Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

Bodoval iba Uhrovec

Bošany pripravil o body prvý polčas.

Bošany – Chocholná-Velčice 1:2 (0:2)

Aj vo štvrtom zápase v rade nezískali domáci hráči body. Najmä v prvom polčase pôsobili na ihrisku bezradne, bez pohybu a brankára hostí ohrozili iba zo štandardných situácii. V 10. minúte Tulpík vypálil z 20 metrov tesne vedľa bránky. V 19. minúte Omelka z trestného kopu ohrozil Drga, ktorý jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 25. minúte kopali Bošany opäť trestný kop, Murkovu strelu z 30 metrov Drga vyrazil iba pred seba, no obranca hostí odkopol loptu na roh. V 32. minúte N. Cingel nahral Tulpíkovi, ktorý spoza šestnástky trafil brvno. V 39. minúte boli hostia už úspešní. Tulpík pasom našiel Lobika, ktorý nájazd na Bačíka premenil vo vedúci gól – 0:1. O dve minúty po chybe obrany hostia pridali druhý gól, autorom bol N. Cingel. Druhý polčas sa hral na polovici Chocholnej-Velčíc. Bošianski hráči však nič nevymysleli, jediným svetlým momentom bola strela striedajúceho Hodála, keď z 30 metrov trafil pravý horný roh a upravil na konečných 1:2.

Góly: 74. L. Hodál – 39. M. Lobík, 41. N. Cingel, R Debnár, 100. OFK: Bačík – M. Boháčik, Omelka (62. D. Kalina), M. Kalina, Kostolný (46. L. Hodál), Mikloš, D. Guniš, Murko, Minarovič, D. Báleš, Sák.

JOZEF JANÍK

Podolie – Uhrovec 0:0

Hodový zápas začal v dobrom tempe Križák. Hneď v úvode zápasu sa dostával do šance. V súboji s protihráčom spadol, ale hlavný rozhodca pokutový kop neodpískal. V 9. minúte mal po priamom kope šancu Ohrablo, no hlavičku zle umiestnil. V 13. minúte mali šancu aj hostia. V 32. minúte po faule na Gúčika pred veľkým vápnom na gól domáci premeniť štandardku nedokázali. O dve minúty neskôr sa zaskvel výborne chytajúci Palkech. Po prestávke sa hral zväčša medzišestnástkový futbal s minimom šancí a množstvom osobných súbojov. V 57. minúte Balcír z priameho kopu prekopol bránu. O minútu na to domáca obrana zabránila Uhrovcu skórovať. V 87. nubpte Križák prekonal Kolárika, no pri lobe prekopol aj bránu. Pomerne nervózny zápas sa napokon skončil deľbou bodov.

R Pintér, 150. UHROVEC: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Čabrák, Stano, Baniat, Opáth, Vavro (90. Poštrk), Bežo (89. Hanko), Pavlovič (75. Pavelek), Stuparič.

MARTINA STRAKOVÁ

Horovce – V. Uherce 2:0 (2:0)

Šláger kola začali lepšie domáci, v 4. minúte ušiel Körmendy, jeho strelu Bohuš vyrazil, no na dorážku bol krátky. Hostia odpovedali strelami Štálnika a Kundalu. V 13. minúte vystrelil Miladinovič, Bohuš strelu vyrazil a Pejčičova dorážka skončila na brvne. Neujali sa strely Pejčiča, Balockého ani Bučeka. V závere prvého polčasu pohrozili hostia strelami Petráša, Cígera i Belianskeho, no Žilka si udržal čisté konto. V 44. minúte Körmendyho strelu zrazila obrana na roh, po ktorom sa dostal k odrazenej lopte P. Štrbák a ten bez prípravy zvýšil na 2:0. Po prestávke zaujali iba strely P. Štrbáka a R. Brixa, resp. dva pokusy Cígera. V 87. minúte prenikajúceho Smiljkoviča fauloval Bohuš, no pokutový kop poslal P. Štrbák vysoko nad.

Góly: 4. Körmendy, 45. P. Štrbák. R Ševčík, 350. V. UHERCE: Bohuš – Jankula, Škoda, Štálnik, Beliansky, Valter, Kundala, Cíger, Gaži (84. Clayton), Petráš, Kováč.

MARIÁN PECUŠ

Tr. Turná – Opatová 3:0 (2:0), 18. Mat. Kováč, 31. P. Chorvát, 90. Mich. Kováč.

Cigeľ – Stará Turá 3:0 (2:0), 15. Kotula, 40. T. Zaťko, 49. Lazár.

Plevník – Kanianka 0:0.

Streženice – Ladce 1:3 (0:2), 56. E. Medňanský – 22. a 29. P. Oťahel, 69. Pšenák.

Brvnište – Zem. Kostoľany 3:0 kontumačne. Hostia neprišli.

1. Horovce 22 15 4 3 54:20 49

2. V. Uherce 22 15 3 4 54:23 48

3. Kanianka 22 13 5 4 48:18 44

4. Uhrovec 22 13 4 5 46:31 43

5. Cigeľ 22 14 1 7 47:36 43

6. Brvnište 22 8 8 6 39:38 32

7. Chocholná-V. 22 10 2 10 39:41 32