Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Gólový pôst MFK pokračuje

V stredu pokračovala tretia liga ďalším kolom.

Pohľad na tribúnu počas zápasu Topoľčany - Galanta bol viac ako žalostný... Pohľad na tribúnu počas zápasu Topoľčany - Galanta bol viac ako žalostný... (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Galanta 0:1 (0:1)

Hŕstka fanúšikov (75 divákov) videla iba slabší zápas. Hostia sa zostra pustili do súpera a po zmätkoch v obrane poslal hostí do vedenia Kočiš. Po vedúcom góle hostí sa do hry dostali i domáci, no hralo sa bez šancí. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mali Topoľčanci v 28. minúte, keď štandardku Laouzaia vyrazil brankár len pred seba a nekrytý Nwoko z piatich krokoch napálil loptu do brvna. Po zmene strán tempo hry ešte viac upadlo, Galanťania sa stiahli a čakali na brejky. Domáci hráči sa nevedeli cez pozornú obranu presadiť a hostia si tesný náskok pohodlne ubránili.

Gól: 4. Kočiš. R Španka, ŽK: Nagy (G), 75 divákov. MFK: Senecký – Švajlen (46. Sabo), Pajer, Luzin, Hovsepjan, Toma, Laouzai, Fotias, Iranzi, Kalisa (62. Rusnák), Nwoko (74. Mikula). Tréner J. Strna.

(JAŠ)

Šaľa - FC Horses 1:0 (1:0)

Domáci chceli potvrdiť cennú remízu z V. Ludiniec ďalším víťazstvom, ktoré sa však nerodilo ľahko. V dôležitom šesťbodovom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí pohrozili v 8. minúte nebezpečnou strelou Svatíka, ale brankár Masár zachránil. Domáci kontrovali rýchlym Surányim a Vanekom, ale kvality potvrdil aj brankár hostí Grman. Od 25. minúty však už viedli chemici 1:0. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal mladý Račkovič a prudkou strelou do ľavého roho skóroval. Hostia mohli vyrovnať Bartom, ale výborný Masár bol proti. V závere polčasu bola v dobrej príležitosti dvojica domácich mladíkov Račkovič s Vanekom, ale skúsený Grman opäť zachránil. Šaľania mohli pridať druhý gól v 49. minúte, keď kapitán F. Prúčny ideálne vysunul do brejku Surányiho, ale jeho 20-metrový nájazd a strelu zneškodnil vybiehajúci Grman, ktorý kryl aj o päť minút strelu Laláka. Hostia sa nevzdávali, chceli vyrovnať a v 66. minúte Jambor z hranice pokutového územia prudko prestrelil. V bojovnom dueli mali ešte dve príležitosti domáci F. Prúčnym, z ktorých najmä tá v 80. minúte bola viac gólová, ale brankár zachránil. Keď ani hostia nevyužili príležitosť Arsenovićom na vyrovnanie, zo zisku troch cenných bodov sa tešili zaslúžene domáci, ktorí ziskom 7 bodov v posledných troch kolách sa posunuli v tabuľke vyššie.
Gól: 25. Račkovič, R. Papuča, ŽK: Kružlík - Szabo, Halás, 250 divákov. FC: Grman - Tabak, Poštrk, Oravec, Líška, Barta (73. Arsenović), Jambor, Svatík (83. Kastelovič), Gajdošík (58. Mrocek), Halás, Szabó.

JOZEF SKLENÁR

V. Ludince - Horná Nitra 1:0 (0:0), 62. Hlaváčik.

Beluša - Dubnica 0:2 (0:1), 26. Vaško, 55. Jakúbek.

Púchov - Nemšová 0:0.

DAC B/Vrakúň - Veľký Meder 5:0 (2:0), 2. Sandal, 9. a 81. Sabler, 73. Bazsó, 86. Hubert.

Gabčíkovo - Led. Rovne 2:0 (1:0), 16. Belkovics, 79. L. Tóth.

Šurany - ViOn B Vráble 0:3 (0:1), 14. a 88. Bakaľár, 61. Šlachta.

Neded - Nové Zámky 0:1 (0:1), 19. Poluch.

Komárno malo voľno.

1. Komárno 28 20 5 3 66:24 65 (+23)
2. Led. Rovne 28 17 5 6 55:30 56 (+14)
3. Púchov 28 15 8 5 44:19 53 (+11)
4. Beluša 29 14 6 9 37:33 48 (+6)
5. ViOn B Vráble 29 13 7 9 43:33 46 (+1)
13. Topoľčany 29 11 3 15 33:40 36 (-6)
14. Horná Nitra 28 9 4 15 33:49 31 (-11)
15. FC Horses 29 9 4 16 29:56 31 (-11)
16. Nové Zámky 28 8 6 14 39:40 30 (-12)
17. Šurany 28 8 6 14 42:55 30 (-12)
18. Veľký Meder 28 7 4 17 30:61 25 (-17)
19. Neded 29 4 5 20 29:66 17 (-28)

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?