Závada i Čermany brali vonku

Nemčice zaskočili domáce Veľké Dvorany.

N. Streda – Závada 2:3 (0:2)

Šesťbodový zápas domáci nezvládli a po slabom výkone už tretí zápas po sebe. Začali síce dobre, mali aj šance, ale L. Ryban ani F. Králik ich nepremenil. Hostia pohrozili v 16. minúte, keď po rohu hlavičkoval Bizoň tesne vedľa. V 24. minúte M. Božik dostal hostí do vedenia. Domáci znervózneli a prestalo sa im dariť. Do polčasu hostia ešte zvýšili svoje vedenie, keď gól strelil v 36. minúte M. Detko. V druhom polčase sa domácim v 54. minúte podarilo znížiť na rozdiel gólu R. Petríkom, ale to ich nedokázalo vyburcovať k väčšiemu tlaku. Hostia mali v mužstve výborného M. Božika, ktorý v 67. minúte zvýšil ich vedenie na 1:3. Domáci ešte znížili v 70. minúte z pokutového kopu L. Rybanom na 2:3, ale na viac sa už nezmohli, a tak si hostia odvážajú cenné tri body.

Góly: 54. R. Petrík, 70. L. Ryban (11 m) – 24. a 67. M. Božik, 36. M. Detko, rozhodoval Gális, 50 divákov. OFK: Košút – M. Kováč, Košík, Válek, J. Remeň (71. Horňáček), Chuťka, Jurík, R. Petrík, L. Ryban, J. Ryban (71. P. Ryban), F. Králik. OŠK: Jamrich – Godál (90. F. Herda), Buc, Ševčík, Detko, Janček (73. Nováčik), Bizoň, D. Herda, M. Hazda, Božik (88. T. Hazda), H. Herda (81. V. Halo).

Prašice – Kuzmice 2:4 (1:4)

Za pekného a slnečného počasia obe mužstva nastúpili na zápas, v ktorom sa hostia ujali vedenia už v 1. minúte. Po ruke v šestnástke kopali domáci penaltu, tú ale P. Herda nepremenil ani na trikrát. Hneď po rozohraní akcie strelili hostia druhý gól. Domáci mali následne opäť veľkú gólovú šancu, ale minuli. Hostia nekompromisne trestali a v 17. minúte bolo už 0:3. Veľkej hrúbky sa dopustil i brankár hostí, jeho chybu v 35. minúte potrestal Juraj Lacika – 1:3. Výborne hrajúci hostia ale do polčasu ešte pridali jeden gól – 1:4. Po zmene strán chceli domáci zdramatizovať zápas, ale hostia umnou hrou Prašice k ničomu nepustili. V závere ešte Juraj Lacika stanovil výsledok na konečných 2:4. Vo férovom zápase, v ktorom rozhodcovia nemali prakticky žiadnu robotu, sa z výhry tešil líder súťaže. Pochvalu za výkon si zaslúžia rozhodcovia.

Góly: 35. a 80. Juraj Lacika – 1. vlastný (Jakub Lacika), 9. D. Jančovič, 17. L. Kolbik, 41. T. Zachar, rozhodoval Hubinský, 40 divákov. OFK: Grežďo – Vančo, P. Malinka, Streďanský, P. Herda (78. Janech), Jakub Lacika, Juraj Lacika, Belák, Čakajda, Pinka, Štefkovič. OFK: Fico – Zubaj, F. Martinček, Goga (76. V. Herda), Mário Meluš (58. Rusňák), T. Grznár, Kolbík, T. Zachar (72. M. Kaman), P. Virdzek, D. Jančovič, Harvanec (73. Merka).

Krnča – Kovarce 2:0 (0:0)

V Krnči sa za dobrého počasia a na veľmi dobre pripravenom ihrisku hral veľmi dobrej úrovne. Hra mala od začiatku tempo. Prvú šancu si vypracovali domáci, Košík však na center nedočiahol. Vyloženú šancu spálili v prvom polčase i hostia, keď útočník Kovariec netrafil prázdnu bránku. Po polčase prevzali iniciatívu hostia, keď ich hru režíroval skúsený R. Maruna a kapitán Kutňanský. Domáci sa sústredili na brejky, keď po jednom z nich otvoril skóre Fráter. Futbal dobrej úrovne pokračoval i ďalej. Domáci pridali druhý gól, keď po chybe hosťujúcej obrany zvyšoval kapitán M. Meluš. Domáci už potom mali zápas pod kontrolou a hostí do žiadnej šance nepustili. Domáci vzdávajú hold hosťujúcemu fanklubu, ktorý počas celého zápasu slušne povzbudzoval. Absolutórium si zaslúžia domáci štyria dorastenci, ktorí nastúpili v základnej jedenástke a odohrali celý zápas, pričom v sobotu odohrali celý zápas v dorasteneckej piatej lige. Početná divácka kulisa obom mužstvám po zápase zatlieskala. Korektný zápas zvládla bez problémov aj rozhodcovská trojica.

Góly: 63. J. Fráter, 70. Matúš Meluš, rozhodoval Tomka, 120 divákov. OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, Chrkavý, Toman, D. Košík, L. Knápek, Fráter (85. Milata), Matúš Meluš, Gieci, Kačina. OFK: Vrbjar – Vrábel (80. Belan), E. Gregor, Ďurič, Kutňanský, Maruna, Mekýš, M. Gregor, Borovka, Kerek (73. Labuda), M. Vorčák (80. Bizoň).

Bojná – V. Ripňany 1:1 (1:0)

V peknom jarnom počasí sa hral veľmi nadpriemerný okresný futbal, nakoľko obe mužstva potvrdzovali svoje umiestnenie v tabuľke. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, v prvom polčase mali domáci miernu prevahu a neraz dostali súpera do úzkych. Po peknej akcii Lukáš Lukačovič otvoril i skóre, ale ďalšie šance domácich zostali nevyužité. V druhom polčase kvôli vynúteným zraneniam museli domáci prestriedať, no i napriek tomu sa Bojná tlačila dopredu. Hostia z ojedinelého protiútoku kopali priamy kop. Loptu nádherne zavrtel Kopčan a bolo 1:1. Domáci v závere búšili do súpera, vypracovali si i niekoľko šancí, ale tie nedokázali premeniť. S troškou šťastia mohli domáci i vyhrať, ale hostia si za bojovný výkon remízu zaslúžili. K veľmi kvalitnému stretnutiu prispeli svojim výkonom i rozhodcovia.

Góly: 29. Lukáš Lukačovič – 61. Š. Kopčan, rozhodoval Meluš, 145 divákov. TJ SLOVAN: Glos – P. Sporina, M. Jančovič, Ľubo Lukačovič, Trávnik, Turčan (64. Mosný), Lukáš Lukačovič (55. M. Bartoník), Krajčík (71. F. Kováčik), Vyletelka, Markusík (83. Smatana), M. Ducký. OFK: Halo – Kopčan, Szalay (87. Judák), Greguš, Frťala, M. Štetka (85. Minks), Chovanec, Hertel, I. Vlasák, Krasňanský, A. Štetka.

V. Dvorany – Nemčice 0:1 (0:1)

V tomto zápase sa potvrdilo pravidlo, že futbal nemá logiku. Hostia skórovali z jedinej šance a domácim nebolo súdené ani z tej najvyloženejšej šance prekonať hosťujúceho gólmana. Vo V. Dvoranoch zvíťazil anti-futbal, ktorý predvádzali hostia počas celého stretnutia.

Gól: 12. P. Kúdela, rozhodoval Žitňanský, 50 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, D. Števčík, K. Števčík (70. D. Rybanský), T. Jančovič (50. Klepanec), P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský. TJ: Stančík – Markovič (55. L. Višňovský, 88. M. Košecký), J. Halo, L. Halo, Valach, Sileš (90. D. Greguš), Ďaďan, M. Jančovič (90. J. Košecký), Szabó, Kúdela, Ľ. Greguš.

Rajčany – Čermany 1:3 (0:0)

V zápase dvoch mužstiev, ktoré okupujú spodné priečky tabuľky, si tri body odviezli hostia. V prvom polčase sa šance striedali na oboch stranách, no po zmene strán rozhodol rýchly gól Bisáka. Od tohto momentu domáci znervózneli a hostia pridali ďalšie dva góly. Kúdelov gól z 87. minúty už na body nestačil.

Góly: 87. J. Kúdela – 55. a 71. P. Bisák, 77. M. Martonka, rozhodoval P. Žember, 40 divákov. TJ: Bodocký – Kúdela, J. Rodina, Brňo, Blaho, Jaško, V. Legéň, M. Polúch, M. Dovalovský, O. Hostačný, P. Rodina. DRUŽSTEVNÍK: Kuchtiak – Chňapko, P. Bisák, Chudý, P. Hruboň (46. Michalec), D. Hruboň, Klčo, E. Matejov, Gubáň, Gerši, M. Martonka.

Práznovce – Ludanice 0:4 (0:0)

Kríza práznovského futbalu ma pokračovanie. Ludanice v zápase zaslúžene vyhrali.

Góly: 61., 68. a 75. Z. Holek, 83. M. Uhlár, rozhodoval Križma, 120 divákov. OFK: Macko – Minich, Dálik, Sojka, Zubák, Vida, Šelestiak, Holeščák (71. Cibulka), Paulovič (62. Fajdin), A. Karvay, Janček. OFK: Žovic – Morvaj, Bisák, Krajčík, Buday, Balajka, Uhlár (84. Hlobik), Král, Candrák, Januška, Z. Holek.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

20 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).

Zostava kola: S. Stančík (Nemčice) – T. Morvaj (Ludanice), J. Fráter (Krnča), J. Košík (N. Streda) – R. Harvanec (Kuzmice), A. Vyletelka (Bojná), D. Jančovič (Kuzmice), D. Košík (Krnča) – P. Kúdela (Nemčice), M. Božik (Závada), T. Frťala (V. Ripňany)