Parížsky PSG doma porazil FC Barcelona 4:0, a preto sa Barcelone dávali minimálne šance na postup.
Aby postúpili, museli doma vyhrať o päť gólov, čo sa ešte žiadnemu tímu v novodobej histórii futbalovej Ligy majstrov nepodarilo. A práve Barcelona prepisovala históriu, doma zvíťazila 6:1 a postúpila do ďalšieho vyraďovacieho kola.

Priamo na Nou Camp do Barcelony sa vybral Kica s Virdzekom. „Mali sme obrovské šťastie, pretože kamarátom z východu vypadli dvaja ľudia zo zájazdu a zavolali nám, či by sme nešli do Barcelony na zápas. V živote som v Barcelone pred týmto zápasom nebol, takže nebolo o čom premýšľať. Spoločne s mojim rodinným priateľom Danielom Virdzekom sme šli na aute do Budapešti a odtiaľ sme leteli priamo do Barcelony,“ povedal na úvod Michal Kica, ktorý zároveň poznamenal: „Mojim detským snom bolo vidieť naživo štadión Barcelony, na ktorý sa vojde až 100 tisíc ľudí. Už v minulosti som si povedal, že síce som videl množstvo európskych tímov, ale Barcelona by bola pre mňa absolútne top. A po minulej strede si môžem povedať, že som dosiahol aj tento míľnik. Barcelonu som začal obdivovať za Johana Cruijffa, ktorý za Barcelonu odohral takmer desiatky zápasov a potom dlhé roky trénoval aj A-mužstvo.“
Dvaaštvrťhodinový let ubehol rýchlo, v Barcelone ich vítalo príjemných 24 stupňov Celzia. „Ubytovali sme sa v hoteli Barcelona s perfektným výhľadom na more. Keď sme domácim povedali, že sme zo Slovenska prišli len kvôli zápasu, pousmiali sa. Len dvesto metrov od hotela bolo more, v ktorom sa síce domáci aj kúpali, ale my sme sa neodvážili, pre nás bolo chladno,“

Žiadna tlačenica na štadióne
Na stretnutie sa dvojica vydala v časovom predstihu. „Na zápas sme išli skôr, chceli sme zažiť atmosféru. Vidieť 100 000 ľudí pokope – to je obrovská masa ľudí. Nikde ale neboli žiadne tlačenice, alebo konflikty. Súbežné sme prechádzali cez turnikety a miesta na štadióne sme mali hneď na prvom poschodí, v ôsmej rade. Na každej sedačke bola pripravená vlajka Barcelony, pekná pamiatka na tento nezabudnuteľný zápas,“ dodal Michal Kica.
Barcelona mala raketový vstup, už v 3. minúte sa dostala do vedenia. „Po góle na 2:0 v 40. minúte som už začal veriť, že by Barcelona mohla otočiť celkové skóre a postúpiť. Tretí gól nás v tom uistil, no po góle Paríža na 3:1 zmĺkol celý štadión. Hádam päť minút bolo na štadióne ticho...,“ dodal Kica. V záverečných minútach už Barcelona začala hrať svoju typickú hru, hviezdne trio Suarez, Messi a Neymar robili neuveriteľné akcie a zrazu bolo 6:1. „Osobne si myslím, že Paríž až zbytočne skoro začal brániť výsledok, pretože keby predviedol podobný výkon ako doma, tak Barcelone nemá šancu nikto pomôcť. Všetci len vyčítajú, že ju potiahli rozhodcovia, ale treba pozrieť i na to, že rozhodca nestrelil ani jeden gól. Odpískal síce jednu diskutabilnú jedenástku, ale ešte nikde nie je zaručené, že ju hráč i premení,“ dodal.

Oslava až do rána
Po šiestom domácom góle vypukli na Nou Campe fantastické oslavy. „Bolo to niečo neuveriteľné, dokonca deň po zápase sa v novinách písalo, že po vsietení postupujúceho gólu v okolí štadióna boli zaznamenané otrasy zeme v hodnote jedenapol Richterovej stupnice,“ povedal Michal Kica, ktorý si ihneď spomenul na domácu fanúšičku. „Za mnou sedela mladá fanúšička Barcelony, ktorá povzbudzovala už snáď hodinu pred zápasom a krátko pred koncom stretnutia ma z nej už aj ucho bolelo. Po šiestom postupovom góle vyskočila a hneď ma objala, vystískala ma, a len sa ma opýtala, či som tiež Španiel. Hovorím, ja som Slovák a ona len, že to nevadí, ale postupujeme...“
Oslavy prebiehali hneď po zápase, mesto žilo až do rána. „Celá Barcelona slávila, medzi fanúšikmi boli azda všetky generácie, tešili sa aj policajti.“
Barcelonské pamiatky
Zápasom ale návšteva Barcelony pre Michala Kicu a Daniela Virdzeka nekončila. Tí totiž ešte v španielskej metropole strávili nasledujúce dva dni. „Barcelona na mňa zapôsobila veľmi dobre, v meste sa nachádzajú významné pamiatky. Spoločne s Danom sme navštívili stredoveké lodenice či bulvár Ramblas, kde pôsobili rôzni umelci, ktorí vás za veľmi krátku dobu namaľovali, alebo ste si mohli zakúpiť rôzne suveníry. Táto lokalita patrí medzi najživšie miesta samotného mesta a dlhá je viac než 2 kilometre,“ zhodnotil Michal Kica a zároveň poznamenal: „Najkrajšie na mňa zapôsobil hlavný symbol mesta Barcelony – Gaudího chrám – Sagrada Familia. Je to skvostný kostol, ktorý začal budovať v 19. storočí architekt Gaudí, a síce ho nestihol dokončiť, no po jeho smrtí jeho nasledovníci pokračovali v začatí diela a ešte dodnes sa tam čiastočne upravujú určité miesta. Práve návšteva tohto kostolíka bola pre mňa silným zážitkom a rád by som sa tam ešte niekedy chcel vrátiť. A nevynechali sme ani miesta, kde sa odohrávajú býčie zápasy.“
Obaja si z Barcelony priniesli neuveriteľný zážitok a fantastické spomienky. „Mali sme veľké šťastie na nášho sprievodcu zájazdu – Rasťa Fedorčáka, ktorý pochádza z Košíc a má cestovnú kanceláriu so zameraním najmä na španielsky futbal. A práve on nám poukazoval všetky skvosty tohto prekrásneho veľkomesta. Zároveň veľmi pekne ďakujem mojej priateľke Stanke za pochopenie pri návštevách európskych športových podujatí,“ dodal na záver Michal Kica.