Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

V máji zabojuje Agro o bronz

Semifinálová séria medzi Prešovom a Topoľčanmi je na konci. Majster z východu vyhral 3:0 na zápasy.

Topoľčany síce prehrali 0:3 na zápasy, ale najmä v ostatných dvoch zápasoch podali výkony na hranici svojich možnosti.Topoľčany síce prehrali 0:3 na zápasy, ale najmä v ostatných dvoch zápasoch podali výkony na hranici svojich možnosti. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Avšak, okrem úvodného zápasu boli zvyšné dve stretnutia mimoriadne vyrovnané. V oboch zvíťazil Prešov zhodne o tri góly a v oboch prípadoch sa rozhodovalo až v záverečných minútach. Topoľčianski chlapci siahli na dno svojich síl a s výborným brankárom Melušom v bránke potrápili viacnásobného majstra Slovenska.

V stredajšom druhom zápase prehrali Topoľčany doma 19:22, pričom prvý polčas ovládli domáci – 10:9. „V stretnutí sme pomerne slušne dokázali plniť defenzívne úlohy, obrana pracovala veľmi dobre a hneď za ňou podal výborný výkon brankár Meluš,“ povedal nám na úvod tréner Pavel Farář, ktorý aj napriek prehre svojich hráčov musel pochváliť. „Je obrovská škoda, že sme zápas ešte viac nezdramatizovali, ale na druhej strane si myslím, že sa nemáme za čo hanbiť, pretože chalani podali výkon, ktorý momentálne zodpovedá našim možnostiam.“

Tretí zápas bol na programe v nedeľu podvečer a Prešov v ňom na domácej palubovke vyhral opäť 22:19. Topoľčany dokonca v 42. minúte ešte viedli o gól. „V druhom polčase sme sa dostali i do vedenia, no v rozhodujúcich okamihoch sme opäť nedokázali premeniť sľubné šance. Škoda toho, pretože keby sme premenili naše šance, výsledok by bol zaujímavejší. Napriek tomu musím ale chalanom poďakovať za výkon, pretože najmä v ostatných dvoch zápasoch sme určite neboli horším tímom ako Prešov. Teraz sa musíme svedomito pripraviť na zápasy o konečné tretie miesto.“

Topoľčany v súboji o konečné 3. – 4. miesto čaká horší tím z dvojice Šaľa – Považská Bystrica. V tejto sérii zatiaľ vedie Šaľa 2:1 na zápasy. Súboje o 3. miesto začínajú až 17. mája, Topoľčany odohrajú doma v poradí druhý a prípadne štvrtý zápas. Prvý, tretí a prípadný piaty rozhodujúci zápasu bude na palubovke súpera.

3. zápas: Prešov – Topoľčany 22:19 (11:11)

V Prešove mali domáci raketový vstup do zápasu, už v 6. minúte viedli 5:1. Topoľčany sa ale nevzdávali a do 17. minúty vyrovnali na 7:7. Prešov kontroval vedením 9:7, ale Topoľčany ešte do polčasu stihli vyrovnať na 11:11. Úvod druhého polčasu patril hosťom, Topoľčany až do stavu 14:15 boli vždy o gól vpred. V 44. minúte sa Prešov ujal vedenia 16:15 a tento tesný náskok už z rúk nepustil. V 56. minúte domáci odskočili dvomi gólmi na 21:18. Tento trojgólový náskok si skúsený Prešov už postrážil.

Rozhodovali Rudinský – Klus, vylúčenia 1 – 3, pokutové hody: 1/1 – 1/0, 564 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – Klačanský 3, Franta, Michalka 2, Miženko 3, Ivanov, Hlinka 5, Adamčík, Jadroň, Ďurček 1, Žilinčík 2, Kucher 3, tréner P. Farář.

Pavel Farář (tréner): Odohrali sme podobný zápas ako v Topoľčanoch. Tentokrát sme ale nezachytili úvod zápasu, v ktorom sme nepremenili niekoľko čistých gólových šancí, a preto šiel Prešov do vedenia 5:1. Do polčasu sme ale trpezlivou hrou a výbornou defenzívou dokázali doviesť prvý polčas do nerozhodného stavu 11:11. V druhom polčase sme sa dostali i do vedenia, no v rozhodujúcich okamihoch sme opäť nedokázali premeniť sľubné šance. Škoda toho, pretože keby sme premenili naše šance, výsledok by bol zaujímavejší. Napriek tomu musím ale chalanom poďakovať za výkon, pretože najmä v ostatných dvoch zápasoch sme určite neboli horším tímom ako Prešov. Teraz sa musíme svedomito pripraviť na zápasy o konečné tretie miesto.

2. semifinále: Pov. Bystrica – Šaľa 28:24 – stav série 1:1, Šaľa – Pov. Bystrica 29:22 – stav série 2:1.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 654

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.