Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma

V Prešove výprask, prehrali o 22 gólov

V poslednom kole nadstavbovej časti už ani jednému z mužstiev o nič nešlo a pred play-off akoby ani jeden tím nechcel odhaliť svoje karty.

Topoľčany v semifinále narazia na Prešov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Aj preto v zostave Topoľčian dostali príležitosť najmä hráči, ktorí počas celej sezóny hrávali menej. Síce v úvode ešte hostia držali krok s favoritom stretnutia, s pribúdajúcimi minútami ale domáci dokonale ovládli hru a už do polčasu si vytvorili priepastný štrnásťgólový náskok 24:10. „V poslednom zápase nadstavbovej časti sme zápas zvládali iba v prvých 15 minútach v prvom i v druhom polčase. V ostatnom čase sme robili veľké množstvo technických chýb, v útoku sme často zbŕklo zakončovali svoje nepripravené akcie, čo v pohode hrajúci Prešov dokonale využíval a nekompromisne nás trestal gólmi z rýchlych protiútokov,“ povedal po stretnutí tréner Pavel Farář.

Po zmene strán si domáci udržiavali tento náskok, ale s pribúdajúcimi minútami ešte náskok domácich narástol na konečných 44:22. Pre Topoľčany to bola najvyššia prehra v práve prebiehajúcej sezóne. „Príležitosť v tomto zápase dostali najmä hráči, ktorí toľko nehrávajú. Teraz sa už tešíme na play-off, v ktorom chceme byť Prešovu oveľa vyrovnanejším súperom, než v tomto poslednom zápase,“ dodal topoľčiansky tréner.

Semifinálové play-off sa hrá na tri víťazné zápasy. Prvý zápas sa odohrá v sobotu 22. apríla v Prešove. Druhý zápas sa hrá 26. apríla o 18.00 hod. v Topoľčanoch a na východ republiky Agro opäť vycestuje v sobotu 29. apríla. Prípadný štvrtý a piaty zápas sú na programe 10. a prípadne 13. mája.

1. Platíte si poistenie domova zbytočne?