Vonku neskórovali

Partizánske i Šimonovany cez víkend vyšli gólovo naprázdno.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

Hlohovec – Partizánske 2:0 (1:0)

Hlohovecká nádej na prípadnú záchranu vo štvrtej lige sa znovu rozhorela. Domáci túto snahu od začiatku ukazovali už pod vedením nového trénera Mareka Boskoviča. Už v prvom polčase mali veľa šancí, ale využili iba jednu, keď v 32. minúte využil chybu stopéra Srnec, ktorý obišiel aj brankára – 1:0. Ak by však bol rozdiel aj trojgólový, nikto z prítomných by sa nemohol čudovať. V druhom polčase prevzali opraty zápasu do svojich rúk hráči Partizánskeho, dominovali na lopte, ale do vyloženej šance sa nedostali. Naopak, v nadstavenom čase potrestal hrubú chybu gólmana striedajúci Krajinčák a spečatil prvú jarnú výhru Hlohovca.

Góly: 32. Srnec, 90. Krajinčák. R. Pucher, 100. PARTIZÁNSKE: Gašparík – Křapka, Kompas, Nový, Nižňanský, Slivka, Benca, Mano, Preťo, Kučera, Kučerka.

(STC)

Holíč – Šimonovany 1:0 (0:0)

So začiatkom nedeľného futbalu v Holíči sa spustil výdatný lejak. Ihrisko tak ostalo podmáčané a tomu zodpovedal i obraz hry s kopou nepresností. Obaja súperi si strážili hru a nechceli spraviť chybu. V 25. minúte dostal loptu pred bránku hosťujúci Kodaj, no terén mu zabránil presne zakončiť. Veľa vzruchu prvý polčas nepriniesol, no v jeho poslednej minúte sa podarilo Slovíkovi s poza šestnástky nastreliť žrď. V druhom polčase domáca Iskra pridala na aktivite a snažila sa skórovať v čo najkratšom čase. Hostia vyslali do hry trojnásobné striedanie, čo sa im neskôr vypomstilo. V 65. minúte sa k rohovému kopu postavil Slovík a pekný center hlavou zakončil gólovo Privrel – 1:0. Asi trinásť minút pred koncom sa v súboji o loptu ocitol domáci Mihálik a hosťujúci Žembera. Domáci hráč išiel nohou nahor a hosťujúci hráč hlavou nakopol, čo sa mu vypomstilo a zásah priniesol krv na tvár a červenú Mihálikovi. Hostia už nemohli striedať, a počet hráčov tak ostal vyrovnaný. Skóre zápasu sa už nemenilo, a domáca Iskra si tak pripísala tesné víťazstvo.

Gól: 65. Privrel. ŠK SLOVAN: Gramblička – Mi. Oršula, Rybanský, Chrenko, Ma. Oršula, Žembera, Kodaj (46. Varga), Gális (46. Laurinec), Bielich (46. Sobota), Žiak, Žikavský

Malženice – Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0), 45. Balážik.

N. Dubnica – Prečín 1:0 (0:0), 52. Kucharík.

Domaniža – Častkovce 3:0 (1:0), 35. M. Košút, 62. Mihal Petrík, 66. T. Lednický.

Tr. Teplice – Myjava 1:5 (1:2), 20. Krivda – 36. a 48. Copko, 43. Horeš (11 m), 55. Marček, 68. Flamík.

Borčice – Vrbové 1:0 (0:0), 42. Hanzel.