Domáce trápenie MFK

Už v treťom zápase nedokázali Topoľčany skórovať.

Topoľčany doma divákov sklamali, tri body si odviezli hostia.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Led. Rovne 0:3 (0:1)

V základnej zostave Topoľčian sa objavili až štyria dorastenci. Od začiatku sa hral iba nezáživný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Viac sa bojovalo v strede ihriska, domáci pohrozili iba s dvomi strelami zdiaľky. Po zaváhaní domácej obrany sa do prečíslenia dostávali hostia, ale domáci brankár v šestnástke fauloval prenikajúceho útočníka a rozhodca nariadil pokutový kop. Lipták z bieleho bodu poslal hostí do vedenia – 0:1.

Aj v druhom polčase sa hral iba slabší futbal. V 61. minúte vyšla hosťom pekná kombinačná akcia, na konci ktorej Prekop zvýšil vedenie hostí už na 0:2. O štyri minúty sa do šance dostali aj domáci, pred Anisom ale skvele zasiahol brankár Bačík, ktorý opäť minút zneškodnil aj dva rohové kopy domácich. Domácim postupne dochádzali sily a vyvrcholením bola chyba Kalisu, ktorý v snahe prehodiť hosťujúceho útočníka loptu stratil a Prchlík svoje nájazd zakončil gólom na konečných 0:3. Topoľčany výkonom sklamali aj tých najvernejších fanúšikov.

Góly: 40. P. Lipták (11 m), 61. T. Prekop, 86. P. Prchlík. R Šima, ŽK: Kochan, Števko (Topoľčany), 150. MFK: Kochan – Števko, Omborenga, Rusnák (55. Militosyan), Luzin, Sabo (81. Fiala), Kalisa, Laouzai, Šudík (64. Slovák), Anis, Mikula, tréner R. Števko.

(JAŠ)

FC Horses Bánovce – Komárno 1:4 (1:2)

Líder z Komárna pricestoval na pôdu Bánoviec akoby s vedomím, že sa nič nemôže stať. Domáci ale mali výborný vstup do zápasu. Už v 1. minúte mohol otvoriť skóre Szabó, jeho pokus zblokovala obrana hostí. O minútu unikal sám na brankára hostí Jambor, ale Rožník jeho pokus vyrazil. V 3. a v 4. minúte sa v dvoch tutovkách ocitol Olej, Rožník v prvom prípade opäť svoj tím podržal, pri druhej strele chýbali Olejovi centimetre. Po úvodných štyroch minútach tak domáci mohli viesť minimálne o dva góly, no skóre bolo stále nerozhodné. Hostia sa postupne prebrali a prvýkrát pred bránkou domácich sa ocitli až v 14. minúte. Po rohovom kope otvoril skóre Haša – 0:1. S domácimi vsietený gól otriasol a v 33. minúte po akcii Militosyana bolo už 0:2. V 35. minúte vrátil domácich do stretnutia Mrocek, keď potrestal laxnú chybu inak fantasticky chytajúceho Rožníka – 1:2. Domáci po góle hrýzli, ale gól sa im skórovať nepodarilo. Vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom, ktorý po chybe celej domácej obrany strelili tretí gól a bolo po zápase. Hostia potvrdili svoje postavenie v tabuľke a v závere ešte upravili na konečných 1:4, keď sa hetrikom v zápase prezentoval Militosyan. Hostia vyhrali zaslúžene, ale domáci si istotne nezaslúžili prehrať až rozdielom troch gólov. Bánovce podali sympatický výkon a po dvoch výhrach tak prehrali prvý jarný zápas, keď im v zakončení chýbalo najmä šťastie.

Góly: 35. R. Mrocek – 14. R. Haša, 33., 50. a 85. V. Militosyan. R Santa, ŽK: Jambor – Szabó, Josl, Obert, 350. FC: Slijepčević – Svatík, Halás, Szabó, Kastelovič – Jambor, Gajdošík (65. Arsenović), Mrocek, Líška (81. Marko) – Barta (81. Golis), Olej, tréner M. Slovák.

(MK)

Šaľa – Horná Nitra 1:1 (0:0), 73. Nurediny – 48. Šlabjar.

DAC B/Vrakúň – Dubnica 0:1 (0:1), 21. Horecký.

Beluša – Púchov 1:2 (0:2), 58. M. Gorelka – 15. a 45. Gamboš.

V. Ludince – Gabčíkovo 2:2 (1:1), 15. M. Kubala, 66. Matúš Predajniansky – 24. Trabalík, 84. Tóth.

ViOn B Vráble – Veľký Meder 1:2 (1:1), 7. vlastný (Kovársky) – 42. Bognár, 68. Bombicz.

Šurany – Galanta 2:2 (1:1), 22. a 85. Hrebík – 14. a 76. (11 m) Meszlényi.

Neded – Nemšová 1:2 (1:1), 10. Královič – 13. Beňo, 51. Pedro.