Hrušovany si body delili

Horné Obdokovce mali cez víkend voľno.

Hrušovany doma remizovali.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Hrušovany – Kalná n/Hr. 1:1 (1:1)

Hrušovany privítali súpera z 3. miesta tabuľky a bolo to aj vidieť, pretože od začiatku sa obe mužstvá snažili hrať útočný futbal. V 11. minúte vyšiel brejk Michala Bégera, ktorý posunul Soboňovi, ale v nádejnej pozícii ho hosťujúci obranca stačil odtlačiť a loptu tak posiela Soboňa vedľa. Už o tri minúty, čo nevyšlo Soboňovi, napravil Boldiš, jeho center prešiel až na Kurbela a ten dáva na 1:0. Hostia pohrozili v 17. minúte, po dvoch rohových kopoch a následnej dorážke mieri Turnai nad. Hra bola vyrovnaná, hralo sa z jednej strany na druhú, v 25. minúte strela hosťujúceho Solčianskeho letí tesne vedľa. V 29. minúte si Soboňa s Bégerom vymenili pozície, ale Béger z prvej dáva tesne vedľa. Prišla 33. minúta, hostia po rohu hlavou vyrovnávajú, gól strieľa Pánik – 1:1. Center Boldiša v 39. minúte znovu Béger dáva z prvej vedľa. V druhom polčase sa domáci snažili streliť gól, v 65. minúte Béger strieľa do spojnice hosťujúcej bránky, odrazenú loptu posiela Kurbel vedľa. Domáci sa snažili streliť víťazný gól, hlavička Masaroviča v 75. minúte letí vedľa. Hostia si za predvedenú hru remízu zaslúžili, domáci nepremenili veľké množstvo šancí, a ani na záver prienik I. Sporinu po ľavej strane nedorazili Hrušovany ani na trikrát do bránky hostí, a tak sa v zápase body delili.

Góly: 14. P. Kurbel – 33. J. Pánik. R Haršány, 150. OFK: Kopecký – Krško (68. Kochan), Kurbel, Sipos, Rusinko, Slíž (75. I. Sporina), Masarovič, Jankovič, Boldiš, Soboňa (87. Šutovský), Béger.

(AC)

H. Obdokovce mali voľno

Štúrovo – Dvory n/Ž. 2:0 (1:0), 44. G. Tóth, 84. K. Saláta.

D. Saliby – ČFK Nitra 3:1 (0:0), 66. a 73. D. Bednár, 83. R. Szabo – 51. S. Kováčik.

Imeľ – Levice 2:1 (1:0), 6. M. Hübsch, 53. T. Oršolík – 87. L. Ferencz.

Svätý Peter – Tvrdošovce 3:0 (3:0), 4. D. Krajčír, 17. (11 m) D. Kianek, 33. L. Mukalenga.

Veľké Lovce – FC Nitra jun. 1:1 (1:1), 17. P. Kolibab – 10. P. Kemlage.

Čeľadice – Kolárovo 1:1 (0:1), 80. Ľ. Horváth – 30. Zs. Magyar.

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 13 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 12 – Zs. Magyar (Kolárovo), G. Tóth (Štúrovo), 10 – D. Koprda (Čeľadice)

Zostava kola: T. Madarász – J. Jurky (obaja V . Lovce), J. Harbuľák (FC Nitra jun.), M. Plešivka (Čeľadice), D. Kianek, J. Lakatoš (obaja Sv. Peter), A. Simonics, R. Csontos (obaja Imeľ), J. Pánik (Kalná n/Hr.), J. Boldiš (Hrušovany), D. Bednár (D. Saliby).

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto