Topoľčany doma neskórovali

Ženy nestačili na Ružomberok, Bánovce s bodom.

Pov. Bystrica - Bánovce 1:1.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Topoľčany – Ružomberok 0:1 (0:1)

Michal Fridrich (tréner): „Zápas začal z našej strany veľmi dobre. Prvých 25 minút sme mali prevahu v poli, všade sme boli skôr ako súper, vyhrávali sme 90% súbojov, dostávali sme sa do šancí. V priebehu piatich minút Nikola Španková sa ocitla dvakrát zoči-voči pred brankárkou, ale zaváhala a stav zápasu ostal nezmenený. Potom začali opraty zápasu preberať opäť hostky. Vedeli sme presne, čo chcú hrať, ale aj napriek tomu nám dali poľahky gól po krížnej lopte medzi stopérky a dobrom nábehu hráčky Ružomberka. V druhom polčase sme sa nevedeli dostať do výslovného tlaku. Kazili sme množstvo jednoduchých prihrávok na pár metrov, nedokázali sme si prebrať loptu, absentovala nám kondičná výdrž. V tomto zápase sa jasne prejavila dôležitosť šírky kádra, ktorý my nemáme a ich následná trénovanosť. Často sa stretávame na tréningu 4-5 dievčat, pretože ostatné pracujú. Dohromady nás je 14. Jedna hráčka vypadne a máme veľký problém. Ale dievčatám opäť ďakujem za bojovnosť a za ochotu reprezentovať klub. Vytvorili výbornú partiu a stále sme v bojoch dokonca o víťaza ligy. Ideme od zápasu k zápasu a veríme, že futbal má byť najmä o zábave. Budeme si ho užívať a snažiť sa dosiahnuť čo najvyšší možný počet bodov.“

Gól: 33. Z. Kmeťová. MFK: Jakubičková – Masaryková, Pistová, Jánošová, N. Španková, Peciarová, Helbichová, Chrenková, Urbanová, Komová, Bobocká, tréner M. Fridrich.

P. Bystrica – Bánovce 1:1 (0:0)

Góly: 47. S. Pavlíková – 88. N. Griačová. ŽFK: Igazová – Beňadiková, K. Griačová, Filová, Flimelová, Kluvancová, N. Griačová, Jakubíková (73. Hrabalová), Poláčeková, Domčeková, Škvareninová.

Ostatné výsledky: Lipt. Mikuláš – Beluša 2:5, Trenčín – Horná Nitra 3:3, Or. Podzámok mal voľno.

1. Ružomberok 10 6 2 2 34:16 20

2. Topoľčany 10 6 1 3 16:13 19

3. Podzámok 9 6 0 3 22:13 18

4. Trenčín 10 5 2 3 37:19 17

5. P. Bystrica 10 5 2 3 24:20 17

6. Bánovce 9 3 4 2 15:15 13

7. Horná Nitra 10 2 4 4 20:22 10

8. Beluša 10 2 1 7 11:28 7