Ženy udreli v poslednej minúte

Futbalistky Topoľčian poskočili na prvé miesto.

Ženy Topoľčian zvíťazili v Hornej Nitre.(Zdroj: ARCHÍV M. F.)

Horná Nitra – Topoľčany 2:3 (1:1)

Michal Fridrich (tréner Topoľčian): „Na hrboľatom teréne sa hral pre oko diváka zaujímavý futbal. V úvodných 20-tich minútach sme dominovali ako v poli, tak aj na lopte, čo sa prejavilo na prvom góle Helbichovej, ktorá priamo z rohu prekonala domácu brankárku. Postupne začali opraty zápasu preberať domáce hráčky. Do vložených šancí sme ich však nepúšťali. Bohužiaľ, päť minút pred koncom polčasu sme v strede poľa stratili loptu a domáce v pohode skórovali, keďže Jakubičkova zaváhala pri vybiehaní. Druhý polčas začal aktívne z našej strany a opäť sme kopali niekoľko veľmi nebezpečných rohov. Nanešťastie kondične sme začali odchádzať a šikovná hračka Baníka z pravej strany po úniku skórovala. Ťažko sa nám na ťažkom teréne držala lopta, ale o to viac sme museli bojovať, čo dievčatá zvládli výborne. Po sérii ďalších rohových kopov výborne nacentrovala Helbichova a Jánošová v 80. minúte vyrovnala na 2:2. Na oboch stranách už dochádzali sily, ale oba tímy sa stále snažili útočiť. Šťastena sa napokon priklonila viac ku nám, keď medzi dvoma hráčkami sa ocitla Jánošová a takmer zo stredového polkruhu vsietila „televízny“ gól, po ktorom rozhodca ukončil zápas. Z Baníku Horná Nitra si odvážame cenné 3 body a zaradili sme sa na priebežné prvé miesto v tabuľke 2. ligy západ B. Dievčatá si zaslúžia pochvalu najmä za bojovnosť a nasadenie.“

Góly: 40. K. Borčinová, 61. K. Zatlkajová – 22. P. Helbichová, 76. a 90. N. Jánošová. MFK: Jakubičková – Masaryková, Pistová (82. Kuklová), N. Jánošová, N. Španková, Peciarová, Helbichová, Chrenková, Urbanová, Komová, Klačanská (67. Bobocká), tréner M. Fridrich.

Bánovce mali voľno.

Ostatné výsledky: Beluša – Trenčín 1:4, Or. Podzámok – Lipt. Mikuláš 2:0, Ružomberok – Pov. Bystrica 6:0.

1. Topoľčany 9 6 1 2 16:12 19

2. Podzámok 9 6 0 3 22:13 18

3. Ružomberok 9 5 2 2 33:16 17

4. Trenčín 9 5 1 3 34:16 16

5. P. Bystrica 9 5 1 3 23:19 16

6. Bánovce 8 3 3 2 14:14 12

7. Horná Nitra 9 2 3 4 17:19 9

8. Beluša 9 1 1 7 6:26 4