Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Agro bez bodu, Šaľa udrela v závere

Topoľčianski hádzanári v aktuálnej sezóne uchmatli Šali iba jeden bod. V sobotu podvečer sa opäť z výhry tešili hostia.

Hádzanári doma nestačili na Šaľu, rozhodlo sa v samom závere.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany až na pár okamihov viedli prakticky po celý zápas. Do polčasu šli domáci s jednogólovým vedením, v druhom polčase zvýšili domáci náskok na rozdiel dvoch gólov, no z výhry sa napokon tešili hostia. Topoľčany najmä v druhom polčase mali niekoľko možností navýšiť svoje dvojgólové vedenie, ale nie vždy mali presnú koncovku, a Šaľa tak nielen vyrovnala, no v 54. minúte sa zásluhou ex-Topoľčanca Polakoviča dostala i do vedenia, ktoré už z rúk nepustila. „Vedeli sme, že Šaľa hrá veľmi dobre a má skúsený tím. Hosťujúci hráči nepanikária za žiadneho stavu, o čom som sa presvedčil aj v stredajšom zápase v Považskej Bystrice, kde Šaľa uhrala remízu. Ten zápas bol podobný tomuto, keby sme premenili v záverečných sekundách sedmičku, zrejme tú remízu by sme uhrali i my,“ povedal po zápase tréner Pavel Farář. Topoľčany mali blízko k remíze, v poslednej minúte za stavu 28:29 nepremenil Klačanský sedmičku, hoci v predchádzajúcich štyroch pokusoch počas zápasu bol vždy úspešný. V záverečnej sekunde hostia už len upravili na konečných 28:30. „Bohužiaľ, v prvom polčase nás zradila najmä koncovka, pretože sme si dokázali vytvoriť viac gólových šancí, ale citeľné nám chýbali ľaváci. Po zmene strán nám odišla najmä osobná odvaha v zakončeniach, keď hráči si jednoducho prestali veriť strelecky. Tá hrá bola preto kostrbatá, a skúsená Šaľa to dokonale využila. Myslím si, že za nasadenie sme si minimálne bod zaslúžili, ale hádzaná sa hrá na góly,“ dodal sklamane topoľčiansky tréner Farář.

Hádzanári tak po výhre v Hlohovci stratili doma minimálne jeden bod. Po celý zápas boli viac ako vyrovnaným súperom Šale, ale opäť sa nevyhli zbytočným zaváhaniam v rozhodujúcich momentoch. Topoľčancov v druhej polovici nadstavbovej časti čaká tuhý boj o štvrté miesto, ktoré by im zaručilo účasť v semifinálovom play-off. Už v stredu od 18.00 hod. hostia Topoľčany na domácej palubovke Prešov, v sobotu je na programe zápas v Nových Zámkoch.