Na Považí sa z výhry tešila Považská Bystrica.

V prvom zápase sa tešil domáci celok.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

O 3. MIESTO

Pov. Bystrica – Topoľčany 26:24 (12:13) – stav série 1:0

Hostia v úvode viedli 0:1 a 1:2, ale potom domáci otočili stav na 3:2 a boli stále o gól vpred. Bystričanom sa však nedarilo získať výraznejší náskok, pretože súper spoľahlivo premieňal šance. Od stavu 5:5 najprv skóroval Chudoba a pri vylúčení Hlinku z uhla Cifra a Vallo zaistili domácim vedenie 8:5, keď predtým dvakrát úspešne zasiahol Motlík. Hostia mohli potom znížiť gólový rozdiel, lebo Chudoba poslal sedmičku iba do brvna a v 18. minúte dal Pupík zdiaľky na 9:6. Bystričania lepšie bránili, vychádzali im aj útočné akcie a po Cifrovom góle vyhrávali v 25. minúte 12:8. Topoľčany nespanikárili, do brány sa vrátil Meluš, ktorý prispel k obratu. Klačanský a Briatka znížili na 12:10, keď zahodili tutovky Jurák, Chudoba a Š. Macháč. V 29. minúte Meluš zneškodnil Vallovi sedmičku a zvyšné dve minúty patrili Klačanskému. Biel mu síce vyrazil sedmičku, ale na dorážku nestačil – 12:11 a ešte počas vylúčenia Cifru do konca polčasu dvoma gólmi otočil na 12:13.

Po prestávke začali domáci aktívne a postupne Jurák, Š. Macháč a Chudoba zaistili MŠK vedenie 15:13. Topoľčany sa snažili, no nedarilo sa im priblížiť na viac ako na rozdiel gólu – 15:14, kedy po hrubom faule do tváre uvidel Adamčík červenú kartu. Považania si udržiavali tesný náskok, ktorý po góloch Valla a Pupíka v 45. minúte narástol na 20:17. Po krásnej nahadzovačke mieril M. Kozák tesne vedľa prázdnej brány a hostia znížili z protiútoku na 21:19. V domácej bráne vytiahol Motlík niekoľko zákrokov, kým Meluš si nevedel rady so strelami zo stredných vzdialeností. V 50. minúte ho dvakrát prekonal Vallo, hostia trafili brvno a v 51. minúte M. Kozák dal na 25:19. Domáci kontrolovali hru, ale strelecky sa im prestalo dariť, čo súper využil a v 58. minúte znížil na 25:22. M. Kozák presnou strelou upokojil spoluhráčov – 26:22 a súperovi už zvyšné dva góly na úspech nestačili.

Rozhodovali Rudinský – M andák, vylúčenia 2:3, ČK: 35. Adamčík (Agro) za faul. HK AGRO: Meluš, Javorček, P. Králik – Briatka 1, Klačanský 6/3, Franta, Michalka 6, Miženko 1, Ivanov 1, Hlinka 1, Adamčík, Jadroň 1, Ďurček, Žilinčík 3, Kucher 4.

JOZEF ŠPROCHA

Pavel Farář (tréner): Čakali sme vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali súboje obrany s brankármi a uspel ten tím, ktorý urobil menej chýb. V úvode sa hral vyrovnaný zápas, domácim sa podarilo odskočiť na 12:8. My sme ešte v prvom polčase dokázali otočiť na 13:12, keď nám výraznou mierou svojimi zákrokmi pomohol Meluš, ktorý sa vrátil späť do bránky a rovnako aj v útoku sme premieňali šance. V úvode druhého polčasu sme nezvládli presilovú hru a po dvoch technických chybách, kde sme nepremenili i dve šance, súper dokázal zvrátiť výsledok vo svoj prospech a dokonca si vypracoval až päťgólový náskok. V závere sme už nemali dostatok času na zvrátenie zápasu, stačili sme už len skorigovať na konečných 26:24. V sobotnom domácom zápase musíme urobiť všetko preto, aby sme vyrovnali stav série na 1:1, k čomu verím, že nám pomôžu aj fantastickí diváci. I na Považí sme k výhre nemali ďaleko, a preto ak sa chceme po skončení série tešiť z bronzu, musíme vyhrať nielen doma, ale aj na palubovke súpera.

Druhý zápas sa odohrá v Topoľčanoch, v sobotu 20. mája o 18.00 hod.