Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Dôležité tri body pre Tempo Partizánske

Štvrtá liga pokračovala cez víkend ďalším kolom.

Partizánske – Prečín 4:0 (2:0)

Už v 3. minúte takzvaného šesťbodového stretnutia celkov z chvosta tabuľky Kučera na hranici šestnástky posunul loptu voľnému Kučerkovi, ktorého skákaná krížna strela tesne minula ľavú tyč bránky hostí. O šesť minút unikol na šmykľavom trávniku po pravej strane Kučera, ale ani on nevtesnal loptu medzi tri žrde. V 17. minúte Kompas získal v strede poľa loptu, cez Slivku sa dostala k číhajúcemu Kučerovi, ktorý tiesnený v nájazde tentoraz nezaváhal. O tri minúty na druhej strane Slivka od ľavej žrde vyhlavičkoval lob Orávika, ktorý o pár sekúnd pálil z vnútra pokutového územia nad. V 24. minúte Kučerka z pravej strany presným centrom na hranicu malého vápna posadil loptu na Kučerovu hlavu, no Bartek na bránkovej čiare zachránil. O päť minút Bartek včasným vybehnutím pred svoju šestnástku zobral šancu Blahovi. V 38. minúte Nižňanský dlhým pasom poslal do brejku Kučeru, ktorý si posadil Barteka a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. V 43. minúte sa Slivka na hranici veľkého vápna zbavil súpera, no atakovaný pálil nad bránku hostí. V 50. minúte Nižňanský vyzval k šprintu Kučeru, ktorý ušiel obrancom hostí, pri kľučke na Barteka prišiel o loptu, no dobiehajúci Kučerka ju napálil do siete. O štyri minúty Bartek vyhral súboj zoči-voči Kučerovi, ktorý mal za sebou ďalší únik. V 69. minúte si striedajúci Obert pripravil dobrú streleckú parketu, ale zo šestnástich metrov poslal loptu tesne vedľa ľavej žrde. O tri minúty si Obert prevzal loptu od Kučeru, prenikol stredom obrany hostí a strelou k pravej tyči stanovil skóre na 4:0. V 82. minúte ešte Bartek nohou zázračne zneškodnil šancu Obertovi, ktorému pripravil tutovku Kučera. Dve minúty pred koncom dôležitého súboja po nevinne vyzerajúcej akcii skončila lopta po Košútovom zakončení na pravej žrdi domácej bránky a vzápätí na druhej strane Kučera z brejku minul bránku.

Góly: 17. a 38. Kučera, 50. Kučerka, 72. Obert. R Fabian, 180. TEMPO: Gašparík – Kompas, Nový, Křapka, Preťo, Nižňanský (75. Šmitala), Mano (62. Obert), Blaho, S. Slivka, M. Kučerka, Š. Kučera.

Borčice – Šimonovany 4:1 (2:1)

V úvode skúšal šťastie neúspešne L. Slávik, no v 14. minúte po Barčíkovom rohu Sivovu hlavičku brankár vyrazil, ale jeho dorážka znamenala vedúci gól. O päť minút Kosa zmaril akciu hostí, v 25. minúte Novákove dve strely zneškodnil Gramblička. V 30. minúte Žikavského gólová hlavička tesne minula cieľ, ale v 33. minúte Rybanský tvrdou strelou vyrovnal. Radosť hostí trvala iba dve minúty, lebo k odrazenej lopte sa dostal Zuziak a nezaváhal – 2:1. Zvýšiť mohol Siva, no hlavičkoval tesne vedľa. Po Barčíkovej prihrávke zvýšil v 53. minúte Zuziak na 3:1. Kosa potom vyrazil strelu Martina Oršulu z priameho kopu a zvládol aj Kodajovu dorážku. Novákovej strele chýbali centimetre a deväť minút pred koncom zavrel skóre Zuziak, ktorý sa tešil z hetriku.

Góly: 35., 53. a 81. Zuziak, 14. Siva – 33. Rybanský. R L. Turba, 254. ŠIMONOVANY: Gramblička – Varga, Sobota, Miroslav Oršula, Rybanský (82. Bielich), Laurinec (90. Geleta), Chrenko, Martin Oršula, Žembera, Kodaj (58. Gális), Žikavský.

(BO)

N. Dubnica – Boleráz 0:1 (0:0), 72. vlastný (Burdej).

J. Bohunice – Myjava B 1:1 (1:0), 45. Kunovský – 68. Horeš.

Hlohovec – Malženice 1:6 (0:1), 75. Veľký – 37. Balážik, 54., 67. a 83. Pikulík, 63. Juhász (11m), 80. Blaho.

Tr. Teplice – Vrbové 1:0 (0:0), 57. Hamaňa.

Tr. Stankovce – Častkovce 1:0 (1:0), 34. Puna (11 m).

Holíč – Domaniža 1:0 (0:0), 78. T. Slovík.

1. Borčice 22 19 1 2 71:14 58

2. Boleráz 23 13 4 6 36:23 43

3. Malženice 22 12 6 4 50:26 42

4. Myjava B 22 12 6 4 38:19 42

5. J. Bohunice 22 9 7 6 32:24 34