Doma uhrali remízu

Agro si s Považskou Bystricou body podelilo.

V Topoľčanoch sa body delili.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Pov. Bystrica 20:20 (8:9)

V priamom televíznom prenose si súperi v piatok podvečer body podelili. Od úvodu sa hrala vyrovnaná hádzaná. Topoľčany skúsili osobku na Valla, po trháku šli domáci po góle Žilinčíka do vedenia 1:0. Hostia rýchlo vyrovnali M. Kozákom a po premenenej sedmičke Chudobu a gólu Juráka otočili hostia na 1:3. V hosťujúcej bránke sa navyše chytil Motlík, ktorý predviedol päť výborných zákrokov za sebou a v 9. minúte počas oslabenia zvyšoval Chudoba už na 1:4. Topoľčany druhý gól strelili až v 10. minúte M. Urbanom – 2:4 a následne Žilinčík znížil na 3:4. V domácej bránke sa rozchytal i Meluš, ďalší gól padol až o 5 minút, keď Chudoba zvyšoval na 3:5. Na druhej strane premenil sedmičku Klačanský, ale počas domácej dvojminútovej presilovke strelci gólovo opäť mlčali. V 19. minúte Kucher aj s potrebnou dávkou šťastia vyrovnal na 5:5 a od tohto momentu boli hostia vždy vo vedení o gól až do polčasu – 8:9.

Aj v druhom polčase domáci doťahovali jednogólový náskok, v 34. minúte po gólu Hlinku už šlo do vedenia Agro – 11:10. Z vedenia sa domáci tešili len dve minúty, hostia dvomi rýchlymi gólmi otočili na 11:12. V ďalšom priebehu mali hostia opäť jednogólový náskok, v 45. minúte mohol domácich do vedenia poslať M. Urban, ale mu boli od nepresných rozhodcov odpískané kroky, na čo doplatil dvojminútovým vylúčením brankár Meluš za protesty. Napriek tomu Topoľčany v oslabení Hlinkom vyrovnali na 15:15 a po premenenej sedmičke Hlinku viedlo Agro 16:15. Topoľčany boli v týchto fázach hry lepším mužstvom, Adamčík zvýšil už na 17:15 a následne Hlinka napálil loptu do žrde. Topoľčany viedli i 18:16 ale hostia začali ťažiť z gólov Bystrického, ktorý nastúpil na záver zápasu – 18:18. Agro v závere viedlo 19:18 i 20:19, napokon sa ale v zápase zrodila remíza, čím si hostia upevnili tretie miesto a Topoľčany si na štvrtom mieste zaručujúce play-off polepšili.

Rozhodovali Mandák – Rudinský, vylúčenia 4 – 7, ČK: 60. Bystrický (Pov. Bystrica), pokutové hody: 3/2 – 2/2, 480 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – J. Briatka, Klačanský 1/1, Franta, Michalka 4/1, Miženko 1, Ivanov, Hlinka 4, Adamčík 1, Jadroň, Ďurček 1, M. Urban 2, Žilinčík 3, Kucher 3, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Vedeli sme dobre, že nás čaká veľmi náročné stretnutie. Bohužiaľ, v prvom rade sa nám nedarilo až tak strelecky, dominovali najmä obrany. V druhom polčase sme o niečo spresnili hru, súperovi sme odskočili na rozdiel dvoch gólov a v tej chvíli som veril, že už si víťazstvo nenecháme ujsť. Avšak, hosťom vyšlo prestriedanie, nedarilo sa nám ubrániť mladého strelca Bystrického, a tak sa zápas skončil remízou. Hoci sme chceli vyhrať, máme radosť i z bodu. Teraz sa rýchlo musíme skoncentrovať na domáci zápas proti Hlohovcu, v ktorom chceme získať dva body a upevniť si štvrté miesto.

Ďalší program: 7. 4. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany – Hlohovec.