Bánovce doma remizovali

MFK čaká na gól, opäť všetci nedohrali.

Bánovce doma remizovali.Bánovce doma remizovali. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

FC Horses Bánovce – V. Meder 2:2 (1:2)

V šesťbodovom zápase chceli domáce Bánovce odčiniť domácu prehru s Komárnom a do zápasu vstúpili s menším tlakom. Už v 14. minúte ale prišlo k zraneniu domáceho stopéra Halása, na čo tréner musel zareagovať aj preskúpením jednotlivých radov. Aj preto sa ďalších dvadsať minút hralo prevažne len medzi šestnástkami. Do prvej šance sa dostal Svatík, ale hlavičkoval iba na bránku. Následne Líška z piatich krokov v čistej šanci prestrelil bránku. V 36. minúte sa domáci už ujali vedenia pekným gólom, keď po akcii Arsenovića sa presadil Jambor. Vzápätí ale hostia po lacných dvoch chybách domácej obrany otočili výsledok na 1:2. V 39. minúte domáci podcenili zahrávanie autu, kedy sa lopta dostala až k hosťujúcemu útočníkovi a ten vyrovnal na 1:1. Ubehli len štyri minúty, keď sa chyby dopustil Szabó, ktorý vysunul do šance hosťujúceho Pisára a Veľký Meder šiel do vedenia – 1:2. Po zmene strán začali domáci drvivým náporom a hneď v 50. minúte Arsenović peknou hlavičkou vyrovnal na 2:2. Od tohto momentu to bolo len o dobíjaní hosťujúcej bránky. Domáci si vypracovali množstvo pološancí. V malom vápne najvyššie vyskočil Tabak, ale vo veľkej šanci hlavičkou tesne míňa. Olej trafil z päťky do tyčky, Golis šiel sám na brankára, no v ťažkej pozícii triafa mimo. Hostia predviedli sympatický výkon a zaslúžene si jeden bod odviezli domov.

Góly: 36. L. Jambor, 50. S. Arsenović – 39. G. Gamkrelidze, 43. R. Pisár. R Husár, ŽK: Líška, Svatík – Pisár, Kovársky, Hlavna. 150. FC: Slijepčević – Svatík, Halás (14. Tabak), Szabó, Kastelovič – Líška, Mrocek, Barta (71. Golis), Jambor -– Arsenović, Olej tréner M. Slovák.

(MK)

Gabčíkovo – Topoľčany 2:0 (0:0)

Topoľčany sa v Gabčíkove predstavili aj s triom nových hráčov. Do bránky prichádza bývalý slovenský reprezentačný brankár Štefan Senecký. Z Malty sa v topoľčianskom drese predstavil Maltese Udochukwu Nwoko a novicom je i Grék Lazaros Fotias.

Domáci síce od úvodu naznačili trojbodové ambície, lenže v prvom polčase z platonickej územnej prevahy nedokázali profitovať. Územnú prevahu nedokázali pretaviť do gólov, chýbala im najmä kreativita. V 9. minúte síce Belkovics z hranice pokutového územia vystrelil presne, jeho strela však bola iba propagačná. Hostia preferovali rýchle protiútoky, ale Rengel v bráne Gabčíkova bol v prvom dejstve bez práce. V 41. minúte po oku lahodiacej individuálnej akcii Bódisovi sa nepodarilo trafiť medzi tri žrde, lopta iba o vlások minula bránu hostí. Postupne pribudli žlté karty, v tejto činnosti boli usilovnejší hráči Topoľčian. V druhom polčase hrali prím domáci, ktorých dostal do vedenia v 56. minúte Bódis. V 60. minúte Trabalíkov pokus kryl v páde Senecký. O tri minúty na to sa zaskvel gólman domácich, ktorý vyrazil Rusnákov strelecký pokus. V 70. minúte pri Tóthovej tutovke exceloval pre zmenu Senecký. V 76. minúte sa ocitol pred bránou Gabčíkova Omborenga, poslednou inštanciou bol pozorný Rengel. V 78. minúte sa prezentoval krásnou a presnou strelou striedajúci Kósa, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Medzitým opäť narástol počet žltých kariet a v záverečných sekundách hostia dohrávali iba s desiatimi hráčmi. Hostia pokračovali v jarnom trende, domáci po dvoch remízach na súperových ihriskách konečne pred svojimi fanúšikmi zaznamenali trojbodový zisk.

Góly: 56. Bódis, 78. Kósa. R Sárai, ŽK: Végh – Senecký, Kalisa, Laouzai, Omborenga, Anis. ČK: 90. Kalisa (Topoľčany), 400 divákov. MFK: Senecký – Števko, Omborenga, Laouzai, Kalisa, Anis, Luzin, Nwoko (88. Slovák), Mikula (71. Šudík), Fotias, Akbas (46. Rusnák). Tréner R. Števko.

ŠTEFAN ÁGH

Horná Nitra – Šurany 0:2 (0:1), 26. vlastný, 68. Andrášik.

Púchov – V. Ludince 0:0.

Dubnica – Šaľa 1:1 (1:0), 5. Václav – 58. F. Prúčny.

Nové Zámky – ViOn B Vráble 1:1 (0:0), 57. Korman (11 m) – 82. Pepe (11 m).

Komárno – Beluša 2:1 (1:1), 10. Militosjan, 70. Čtvrtníček (11 m) – 23. Mišutka.

Nemšová – DAC B/Vrakúň 2:0 (0:0), 75. Fabuš, 86. Nwofor.

16. Dubnica 22 6 5 11 24:34 23 (-13)

17. Horná Nitra 22 6 4 12 24:41 22 (-11)

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 270

Skríningové testovanie prebehlo aj priamo v spoločnosti ZKW vo štvrtok a v piatok.

Už v období jesene sa spoločnosť dostala do situácie, kedy hľadala možnosti, ako rýchlo nahradiť počas pracovnej neschopnosti zamestnancov, ktorí z dôvodu nakazenia sa vírusom alebo karantény nemohli prísť do práce.

2 h
Keď za Mýtnu Novú Ves nastúpil aj Ľubomír Moravčík

Derby susedov ukončila inzultácia

Ľubomír Moravčík v jednom zápase nastúpil aj v drese Mýtnej Novej Vsi.

Zápas o čelo V. ligy Západ v máji v roku 2006 medzi Mýtnou Novou Vsou a Solčanmi sa nedohral. Článok, ktorý okrem MY Topoľčianskych novín – Dnešok bol v tej dobe uverejnený aj v denníku SME.