V. Uherce idú do trháku

Tesnú domácu výhru si na konto pripísal i Uhrovec.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

V. Uherce – Opatová 3:1 (2:0)

Domáci zaslúžene vyhrali, keď strelili štyri góly, no zápas skončil výsledkom 3:1. Hetrikom sa prezentoval výborne hrajúci Kováč. Už v 7. minúte Cíger našiel v šestnástke Kováča, ktorý poslal domácich do vedenia. V 33. minúte hosťujúceho brankára preloboval Petráš, loptu pred bránkovou čiarou dorazil do siete Kováč. A domáci ostrostrelec v 57. minúte dosiahol aj hetrik, keď ho presným pásom opäť našiel Cíger. Hostia zdramatizovali zápas v 70. minúte, keď sa po centri vo vlastnej šestnástke nedohodol obranca s brankárom a Škoda si vsietil vlastenca – 3:1. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, domáci si víťazstvo pohodlne udržali.

Góly: 7., 33. a 57. R. Kováč – 70. vlastný (T. Škoda). R Bazso, ČK: 76. Kováčik (Opatová) po druhej ŽK, 100. TJ: Znášik – Jankula, Škoda (82. Clayton), Štálnik, Beliansky, Valter, Kundala, Cíger, Gaži (74. M. Duchovič), Petráš (70. Mego), Kováč.

Uhrovec – Cígeľ 1:0 (1:0)

V priemernom veľkonočnom zápase sa z výhry zaslúžene tešil domáci celok. Uhrovec mal po celý zápas jasnú prevahu, ale domáci hráči sa predbehovali v zahadzovaní šancí. Až v 26. minúte sa peknou strelou prezentoval Pavelek – 1:0. Aj po zmene strán sa hralo prevažne na polovičke hosťujúceho tímu, ale domáci strelci nemali svoj deň, pretože nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie šance. Hostia poriadne domácu bránku ani neohrozili, a tak tri body zostali zaslúžene v Uhrovci.

Gól: 26. R. Pavelek. R Drábik, ČK: 52. Katrena (Cígeľ), 120. TJ: Kolárik – Čabrák, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Opáth (88. Hanko), Vavro, Bežo (90. Poštrk), Pavelek (75. Pavle), Stuparič.

Tr. Turná – Bošany 3:0 (2:0)

Na Velkonočnú nedeľu privítala Tr. Turná nevyspytateľné Bošany. Už v 7. minúte zahrozili hostia, ale navrátilec do zostavy Chochlík chytil strelu hostí. V 12. minúte po peknej akcii zakončoval Patrik Chorvát len do tyče. V 18. minúte po dlhom vhadzovaní Hasenoviča sa gólovo presadil Patrik Chorvát – 1:0. Domáci zápas kontrolovali a hostí do ničoho nepustili. Domáci boli viac aktívnejší, ale nedokázali dať gól ani po šanciach Hrubého a Strončeka. V 43. minúte sa domáci po ďalšom dlhom vhadzovaní od Hasenoviča gólovo presadili, ale tentokrát P. Chorváta zastúpil Michal Kováč – 2:0. Druhý polčas opäť začali domáci aktívnejšie a v 65. minúte sa pekne uvoľnil Jakub Kováč a peknou strelou preveril brankára hostí. O chvíľu nato v 68. minúte Patrik Chorvát nebezpečne hlavičkoval, ale gólovo neuspel. V 77. minúte mal stopercentnú šancu Jakub Prekop, ale brankár ho vychytal. Brankár hostí bol už ale o tri minútky prikrátky na ďalšiu gólovú hlavičku Michala Kováča po rohovom kope. Zápas sa už iba dohrával, hostia boli bezzubí, takže si domáci pripísali dôležité tri body.

Góly: 18. P. Chorvát, 42. a 81. Mich. Kováč, R Bányi, 100. OFK: Bačík – Jakubík (55. Báleš), Omelka, Mikloš, Guniš (63. Kalina), Murko, Sák, Kalina, Neubauer (72. Kostolný), Guniš, Beko.

JAKUB HORŇÁK

Chocholná-Vel. – Podolie 2:4 (0:1), 75. Tulpík (11 m), 83. Lukša – 16. Križák, 60. Prosňanský, 68. Balcír, 80. Gajdošík.

Stará Turá – Streženice 3:2 (2:1), 14. Šimek, 34. Durec, 83. Majtás – 29. Šesták, 56. Šprta.

Ladce – Plevník 3:1 (3:0), 17. a 41. Pšenák, 11. L. Sviečka – 63. Kušnier.

Z. Kostoľany – Horovce 0:2 (0:1), 35. Brix, 68. Miladinovič.

Kanianka – Brvnište 1:1 (0:0), 66. Petráš – 65. Mário Hároník.

Dohrávka 16. kola: Cigeľ – Brvnište 2:1 (1:0), 44. Lazár, 89. Š. Zaťko – 50. Hároník.

1. V. Uherce 21 15 3 3 54:21 48

2. Horovce 21 14 4 3 52:20 46

3. Kanianka 21 13 4 4 48:18 43

4. Uhrovec 21 13 3 5 46:31 42

5. Cigeľ 21 13 1 7 44:36 40

6. Brvnište 21 7 8 6 36:38 29

7. Chocholná-Vel. 21 9 2 10 37:40 29

8. Opatová 21 8 4 9 38:35 28