Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Derby pre domácich

Bošany doma padli, Uhrovec bral tri body.

Bošany – Kanianka 0:1 (0:0)

Hostia v prvom polčase s vetrom v chrbte mali prevahu v poli a vytvorili si aj dve gólové šance. V 31. minúte sa Paulík pred šestnástkou uvoľnil, jeho strelu z jedenástich metrov Bačík zneškodnil. V 40. minúte dostal prihrávku do behu Hianik, obišiel Jakubíka a z uhla vystrelil, no brankár domácich jeho strelou vyrazil na roh. V druhom polčase sa hral viac na polovici hostí. V 54. minúte Murko ohrozil brankára hostí z 22 metrov, jeho strelu ale Jantoška vyrazil na rohový kop. V 60. minúte bol faulovaný Báleš a Murko z 20 metrov trafil spojnicu žrdí. Už o dve minúty hostia kopali trestný kop, lopta sa dostala v skrumáži k Pekárovi, ktorý z ôsmich metrov zasunul do ľavého horného rohu bránky – 0:1. Hostia hrali od 72. minúty bez vylúčeného Filkorna. V 83. minúte po trestnom kope Omelku Jakubík mieri hlavou vedľa. O tri minúty dostal červenú kartu i domáci Matúš Kalina za podrazenie zozadu. V 90. minúte do tretice červená karta, tentokrát pre hosťujúceho P. Kalina.

Gól: 62. L. Pekár. R Kukan. ČK: 86. M. Kalina – 72. Filkorn, 90. P. Kalina, 100. OFK: Bačík – Boháčik (75. Neubauer), Jakubík, Omelka, Hodál (53. Báleš), M. Kalina, Kostolný (34. D. Guniš), Mikloš, Murko, Sák, Minarovič.

JOZEF JANÍK

Uhrovec – V. Uherce 2:1 (2:1)

V derby zápase veľmi dobrej úrovne a pred skvelou diváckou kulisou sa odohral zaujímavý zápas na veľmi vysokej úrovni. Obe mužstva potvrdzovali, že momentálne majú dobrú formu. Domáci sa ujali rýchlo dvojgólového vedenia, hostia ešte pred odchodom do šatní zápas zdramatizovali. Aj v druhom polčase sa hral okulahodiaci futbal, na oboch stranách sa však viac vyznamenali brankári. Domáci si za celý zápas vypracovali viac šancí a o ten jeden gól si aj zaslúžili vyhrať.

Góly: 22. L. Vavro, 34. M. Stano (11 m) – 37. M. Cíger. R Magdolen, 250. TJ: Flóro (46. Kolárik) – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Provazník (72. Čabrák), Vavro (88. Pavelek), Bežo, Pavlovič, Stuparič. TJ: Bohuš – Škoda, Štálnik, Mego, Beliansky, Valter, Kundala, Cíger, Gaži (63. Šorec), Petráš, Kováč.

Chocholná-Vel. – Tr. Turná 0:2 (0:0), 57. Hrubý, 62. vlastný (N. Cingel).

Opatová – Ladce 0:1 (0:0), 89. Pšenák.

Podolie – Zem. Kostoľany 5:0 (1:0), 59., 64. a 75. Križák, 12. Prosňanský, 52. Balcír.

Cigeľ – Plevník-Drienové 2:0 (1:0), 35. a 68. Kamdem.

Horovce – St. Turá 1:0 (0:0), 88. M. Štrbák (11 m).

Brvnište – Streženice 2:2 (1:1), 45. Decký, 88. V. Kramarík – 15. E. Medňanský, 57. Martin Lamžo.

1. V. Uherce 18 12 3 3 48:20 39

2. Kanianka 18 12 3 3 42:15 39

3. Horovce 18 11 4 3 46:18 37

4. Cígeľ 17 12 0 5 40:26 36

5. Uhrovec 18 10 3 5 40:31 33

6. Opatová 18 8 3 7 36:27 27

7. Chocholná-Vel. ⋌ 18 8 2 8 29:34 26

8. Brvnište 17 6 6 5 32:34 24