Nedeľa, 18. november, 2018 | Meniny má Eugen

Prvé jarné víťazstvo pre Jacovce

V súboji Jacoviec s Oponicami pretrhli domáci negatívnu sériu bez víťazstiev.

Jacovce sa dočkali prvých troch jarných bodoch, skóre otváral Kaman (v strede).(Zdroj: JARO ŠUPA)

Jacovce – Oponice 3:1 (1:1)

Pred týmto zápasom ani jedno z mužstiev ešte nedokázalo vyhrať v jarnej časti. Stretnutie sa hralo v pondelok, nakoľko domáci útočník Kristián Beňo mal v sobotu svadbu. Domáci mali v prvom polčase jasnú prevahu. Hneď v úvode zahodil prvú šancu domácich Beňo, aby z následnej akcie otvoril skóre M. Kaman – 1:0. Domáci po góle ešte viac ožili, pri druhej šanci Kamana sa vyznamenal hosťujúci brankár Ondruš. V 16. minúte po ojedinelom útoku M. Šveca kryl loptu domáci brankár Uhlár. V 19. minúte sa do šance opäť dostali aktívne hrajúci domáci, po akcii Bajzíka Majbovu strelu zblokoval obranca hostí. V 22. minúte mohol vedenie domácich navýšiť Kaman, ale po zaváhaní hosťujúceho brankára namieril do brvna hosťujúcej bránky. Domáci do polčasu zahodili niekoľko vyložených šancí, a tak zákonite pykali, keď v 42. minúte sa po rýchlej kombinačnej akcii presadil odchovanec jacovského futbalu v drese Oponíc A. Paulovič a vyrovnal na 1:1, keď brankára Uhlára prekonal strelou pomedzi nohy.

Hostí tento gól nakopol a hneď po zmene strán mohol A. Paulovič poslať hostí aj do vedenia, ale v samostatnom úniku nechal vyniknúť domáceho brankára Uhlára. Od tohto momentu prevzali domáci opraty zápasu a do vedenia sa dostali v 56. minúte po hlavičke M. Chrenka. Síce tesnú ofsajdovú situáciu hostia reklamovali, gól domácich zostal v platnosti. V 68. minúte sa mladoženáč Beňo dostal v trme-vrme k odrazenej lopte a domáci viedli už 3:1. V ďalšom priebehu sa zápas už iba dohrával. Ešte zaujala situácia v 78. minúte, kedy po faule nariadil najskôr hlavný rozhodca pokutový kop pre domácich, no ten sa ale po dohovore s asistentom nekopal. Domáci však napriek tomu zaslúžené zvíťazili. Hosťom slúži ku cti, že sa aj napriek nepriaznivému vývoju zápasu snažili zdramatizovať záver zápasu, no domáci už tri body nepustili.

Góly: 10. M. Kaman, 56. M. Chrenko, 68. K. Beňo - 42. A. Paulovič. R Martiška, TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Galbavý, Zigo, Majba, Bajzík (84. Ďuriš), M. Chrenko, Piterka, Bujna (68. Buček), Bukvay, Kaman, Beňo (75. D. Chrenko). TJ: Ondruš – T. Krošlák (46. Ľ. Varga), Sahulčík, M. Krošlák, J. Švec, Gaži (25. R. Gerši), A. Gerši, Zachara, Žák, Paulovič, M. Švec (79. Aneštík).

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!