ich rodičov potešili ukážky poľovníckej kynológie a sokoliarov.

V Oponiciach ukázali aj bicykel, ktorý nabrúsi nože

Milovníci starých áut a bicyklov majú v Oponiciach silné zázemie. Cez víkend prevetrali svoje bicykle.

Počas motokrosu si 16-ročný Čech poranil hlavu a panvu, zachraňoval ho vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína zasahovali v nedeľu v obci Veľké Uherce v okrese Partizánske. Počas motokrosových pretekov sa tam zranil 16-ročný český pretekár.

Šéftréner Peter Januška: „Dobehlo nás zanedbanie mládeže z minulosti.“

V topoľčianskom klube MFK pôsobí až desať mládežníckych tímov, z ktorých okrem prípravky U7 pravidelne všetky hrajú svoje súťaže.

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od IV. po VII. ligu

Podrobný prehľad futbalového diania od IV. po VII. futbalovú ligu v ObFZ Topoľčany.