Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Bošany zabrali vonku

Veľké Uherce si vezú bod za remízu.

Brvnište – Uhrovec 4:2 (2:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, gólman Čapliar zmaril v úvode tutovku hostí. Po rohu v 27. minúte neobsadený Beniat zo šestnástky otvoril skóre – 0:1. V 33. minúte po faule na Kolembusa v šestnástke vyrovnal z jedenástky Mário Hároník. V 43. minúte Mário Hároník potiahol akciu po krídle a spätnou prihrávkou našiel Deckého, ktorý lobom zvýšil ponad brankára na 2:1. Po chybe v strede ihriska v 58. minúte stratili domáci loptu a po prečíslení Beniat vyrovnal. V 68. minúte po faule brankára na Mária Hároníka nasledovala druhá penalta, ale K. Hároníkovi ju Kolárik chytil. Sedem minút pred koncom Mário Hároník hlavou prehodil brankára – 3:2. Výhru domácich uzavrel v 87. minúte po úniku Mária Hároníka a prihrávke Deckého do prázdnej brány T. Kramarík.

Góly: 33. a 83. Mário Hároník (prvý z 11 m), 43. Decký, 87. T. Kramarík – 27. a 58. Baniat. R Ševčík, 300. TJ: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Čabrák, Vavro, Bežo, Pavlovič (78. Pavelek), Stuparič.

(JK)

St. Turá – V. Uherce 2:2 (1:0)

Domáci sa favorita na víťazstvo v súťaži nezľakli a od úvodných minút hýrili pohybom, hrali s chuťou a už v 4. minúte Durec otvoril skóre. V 11. minúte dvakrát po sebe vyrazil Bohuš Durcovi tvrdé strely. Hostia prvý raz až v 33. minúte Kundalom vyslali strelu na brankára Viskupa, ktorý ju vyrazil. V 40. minúte ho Kováč neprekonal ani z päťky. Domáci Durec v 43. minúte trafil tyč, lopta sa odrazila do chrbta brankára a takmer skončila v bráne, no bol z toho napokon rohový kop. Za hostí v 50. minúte šťastne vyrovnal Beliansky. V 70. minúte z brejku na 1:2 upravil Beliansky a skóre mohol zvýšiť v 78. minúte Gaži, ale lopta po jeho strele skončila na brvne a hneď z protiútoku z päťky do prázdnej brány hlavičkoval Durec, ale loptu stihol ešte stečovať na rohový kop obranca hostí. Na 2:2 peknou hlavičkou do vinkla v 79. minúte vyrovnal Matlák na zaslúženú remízu.

Góly: 4. Durec, 79. Matlák – 50. a 70. Beliansky, R Janček, 150. TJ: Bohuš – Škoda, Štálnik, Valter, Beliansky, Gaži, Kundala, Cíger, Pekár, Petráš, Kováč.

VILIAM SOLOVIČ

Opatová – Bošany 0:2 (0:0)

Domáci začali celkom sľubne, no prvú šancu na skórovanie mali hostia v 12. minúte Sákom, no ten sa pred Mikoláškom nepresadil. V 16. minúte vysunul prihrávkou Havier Augustiniho, ten však zaváhal. V 20. minúte sa spätnou prihrávkou prezentoval Petruš na Haviera, no ani on sa nepresadil. V 30. minúte hostia z protiútoku mali šancu, ktorú domáca obrana odvrátila do bezpečia. Mikoláško sa blysol v 33. minúte, keď kryl strelu hosťujúceho Sáka. Ten istý hráč o štyri minúty nechal vyniknúť Mikoláška, keď kryl jeho strelu a následne aj dorážku a podržal svoj tím. Do druhého polčasu vstúpili tímy svižne. V 55. minúte malú domov takmer hostia poslal za Mikoláškov chrbát. Nešťastná chvíľa prišla v 57. minúte, keď Beko preloboval brankára a bolo 0:1. V 75. minúte ten istý hráč prekvapil Opatovú a upravil na 0:2.

Góly: 57. a 75. Beko, 150. OFK: Bačík – Boháčik, Jakubík, Hodál (46. Kalina), Kalina, Mikloš, Kapusta, Guniš, Sák (46. Beko), Minarovič, Neubauer.

ĽUBOMÍR LIŠKA

Plevník – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0), 15. a 28. M. Smataník (druhý z 11 m), 48. A. Buday – 56. Tulpík.

Streženice – Tr. Turná 2:2 (2:0), 15. a 44. Marián Loduha – 48. a 62. P. Chorvát.

Ladce – Zem. Kostoľany 1:2 (0:0), 68. Bonan – 57. Liptaj, 75. Maslonka.

Horovce – Podolie 2:1 (0:0), 68. a 72. Škrapko – 55. Križák.

Cigeľ – Kanianka 2:4 (0:2), 52. T. Zaťko, 90. G. Antoine Fotso Kamdem – 7. P. Gajdoš, 12. A. Hvolka, 59. L. Pekár, 78. M. Šlabjar.

ŠTK: Kontumácia z 25. kola: Bošany – Cigeľ 3:0 (na ihrisku 2:2)

1. Horovce 26 18 4 4 61:26 58

2. Kanianka 26 17 5 4 61:24 56

3. V. Uherce 26 17 4 5 65:31 55

4. Uhrovec 26 16 4 6 54:35 52

5. Cigeľ 26 15 1 10 53:47 46

6. Brvnište 26 11 8 7 50:44 41

7. Chocholná-V. 26 11 2 13 47:50 35