Uhrovec zdolal lídra

V. Uherce doma strelili päť gólov.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

Bošany – Cigeľ 2:2 (0:2)

Hostia v prvom polčase dominovali, už v 7. minúte otvoril skóre Kotula, ktorého strelu z 30 metrov z trestného kopu Hodál podcenil a pustil do siete – 0:1. V 25. minúte kopali hostia rohový kop a nikým neobsadený Makás z troch metrov pohodlne dokopol loptu do siete – 0:2. V 30. minúte sa pred Furkom ocitol Báleš, jeho strelu ale brankár hostí vyrazil na roh. V 40. minúte Murko obišiel dvoch hráčov a z 25 metrov strelil vysoko nad bránku. V 52. minúte Báleš trafil brvno, na odrazenú loptu si nabehol Gábriš, ale netrafil prázdnu bránku. V 64. minúte sa Minarovič prebil až do šestnástky, jeho center striedajúci D. Kalina napálil do siete hostí – 1:2. O päť minút po kombinácii s Minarovičom strieľa Báleš vpáde iba do rúk Furka. Vyrovnávajúci gól strelil opäť D. Kalina v 79. minúte, keď premenil center Jakubíka z ľavej strany – 2:2. Posledné slovo však bude mať disciplinárna komisia, pretože hostia nastúpili s hráčom č. 5 v základe, no ten nebol v zápise a jeho meno je neznáme. Do druhého polčasu už nastúpil iný hráč s číslom deväť, ktorý pôvodne figuroval v základnej zostave.

Góly: 64. a 79. D. Kalina – 7. P. Kotula, 25. D. Makás. R Flóriš, 150. OFK: Hodál – Jakubík, L. Hodál (56. D. Kalina), M. Kalina, Kostolný (56. Kapusta), Mikloš, D. Guniš, Murko (61. Neubauer), Minarovič, D. Báleš, Gábriš.

JOZEF JANÍK

Uhrovec – Horovce 3:0 (0:0)

V zápase veľmi dobrej kvality pred takmer tromi stovkami divákmi dokázal Uhrovec poraziť lídra súťaže. Síce si v zápase obe mužstva vypracovali niekoľko vyložených šancí, rozhodlo väčšie chcenie po výhre. Domáci svoje šance dokázali pretaviť do gólov, a preto zaslúžene v zápase vyhrali, i keď hostia zanechali v Uhrovci veľmi sympatický dojem. Druhý a tretí gól strelili domáci až v samom závere, keď hrali hostia vabank a oba strelili striedajúci hráči.

Góly: 50. L. Vavro, 81. R. Pavelek, 90. M. Opáth. R Frič, 250. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Čabrák, Pavlovič (80. Pavelek), Bežo (83. Opáth), Vavro (88. Pavle), Stuparič.

(DČ)

V. Uherce – Streženice 5:2 (1:1)

Hostia sa ako prví dostali do vedenia, keď sa M. Vavrík presadil umiestnenou strelou k tyči. Domáci vyrovnali v 34. minúte, kedy Mego vysunul Kováča – 1:1. V 49. minúte prišla najkrajšia akcia zápasu, keď si Beliansky dvakrát prihral loptu o hosťujúcich obrancov až napokon z ťažkého uhla poslal domácich do vedenia – 2:1. Na 3:1 zvyšoval peknou technickou strelou Cíger a pekný gól strelil k ľavej tyči i Pekár – 4:1. Domáci držali loptu na kopačkách a Cíger po prieniku do šestnástky napálil k pravej tyči – 5:1. Hostia v závere už len skorigovali strelou od tyčky na konečných 5:2.

Góly: 34. R. Kováč, 49. M. Beliansky, 53. a 74. M. Cíger, 66. M. Pekár – 26. M. Vavrík, 79. R. Šprta. R Dutka, 100. TJ: Znášik – Jankula, Škoda (61. M. Duchovič), Štálnik, Gaži, Kundala, Cíger, Pekár (78. Clayton), Mego (46. Beliansky), Petráš, Kováč.

Chocholná-Vel. – Brvnište 1:2 (0:1), 71. N. Cingel – 35. Ferjanec, 82. Belej.

Podolie – Opatová 3:2 (2:1), 38. Balcír, 45. Pyšný, 66. Omasta – 13. Kompas, 72. Husár.

Tr. Turná – Plevník-Drienové 1:1 (0:1), 87. Hasenovič – 11. M. Smataník.

Kanianka – Ladce 3:1 (1:1), 18. a 47. Šlabjar, 56. Hianik – 30. Martinka.

Z. Kostoľany – Stará Turá 1:3 (1:1), 19. Liptaj (11m) – 40. Durec, 71. Janega, 87. Peterka.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Kedy začali stavať športovú halu?

Sedemnásty november roku 1989 je pamätný deň začiatkov významných zmien vo verejnom i v politickom živote.

Účastníci slávnostného zahájenia výstavby športovej haly dňa 17. novembra 1976 na Bernolákovej ulici v Topoľčanoch.

Obyvatelia Behyniec obnovili kaplnku

Všetko si financovali z vlastných zdrojov.

Kaplnku si opravili svojpomocne.

Bežci odbehli posledné kolo

Posledné tohtoročné 12. kolo Topoľčianskej bežeckej ligy prebehlo v období od 9. do 15. novembra ako individuálny beh.