Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Nitr. Streda dala poltucet

O prekvapenie sa postarali i Čermany.

V predošlom kole prehrali Čermany doma s Kuzmicami.V predošlom kole prehrali Čermany doma s Kuzmicami. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Závada – Bojná 2:1 (1:0)

Na ťažkom ale pripravenom teréne sa hral bojovný futbal v podaní oboch mužstiev. Domáci bojovali a ujali sa aj vedenia gólom M. Hazdu. V druhom polčase domáci bojovali, zvýšili vedenie na 2:0. Postupne sa do šancí dostávali i hostia, ale svoje tutovky nepremenili. V závere Turčan znížil na 2:1 a hostia až do záverečného hvizdu hrýzli. Domáci obrovskou bojovnosťou tesne vedenie už udržali.

Góly: 32. M. Hazda, 55. M. Bizoň – 78. M. Turčan, rozhodoval Wenderla, 89 divákov. OŠK: Jamrich – Milata, Buc, Ševčík, Detko, Janček (82. Vaško), Bizoň, D. Herda, M. Hazda (46. H. Herda), Božik (90. T. Hazda), Mário Herda (77. Marek Herda). TJ SLOVAN: Rosa – M. Bartoník, M. Jančovič, Sporina, J. Zvozil, Vyletelka, L. Lukačovič, Mosný (80. Smatana), Krajčík (65. M. Turčan), Ďurák (58. F. Kováčik), Ducký (74. Markusík).

Ludanice – Nemčice 3:2 (3:1)

V Ludaniciach sa na ihrisku ligových parametrov odohrával zápas, v ktorom mali domáci v prvom polčase obrovskú prevahu. Keby domáci po prvom polčase viedli päťgólovým rozdielom, tak nikto by nemohol namietať. V druhom polčase sa hral futbal v kvázi športovom duchu, domáci tlačili, nič ale zo svojich šancí nedokázali vyťažiť. Ludanice inkasovali gól na 3:2 z penalty a po tomto góle sa domáci začali triasť o výsledok. Domáci i hostia hrozili z brejkov, ale viac gólov v Ludaniciach už nepadlo.

Góly: 20. P. Januška, 26. Z. Holek (11 m), 42. M. Buday – 44. M. Jančovič, 62. P. Kúdela (11 m), rozhodoval Križma, 90 divákov. OFK: Žovic – Balajka (85. Blaho), Bisák, Krajčík, Šuchman, Buday, Bačovský, Král, Candrák, Januška (65. Morvaj), Z. Holek (90. Matejov). TJ: Stančík – Matušík, Szabó (90. J. Košecký), Schuchman, Sileš, Ďaďan, Harvanec (59. M. Košecký), Kúdela, Višňovský, M. Jančovič, Ľ. Greguš (46. Valach).

Kovarce – Čermany 1:3 (1:1)

Domáci po plnom bodovom zisku z Nemčíc vôbec neoslnili. Gól inkasovali hneď z prvej strely na bránu. Následne sa snažili dostať do zápasu, ale hostia prišli do Kovariec veľmi dobre pripravení. Keď sa už zdalo, že si Čermany udržia najtesnejší náskok do polčasu udrel nekompromisne Vorčák – 1:1. Po zmene strán sa hneď dostávajú hostia do vedenia, keď sa excelentne trafil Bisak. Kovarce márne dobíjali bránku Čermian a z protiútoku inkasovali tretí gól po chybe obrany. Hostia si za bojovný výkon zaslúžili všetky tri body.

Góly: 36. M. Vorčák – 4. M. Gerši, 48. P. Bisák, 67. P. Hruboň, rozhodoval Kiss, divákov. OFK: Vrbjar – Vrábel, Hula (66. J. Jankovič), Belan (76. J. Gerši), Kutňanský, Ďurič, Maruna, Mekýš, Borovka, Vorčák, Labuda. DRUŽSTEVNÍK: Michalec – Chňapko, Gubáň, P. Bisák, M. Martonka (33. M. Prostredný), E. Matejov, Chudý, P. Hruboň (77. I. Jakubička), A. Matejov, M. Gerši (56. Klčo), D. Hruboň.

V. Ripňany – V. Dvorany 2:0 (0:0)

Lepší v tomto zápase nevyhral... Veľké Dvorany sa prezentovali dobrým futbalom, ale mali obrovskú smolu, pretože zo štyroch tutoviek nepremenili na gól ani jednu. Domáci nesklonili hlavy, v závere strhli vedenie na svoju stranu v 82. minúte. Hostia od tohto momentu začali hrať vabank a na posledný priamy kop išiel aj brankár hostí. Kop hostia zahrali zle, loptu si prevzal mladý rýchlik Radosa, ktorý svoj únik zakončil gólom do prázdnej bránky. Domáci si zaslúžia pochvalu, že bojovali až do konca a hostia napriek prehre zanechali vo Veľkých Ripňanoch sympatický dojem. K stretnutiu svojim rozhodovaním prispela aj rozhodcovská dvojica.

Góly: 82. L. Krasňanský, 90. E. Radosa, rozhodoval Sák, 90 divákov. OFK: Minks – Kopčan (90. Judák), Szalay (88. Pánik), Greguš (65. Radosa), T. Mikula, M. Štetka (46. M. Gocala), Chovanec, Hertel, I. Vlasák, Krasňanský, A. Štetka. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, D. Števčík, Klepanec (73. K. Števčík), T. Jančovič, P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský.

Prašice – N. Streda 0:6 (0:3)

Prašice na svoj prvý domáci jarný zápas nastúpili nabudení, ale rýchlo vytriezveli. Prašice do 12. minúty nepremenili dve šance a hneď pykali, keď sa hostia ujali vedenia z pokutového kopu. Hostí táto penalta ešte viac naštartovala v ich peknom kombinačnom futbale a do polčasu pridali ešte ďalšie dva góly. Domácich to zlomilo, prestali hrať a od druhého polčasu bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo – hosťujúce. N. Streda sa bavila futbalom a v druhom polčase pridala ďalšie tri góly.

Góly: 14. (11 m) a 44. L. Ryban, 33. a 64. T. Chuťka, 77. A. Mišuta, 88. L. Klačanský, rozhodoval Krajčík, 50 divákov. OFK: Janech – Š. Bruchatý, Štefkovič, E. Pátrovič (21. P. Malinka), Belák, Bajzík, Juraj Lacika, Čakajda (46. P. Herda), Grznár, Pikna (46. Vančo), Jakub Lacika. OFK: Košút – M. Kováč, J. Košík, Klačanský, Válek, J. Remeň (76. Mišuta), F. Králik, L. Ryban, Chuťka (70. Jurík), Petrík, J. Ryban.

Krnča – Práznovce 1:2 (0:0)

Vo veternom počasí sa v derby zápase hral v prvom polčase slabý futbal s minimálnym vzruchom pred oboma bránami. Druhý polčas začali lepšie domáci, súpera pritlačili. Paradoxne z brejku, po chybe obrany, sa hostia ujali vedenia – 0:1. Domáci vyrovnali už o sedem minút zo štandardky Milatom – 1:1. Šťastnejší hostia v 88. minúte strhli víťazstvo na svoju stranu, ktoré si v nervóznom závere ustrážili.

Góly: 75. B. Milata – 68. a 88. M. Janček, rozhodoval P. Rybanský, 120 divákov. OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, Chrkavý, Toman, Guliš, Síleš, Fráter, M. Meluš, Milata (82. Števčík), T. Meluš (58. Košík). OFK: Macko – Minich, Dálik (89. Karl), Zubák, Fajdin (78. A. Karvay), Vida, Holeščák, Sojka, Jamrich, P. Karvay, Janček.

Stretnutie Kuzmice – Rajčany dohrajú 14. 4. o 16.00 h.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

16 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany)

ZOSTAVA KOLA: R. Michalec (Čermany) – A. Vida (Práznovce), L. Buc (Závada), L. Krajčík (Ludanice), T. Mikula (V. Ripňany) – L. Ryban (N. Streda), T. Chuťka (N. Streda), P. Bisák (Čermany), M. Janček (Práznovce) – L. Višňovský (Nemčice), E. Radosa (V. Ripňany)

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?