Dve jasné výhry

Šimonovany po druhýkrát v domácom zápase v rade strelili šesť gólov.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

Partizánske – Holíč 3:0 (1:0)

V 12. minúte Křapkov trestný kop z 19 metrov zastavila hradba tiel, odrazenej lopty sa zmocnil Slivka, ale z dvanástich metrov pálil vysoko nad. O minútu neuspel z ostrého uhla Kučera a v 15. minúte Kučerkov volej zvnútra šestnástky minul bránku hostí. O dve minúty na druhej strane Španka vystrelil z 22 metrov a jeho padajúci list roztriasol brvno na domácej svätyni. V 17. minúte Marek Nečas z ľavého krídla našiel prízemným centrom v malom vápne Španka, ktorý lišiackou pätičkou tesne minul ľavú tyč. V 30. minúte sa ale tešili domáci, keď Obert načasovanou krížnou prihrávkou z pravej strany našiel pri vzdialenejšej žrdi Kučeru, ktorý zasunul loptu do odkrytej bránky. V 49. minúte sa Kučerka v šestnástke hostí prekľučkoval do gólovej parkety, ale nezakončil podľa predstáv a lopta minula bránku. V 52. minúte Gašparík robinzonádou pri pravej tyči na dvakrát spacifikoval Dubecovu ďalekonosnú delovku. O tri minúty si Kučerka v behu prebral loptu na hranici veľkého vápna a lavačkou ju po zemi upratal do ľavého kúta bránky bezmocného Ravasa. V 60. minúte Kučerka centrom z pravej strany našiel v pokutovom území Oberta, ktorý hlavou usmernil loptu k pravej žrdi a spečatil zaslúžené víťazstvo Tempa na 3:0.

Góly: 30. Kučera, 55. Kučerka, 60. Obert. R Studený, 230. TEMPO: Gašparík – Kompas, Nový, Křapka, Nižňanský, Mano (75. Januška), Šmitala, Slivka, Kučerka (89. Šakový), Obert (66. Benca), Kučera.

(MP)

Šimonovany – Domaniža 6:1 (3:0)

Domáci mali raketový nástup do zápasu, keď už v 30. sekunde Rybanský priťukol loptu Mirovi Oršulovi a ten strelou spoza šestnástky nedal brankárovi žiadnu šancu – 1:0. Tento gól domácich naštartoval k výbornému výkonu, ktorí predvádzali počas celých 90 minút a postupne len narastalo skóre zápasu. V 19. minúte našiel dieru v hosťujúcej obrane Rybanský, ktorý vysunul do samostatného úniku Laurinca a ten nedal po druhýkrát gólmanovi hostí šancu – 2:0. Do polčasu domáci pridali ešte jeden gól, keď v 42. minúte ušiel Žikavský po pravej strane a ponúkol gól ako na tácke Sobotovi, ktorý neodmietol – 3:0. Aj do druhého polčasu sa domáci pustili do súpera z ostra a v 47. minúte po tiahol loptu po ľavej strane Chrenko, jeho prihrávku na osi šestnástky krásne prepustil Rybanský a nekompromisne zakončil D. Kodaj – 4:0. Potom využili hostia menšiu nepozornosť v radoch domácich, keď v 78. minúte sa Košút ocitol zoči-voči Grambličkovi, ktorého bez problémov prehodil – 4:1. Domácich však tento gól ani trochu neznepokojil a už o minútu bolo 5:1, keď opäť Kodaj využil prihrávku Rybanského a z bezprostrednej blízkosti zvýšil na 5:1. Bodku dala za stretnutím akcia Rybanského s Chrenkom, ktorého zastavil iba nedovolene v šestnástke hosťujúci M. Kvaššay a následnú penaltu premenil Laurinec – 6:1.

Góly: 1. Miro Oršula, 19. a 82. (11 m) T. Laurinec, 42. M. Sobota, 47. a 79. D. Kodaj – 78. M. Košút. R Benko, 200. ŠK SLOVAN: Gramblička – Varga, Sobota (46. Kodaj), Miro Oršula, P. Rybanský, Laurinec, Chrenko, Martin Oršula, Žembera, Gális (60. Žiak), Žikavský (64. Bielich).

PETER LETAVAY

Ostatné výsledky: Prečín – Hlohovec 5:1 (2:1), 5. Ľ. Gajdošík, 29. Hybben, 72. Čelko, 81. T. Orávik, 87. Kmošena – 28. Gubala. Vrbové – Tr. Stankovce 3:0 (2:0), 1. Vlado, 28. Blaško, 50. Gažík. Malženice – Nová Dubnica 3:2 (1:2), 29. Pikulík, 58. a 70. Krajčovič – 18. Tomáš, 21. Pilný. Boleráz – Jasl. Bohunice 0:0. Častkovce – Borčice 0:7 (0:4), 9. a 12. Zuziak, 38. a 40. Hanzel, 50. Plavšič, 64. Mačina, 87. Náther. Myjava B a Tr. Teplice mali voľno.

1. Borčice 23 20 1 2 78:14 61

2. Malženice 23 13 6 4 53:28 45

3. Boleráz 24 13 5 6 36:23 44

4. Myjava B 22 12 6 4 38:19 42

5. J. Bohunice 23 9 8 6 32:24 35

6. N. Dubnica 23 8 8 7 26:20 32

7. Tr. Stankovce 23 9 5 9 27:33 32

8. Šimonovany 23 8 6 9 29:27 30