Šimonovany doma rozdielom triedy

Partizánske v Jasl. Bohuniciach prehrali.

ilustr. foto(Zdroj: archív)

Šimonovany – Vrbové 3:0 (1:0)

Zápas dvoch tabuľkových susedov sa od začiatku lepšie vyvíjal pre domácich, ktorí sa pustili do súpera a čím skôr chceli streliť gól. Viaceré dobré šance ale zostali nevyužité až prišla 28. minúta, keď Sobota po ľavej strane unikol hosťujúcej obrane a poslal presný center na zadnú tyč, kde bol Žikavský, ktorý našiel miesto medzi pravou tyčou a brankárom – 1:0. Obraz hry sa ani po góle nezmenil, hostia prišli v prvom rade pozorne brániť a do útoku sa dostávali iba sporadicky. Po zmene strán takmer hneď prišiel upokojujúci druhý gól pre domácich, keď zmätky v hosťujúcej obrane využil P. Chrenko, ktorý zasúval loptu do opustenej bránky. Hostia sa ani pri dvojgólovej strate príliš do útoku nehrnuli, a tak to bolo i naďalej iba dobíjanie hosťujúcej bránky. Dlho sa domácim nedarilo navýšiť vedenie, hoci mali nato niekoľko dobrých príležitosti. Až v 90. minúte vysunul Rybanský Sobotu, ktorý sa sám rútil na brankára, a ten svoj nájazd i premenil, čím uzavrel skóre stretnutia na konečných 3:0.

Góly: 28. R. Žikavský, 46. P. Chrenko, 90. M. Sobota. R Pucher, 250. ŠK SLOVAN: Gramblička – Varga, Sobota, Miro Oršula, Rybanský, Laurinec (81. Bielich), Chrenko, Martin Oršula (61. Kodaj), Žembera, Žiak (69. D. Gális), Žikavský.

PETER LETAVAY

J. Bohunice – Partizánske 4:1 (1:0)

Domáci od úvodu išli za víťazstvom, ktoré zaslúžene i dosiahli. Hostia prišli s defenzívnou taktikou a najmä v prvom dejstve pôsobili v niektorých chvíľach odovzdane. Hoci svoje úvodne šance domáci zahodili, nakoniec sa Pavlík po finálnej prihrávke Krajčoviča predsa len presadil, keď sa v bežeckom súboji zbavil brániaceho hráča – 1:0. V druhom polčase navyše hrali J. Bohunice s vetrom a upokojujúci gól na 2:0 dal Doka. Po hodine hry bolo 3:0, keď nevydarený výkop hosťujúceho brankára našiel iba Pavlíka a ten v nájazde nezaváhal. O pár minút neskôr sa podobná situácia stala aj na domácej strane a po chybe domácej obrany znížil Kučera. Čakalo sa, že hostí gól povzbudí, ale muziku tvrdili ďalej domáci a v 86. minúte stanovil na konečných 4:1 svojim tretím gólom v zápase Pavlík po tom, čo domáci obliehali hosťujúcu šestnástku a domáci kanonier sa presadil strelou popod brankára. Slušný zápas v priateľskej atmosfére domáci zvládli.

Góly: 37., 61. a 86. Pavlík, 49. Doka – 67. Kučera. R. Obeda, 150. TEMPO: Gašparík – Kompas, Nový, Křapka, Nižňanský, Sedláček, Obert, Kučera, Kučerka, Blaho (64. Preťo), Mano.

Borčice – Myjava B 4:0 (0:0), 51. a 73. Mravec, 77. Zuziak, 89. Novák.

Holíč – Častkovce 1:1 (1:0), 28. M. Uher – 57. M. Čechvala.

Tr. Teplice – Malženice 0:1 (0:0), 89. Pikulík (11 m).

Tr. Stankovce – Boleráz 0:2 (0:1), 40. Guoth, 64. Líška.

N. Dubnica – Hlohovec 3:2 (2:0), 11., 44. a 78. Pilný – 89. Janík, 90. Srnec.