Krušovciam skončila séria

Solčany síce vyhrali prvý polčas, tri body si odviezol Báb.

Solčany doma nestačili na Báb a prehrali 1:2.Solčany doma nestačili na Báb a prehrali 1:2. (Zdroj: JARO ŠUPA)
SkryťVypnúť reklamu

Krušovce – Alekšince 2:3 (1:0)

Krušovce sa pustili do jedného z lídrov súťaže bez rešpektu a rozdiel ôsmych miest v tabuľke nebol vôbec cítiť. Alekšince chceli tiež potvrdiť, že lídrom nie sú náhodou, a tak sa v prvom polčase hral pekný futbal. Vyložených šancí síce veľa nebolo, ale futbal sa musel páčiť. V 24. minúte sa ale na hranici šestnástky pekne uvoľnil Vlado Masaryk a strelou, ktorá skočila pred brankárom Frišom, otvoril skóre zápasu a taktiež stanovil výsledok prvého polčasu.

Do druhého polčasu nastúpili Alekšince s cieľom zvrátiť výsledok, a tak to zo začiatku druhého polčasu aj na ihrisku vyzeralo. Krušovce hrozili rýchlymi protiútokmi, z ktorých hrozilo pre bránku Friša stále nebezpečenstvo. Toto dokumentovala akcia v 55. minúte, keď po pravej strane pekne potiahol loptu Filip Gális, zacentroval na stred šestnástky na voľného Novotného, ktorého strelu tečoval Bazala tesne vedľa ľavej žrde hosťujúcej brány. Na opačnej strane platilo nedáš – dostaneš, keď v 60. minúte sa hosťujúci hráč J. Blaži najlepšie zorientoval v malom vápne a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Odpovedať mohol v 64. minúte Vlado Masaryk, ktorého pokus zoči-voči vybiehajúcemu brankárovi musel odkopávať z bránkovej čiary hosťujúci obranca. No po druhýkrát v zápase hostia z protiútoku vyťažili gól, keď sa po zákroku Mareka Čuháka pískal pokutový kop, ktorý nekompromisne premenil L. Trnka. Od 70. minúty sa hralo za silného vetra, a neskôr aj dažďa, ktorý hral viac do karát hosťom. V 81 minúte išli hráči Alekšiniec do dvojgólového vedenia, keď sa presadil M. Fuska. O šesť minút neskôr nastrelil L. Trnka tyč Križmovej bránky. V 88. minúte domáci ešte zdramatizovali záver zápasu, keď po prečíslení a Masarykovej prihrávke F. Gális znížil na rozdiel gólu. Krušovskí hráči sa pokúšali ešte o vyrovnanie, no ani z poslednej dobrej šance sa im to nepodarilo. Domáci by si za predvedený výkon zaslúžili určite remízu. Krušovce tak po piatich zápasoch, v ktorých vždy bodovali, prehrali.

Góly: 24. V. Masaryk, 87. F. Gális – 60. J. Blažik, 65. L. Trnka (11 m), 81. M. Fuska. R Bulko, 100 TJ SLOVAN: Križma – J. Gális (32. Novotný), Trudman, Karl, Latka, Čaniga (78. Šálek), Marek Čuhák, F. Gális, Smatana, Bazala, Masaryk.

Solčany – Báb 1:2 (1:0)

Domáci chceli odčiniť na domácom ihrisku dve prehry na súperových ihriskách. V prvom polčase domáci začali dobre, nadviazali na dobrý výkon z Alekšiniec a v 41. minúte Urminský zblízka otvoril skóre – 1:0.

Aj v druhom polčase boli domáci futbalovejší, súper hrozil najmä z brejkov. V 61. minúte sa obrovskej chyby dopustil domáci brankár, ktorému nevyšla kľučka a Omelina poslal loptu do prázdnej bránky – 1:1. Domácich tento gól psychicky poslal dole, zatiaľ čo hostí vzpružil. Hostia z minima vyťažili maximum, keď v 75. minúte sa tečovanou strelou prezentoval A. Švihorík a poslal hostí do vedenia – 1:2. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, ale gól sa im už vsietiť nepodarilo, a tak hostia brali všetky tri body. Zápasu by viac ale svedčila remíza.

Góly: 41. F. Urminský – 61. J. Omelina, 75. A. Švihorík. R Sliepka, 150. OFK: Sláma – Klačanský, P. Ducký, Mihálik, Bulák, Mančík (27. Zelíska), L. Ducký (72. Gábriš), D. Krošlák, Pavlovič, Urminský, Ondruš.

V. Bedzany – Tovarníky 1:3 (0:1)

Hostia začali predvádzať vo V. Bedzanoch technicky a kombinačný futbal, ktorý pretavili do vedúceho gólu po skrumáži pred domácou bránkou – 0:1. Hra sa po góle trochu vyrovnala, domáci nezužitkovali veľkú šancu, keď domáci hráč netrafil ani bránku. Druhý polčas sa odvíjal v rovnakej réžii, technicky hrajúci hostia držali loptu na svojich kopačkách. Domácim sa ale podarilo po peknej akcii vyrovnať skóre – 1:1. V. Bedzany sa následne mohli dostať do vedenia, ale tutovku trestuhodne zahodili. V závere zápasu prišli dva rýchle momenty, kde si hosťujúce mužstvo dvomi gólmi zabezpečilo tri body. Domáci sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale finálna prihrávka neprichádzala. Na hre domácich hráčov bolo bádať, že im znovu chýbajú štyria hráči základnej zostavy.

Góly: 58. J. Filipeje – 12. T. Kopún, 78. R. Hájovský, 80. A. Candrák. R Baboš, 270. TJ SLOVAN: Jánoš – Bocman, P. Ondruška, Tlstý, Matejov (26. Koprda), F. Kolenčík, Pirťan, Toman, T. Barborík, Filipeje, Ľ. Kolenčík (67. Toman). OFK: Mikuláš – Košecký, Lacika, Kapusta, Schwarz, M. Rusňák st., T. Kopún, M. Rusňák ml., R. Hájovský (79. Jahoda), A. Candrák, Mrázik (87. Škreko).

Lapáš – Radošina 5:0 (4:0)

Už od úvodu stretnutia bolo jasné, kto je pánom na ihrisku. Snaživým hosťom chýbala kvalita, ktorá naopak neabsentovala v radoch OFK. Hlavnou postavou zápolenia sa stal 39-ročný matador Pavol Zlatňanský, ktorý do 35. minúty strelil štyri góly a prakticky rozhodol o osude zápasu. Po obrátke pridal jeden presný zásah aj Homola, a uzavrel tak skóre na konečných 5:0.

Góly: 11., 15., 24. a 35. P. Zlatňanský, 54. N. Homola. R Sokol, 50. TJ-ŠK: M. Rybnikár – Vajdečka, Horváth, Vičan, Stanček, Šimovič, Minárik, Ju. Piršel, Aberštík (73. Pavlovič), Jankovič, J. Bartošek.

Jacovce – Oponice 3:1 (1:1)

Načítavam video...

Autor videa: Zdenko Zigo

Zbehy – V. Zálužie 2:2 (1:2), 21. a 75. K. Rimanovský – 28. M. Antl, 31. A. Bábik.

H. Kráľová – Nevidzany 1:1 (0:1), 61. R. Kotlár – 40. I. Füle.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 28 – P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 20 – A. Candrák (Tovarníky), 17 – M. Kurej (Báb), 14 – M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 13 – E. Penzeš (H. Kráľová), R. Žikavský (Nevidzany).

Zostava kola: Ľ. Rusnák (Zbehy) – M. Mada (Alekšince), F. Kolenčík (V. Bedzany), M. Raček (Báb), R. Trudman (Krušovce), R. Kotlár (H. Kráľová), A. Švihorík (Báb), I. Bielik (Nevidzany), K. Rimanovský (Zbehy), V. Candrák (Tovarníky), P. Zlatňanský (Lapáš).