Topoľčany opäť na nulu

Vysokú prehru zaznamenali i Bánovce.

Dubnica - Bánovce 4:0.(Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

Komárno – Topoľčany 1:0 (1:0)

Vedúci celok tabuľky začal aktívne, na konci prvej štvrťhodiny strelil aj gól, ktorý však neplatil pre postavenie mimo hry. O niekoľko minút sa však už domáci dočkali regulárneho gólu, keď po akcii Faragó – Čtvrtníček, druhý menovaný rozvlnil sieť Seneckého brány a ako sa ukázalo, bol to jediný gól inak veľmi nezáživného stretnutia. V ďalšom priebehu prvého polčasu dokázali technicky dobre vybavení hostia držať loptu na svojich kopačkách, ale na domácu bránu nebezpečenstvo neznamenali. Po zmene strán sa hralo väčšinou medzi šestnástkami, s minimom šancí na oboch stranách. Príležitosti, ktoré mali na domácej strane Štrbák či Militosjan, zmenu skóre nepriniesli. A keď ani hostia nedokázali smerom dopredu nič zvláštneho vymyslieť, skončilo sa zápolenie chudobným víťazstvom lídra, ktorého však mohli tešiť iba tri body. Len sotva priemerný zápas prítomnú hŕstku divákov nadchnúť nemohol.

Góly: 16. Čtvrtníček. R Bezák, ŽK: Gonzáles, Faragó – Senecký, Švajlen, Luzin, Iranzi, 150 divákov. MFK: Senecký – Luzin, Švajlen (54. Pajer), Hovsepyan, Toma, Laouzai (60. Rusnák), Fotias, Omborenga, Iranzi, Nwoko (85. Mikula), Kalisa. Tréner J. Strna.

(RG)

Dubnica – Horses Bánovce 4:0 (1:0)

V úvode boli iniciatívnejší hostia, ktorí sa mohli v 11. minúte ujať vedenia. Líška po prieniku obišiel aj Digaňu, no jeho strelu akrobaticky z opustenej brány tesne pred čiarou vykopol Zahranyčnyj. O dve minúty Čurik pálil tesne nad šibenicu a aktívny Janco v 19. minúte rozvlnil iba bočnú sieť. V 33. minúte Jakúbek vysunul Janca a ten tvrdou strelou z hranice šestnástky prekonal gólmana – 1:0. V 44. minúte Čurik spoza šestnástky trafil žrď a odrazenú loptu po tvrdej strele zblokovala obrana hostí. V 50. minúte Janco prešiel až k bránkovej čiare a Vaško zblízka dorazil loptu do siete – 2:0. V podobnej šanci bol v 60. minúte Zahranyčnyj, no jeho strelu Slijepčević vyrazil. Hostia sa do šancí nedostávali a v 74. minúte po priamom kope nechali neobsadeného Jakúbeka pohodlne hlavičkovať do odkrytej brány – 3:0. Hlatký v 77. minúte po úniku bombou nechal vyniknúť brankára, ale po faule na Janca v 80. minúte Štefánek poslal gólmana do opačného rohu – 4:0. Päť minút pre koncom peknú Václavovu prihrávku pred bránkou nezasiahol Jakúbek a Dubnica po vysokej výhre potvrdila dobrú jarnú fazónu.

Góly: 33. Janco, 50. Vaško, 74. Jakúbek, 80. Štefánek (11 m). Rozhodoval Husár, ŽK: Suchý – Líška, 255 divákov. HORSES: Slijepčević – Kastelovič, Oravec, Mrocek, Líška, Jambor (69. Arsenović), Olej, Gajdošík (69. Barta), Halás, Minárik (57. Svatík), Szabó. Tréner M. Slovák.

JOZEF ŠPROCHA

Horná Nitra – Veľký Meder 5:0 (3:0), 1. Babašta, 33. Turančík, 41. Kopál, 56. Kozák, 74. Belanec.

Púchov – Šaľa 1:0 (0:0), 88. Marman.

Nemšová – ViOn B Vráble 4:1 (1:1), 14. Mizerák, 57. Mance (11 m), 77. Fabuš, 90. Halgoš (11 m) – 40. Ujlaky.

Galanta – Nové Zámky 0:0.

Beluša – DAC B/Vrakúň 1:1 (1:0), 24. Mujkoš – 55. Sabler.

Veľké Ludince – Neded 2:3 (1:1), 43. Belanský, 69. Hamdaoui – 22. a 65. Královič, 62. Taiwo.

Gabčíkovo – Šurany 1:1 (1:0), 16. Kósa – 57. Kurej.

14. Dubnica 25 8 6 11 31:34 30 (-9)

15. Horná Nitra 25 8 4 13 30:42 28 (-11)

16. Šurany 25 7 6 12 38:50 27 (-9)

17. Veľký Meder 25 7 4 14 25:48 25 (-14)

Z bytoviek majú odísť ďalší nájomníci

Problém bytoviek na ulici K nemocnici sa ťahá už od októbra 2016.

Cenné drevené bábky zavítali do radošinskej sýpky

Cena bábky sa pohybuje v stovkách eur.

Deti a ich rodičov potešili ukážky poľovníckej kynológie a sokoliarov.

V Oponiciach ukázali aj bicykel, ktorý nabrúsi nože

Milovníci starých áut a bicyklov majú v Oponiciach silné zázemie. Cez víkend prevetrali svoje bicykle.

Počas motokrosu si 16-ročný Čech poranil hlavu a panvu, zachraňoval ho vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína zasahovali v nedeľu v obci Veľké Uherce v okrese Partizánske. Počas motokrosových pretekov sa tam zranil 16-ročný český pretekár.