Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Úspešný a medailový Karate klub Topoľčany

Karatisti Karate klubu Topoľčany nepoľavili vo svojich medailových úspechoch ani na konci apríla.

Karatisti z Karate klubu Topoľčany.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Reprezentanti klubu Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Stella Patai, Marcel Smatana, Filip Grman a Daniel Schlosser sa dňa 22. apríla zúčastnili súťaže Galanta Karate Cup 2017, na ktorom sa zúčastnilo 279 pretekárov (so 415 štartmi v jednotlivých kategóriách) zo 42 klubov Slovenska, Česka, Ukrajiny, Rakúska, Chorvátska a Maďarska. Topoľčianski pretekári nastúpili iba do KATA. Ako prvá sa predstavila v kategórii dievčat 5.-7.-ročných Miriam Wenderlová. Mirka to síce na medailu tento raz nedotiahla a zostala tesne za stupňami víťazov. Úspešnejšia bola v kategórii mladších žiačok 8.-9.- ročných Ingrid Marková, ktorá sa hladko dostala až do finále, kde narazila na svoju veľkú súperku zo Šurian. Ingridka na ňu nestačila a získala striebornú medailu. Stella Patai mala v kategórii 12.-13.- ročných dievčat veľmi tvrdú zahraničnú konkurenciu a hoci je Stellka bojovníčka, na rakúske pretekárky nestačila a získala spomedzi 17 kvalitných pretekárok 5. miesto.

Aj chlapci chceli presvedčiť, že majú na medaily a podarilo sa to hneď medzi najmladšími chlapcami 5.-7.- ročnými Marcelovi Smatanovi, ktorý obsadil 3. miesto. Následne bronz získal aj Filip Grman v kategórii 8.-9.- ročných chlapcov a Daniel Schlosser v kategórii 16.-1.-7 ročných juniorov.

A ďalší víkend bol ešte náročnejší. Dňa 29. 4. 2017 sa všetci mladí karatisti stretli na Otvorených Majstrovstvách kraja detí a žiakov v Kolárove a Karate klub Topoľčany na ňom reprezentovali dievčatá Miriam Wenderlová, Ingrid Marková a Stella Patai a chlapci Leo Cápay, Daniel Tóth, Silvester Peter Hazucha, Marcel Smatana, Filip Grman, Kristián Mandúch, Samuel Mandúch a Daniel Schlosser. Najskôr sa všetci menovaní zúčastnili súťaže v súbornom cvičení KATA začiatočníkov alebo pokročilých vo svojich vekových kategóriách.

Už tradične svoju vysokú výkonnostnú úroveň potvrdili dievčatá, keď zlato získala Mirka v kategórii 6.-7.- ročných dievčat a striebro v kategórii začiatočníčok. Stellka získala medzi 10.-11.- ročnými začiatočníčkami zlato a medzi pokročilými striebro. Ingridke sa v KATA darilo najviac, keď získala zlato medzi 8.-9.- ročnými dievčatami aj v kategórii začiatočníčok a aj pokročilých. Všetky dievčatá tak získali titul majstra kraja a zlatú medailu.

Na úspechy dievčat nadviazali aj chlapci, keď Marcel Smatana v kategórii 6.-7.- ročných pokročilých chlapcov zvíťazil a tiež získal titul majstra kraja a zlatú medailu. Striebro vo svojich vekových kategóriách začiatočníkov vybojovali Kristián Mandúch a Marcel Smatana a bronz Daniel Tóth. V kategórii pokročilých získali striebro vo svojich vekových kategóriách Daniel Tóth a Samo Mandúch. Bronzové medaily si ešte prevzali Leo Cápay, Filip Grman, Silvester Peter Hazucha, Kristián Mandúch a Daniel Schlosser (v kategórii kadetov aj v kategórii juniorov).

Do KUMITE nastúpili iba Ingrid Marková, Stella Patai, Filip Grman a Kristián Mandúch. Najviac sa darilo Filipkovi, ktorý získal dva tituly majstra kraja, najskôr medzi najľahšími začiatočníkmi 8.-9.- ročnými a potom aj medzi pokročilými pretekármi. Zlato ešte získala Stellka, a teda sa stala najvšestrannejšou pretekárkou klubu, keď získala zlato aj v KATA aj v KUMITE.

Zbierku medailí ešte v KUMITE striebrom doplnili Kristián Madúch a Ingrid Marková a bronzom Stella Patai a Ingrid Marková medzi pokročilými pretekárkami.

Titul majstra kraja si tak odnieslo osem pretekárov nášho Karate klubu Topoľčany. V celkovom hodnotení skončil klub s ôsmimi zlatými, ôsmimi striebornými a deviatimi bronzovými medailami na 4. mieste, pričom prvé tri kluby mali dvoj až trojnásobne viac pretekárov.