Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prvé jarné víťazstvo pre Jacovce

V súboji Jacoviec s Oponicami pretrhli domáci negatívnu sériu bez víťazstiev.

Jacovce sa dočkali prvých troch jarných bodoch, skóre otváral Kaman (v strede).Jacovce sa dočkali prvých troch jarných bodoch, skóre otváral Kaman (v strede). (Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce – Oponice 3:1 (1:1)

Pred týmto zápasom ani jedno z mužstiev ešte nedokázalo vyhrať v jarnej časti. Stretnutie sa hralo v pondelok, nakoľko domáci útočník Kristián Beňo mal v sobotu svadbu. Domáci mali v prvom polčase jasnú prevahu. Hneď v úvode zahodil prvú šancu domácich Beňo, aby z následnej akcie otvoril skóre M. Kaman – 1:0. Domáci po góle ešte viac ožili, pri druhej šanci Kamana sa vyznamenal hosťujúci brankár Ondruš. V 16. minúte po ojedinelom útoku M. Šveca kryl loptu domáci brankár Uhlár. V 19. minúte sa do šance opäť dostali aktívne hrajúci domáci, po akcii Bajzíka Majbovu strelu zblokoval obranca hostí. V 22. minúte mohol vedenie domácich navýšiť Kaman, ale po zaváhaní hosťujúceho brankára namieril do brvna hosťujúcej bránky. Domáci do polčasu zahodili niekoľko vyložených šancí, a tak zákonite pykali, keď v 42. minúte sa po rýchlej kombinačnej akcii presadil odchovanec jacovského futbalu v drese Oponíc A. Paulovič a vyrovnal na 1:1, keď brankára Uhlára prekonal strelou pomedzi nohy.

Hostí tento gól nakopol a hneď po zmene strán mohol A. Paulovič poslať hostí aj do vedenia, ale v samostatnom úniku nechal vyniknúť domáceho brankára Uhlára. Od tohto momentu prevzali domáci opraty zápasu a do vedenia sa dostali v 56. minúte po hlavičke M. Chrenka. Síce tesnú ofsajdovú situáciu hostia reklamovali, gól domácich zostal v platnosti. V 68. minúte sa mladoženáč Beňo dostal v trme-vrme k odrazenej lopte a domáci viedli už 3:1. V ďalšom priebehu sa zápas už iba dohrával. Ešte zaujala situácia v 78. minúte, kedy po faule nariadil najskôr hlavný rozhodca pokutový kop pre domácich, no ten sa ale po dohovore s asistentom nekopal. Domáci však napriek tomu zaslúžené zvíťazili. Hosťom slúži ku cti, že sa aj napriek nepriaznivému vývoju zápasu snažili zdramatizovať záver zápasu, no domáci už tri body nepustili.

Góly: 10. M. Kaman, 56. M. Chrenko, 68. K. Beňo - 42. A. Paulovič. R Martiška, TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Galbavý, Zigo, Majba, Bajzík (84. Ďuriš), M. Chrenko, Piterka, Bujna (68. Buček), Bukvay, Kaman, Beňo (75. D. Chrenko). TJ: Ondruš – T. Krošlák (46. Ľ. Varga), Sahulčík, M. Krošlák, J. Švec, Gaži (25. R. Gerši), A. Gerši, Zachara, Žák, Paulovič, M. Švec (79. Aneštík).